Viis fakte nohu

Mõned üllatav fakte nohu, sealhulgas mida põhjustab sümptomeid nagu ninakinnisus ja miks lima muutub paks ja kollane.

“See on teie enda immuunvastust, mis paneb sind tundma haige,” ütleb professor Ron Eccles nohu keskuse Cardiff, kus eksperdid on uurinud nohu rohkem kui 20 aastat.

Kui sa saad külma, viiruse rünnakute nina ja kurgu tagaosas ja see ei võta kaua aega, et keha loomulikku kaitsevõimet hakata tööle.

Immuunsüsteem tuvastab viiruse ja ujutab ala valgete vereliblede ja keemilised käskjalad ja need vallandada erinevaid sümptomeid nagu peavalu ja ninakinnisus.

1. Külma viirused ei tee meist halvasti

“Ajal külm, nina limaskesta on rindel,” ütleb professor Eccles. Kui nina tunneb blokeeritud, ei ole, sest see on täis lima, kuid kuna veresooned ninas on põletik.

Nina vooder on valmistatud erektsioonihäirete koe (sarnaselt koe suguorganite). Kui teil on külm, veresooned paisuda nagu infektsioon võitlevad valged verelibled üleujutuste piirkonda. See ahendab õhu tee oma nina ja piirab õhuvoolu hingates.

Nohuvastaste spray võib vähendada turse ja võimaldab teil kergemini hingata.

Kui nakatunud köhimisel või aevastamisel, nad eraldavad tilgad lima õhku, või nende kätte, kui nad kasutavad oma käsi, et katta oma suhu. Kui sa need tilgad kätt (näiteks kätt või puudutades saastunud esemete, nagu doorknobs), siis ei liigu nad oma silmad või nina kui neid puudutaks.

Enamik meist puudutada meie silmad ja nina sagedamini kui me mõistame. Kanal seob silmad ja ninaõõne ja viirus liigub kergesti silmast nina ja neelu, kus see võib põhjustada nakatumist. Saate aidata vältida nakatumist pestes käed puhtaks.

Laste saada umbes seitse kuni kümme nohu aastas, võrreldes 2-3 täiskasvanutele. Et inimesed, kes veedavad palju aega koos lastega, nagu lapsehoidjat, lasteaed õpetajate või kooli õpetajad, on ka tõenäolisem, et kiirenemist viirused.

2. ninakinnisus on tingitud paistes erektsiooni kudede

Kui teie immuunsüsteem võitleb külm viirus, üks esimesi sümptomeid on selge, vesine lima ninast. Kuna külma arendab, lima tavaliselt muutub paksemaks ja kollane, siis roheline. Valged verelibled põhjustada värvimuutust ja tekstuuri, nagu nad üleujutuste nina piirkonda ja arvu suurenemine, kuna külm edenedes.

Paljud inimesed arvavad, et kollane või roheline lima bakterite põhjustatud, kuid see ei ole nii, “ütleb professor Eccles.” See on sellepärast, et seal on miljardeid valgeliblede lima.

13/10 /

13/10 /

3. Sa ei saagi külm läbi oma silmade

teenused

asukoht

Kuidas hoida oma kodu ja pere soe ja tervislik üle talve koos Hoida soojas hoida ka kampaania

Kas olete keetmine perele või süüa joosta, meie nõuandeid ja retsepte saab aidata teil oma 5 päeva

Teave selle kohta, kuidas saavutada tasakaalustatud toitumine, nipid, mis aitavad teil saada oma 5 päevas, pluss nõu taimetoitlastele

4. Lapsed saavad rohkem nohu kui täiskasvanud

5. Firmad lima põhjustab valgete vereliblede

Külmetus või gripp?

Teenused lähedal

Hoida soojas hoida hästi

5 päeva

Tervisliku toitumise