valitsuse uuring kirjeldab koormust C-hepatiidi Indias

Uuring inimesed, kes süstivad narkootikume Tähtsündmused kõrge haiguste levik, halb juurdepääs Care

tagapõhi

Uuring toetavad theernment näitab, et umbes üks kolmandik inimesi, kes süstivad narkootikume India on nakatunud C-hepatiidi viiruse (HCV) ja rohkem kui üks kümnendik on nakatunud nii HCV ja HIV. Teadlased leidsid, et enamik neist HCV-nakkusega inimesed ei tea oma infektsioonide ja neid ei saa hoida. Leiud avaldatud võrgus 3. detsember 2014, Lancet Nakkushaigused, rõhutavad vajadust programme, et parandada teadlikkust ja vähendada C-hepatiidi süvenemise ja edastamise India ja teiste madala ja keskmise sissetulekuga riikides.

HCV infektsioon põhjustab aeglaselt edeneb maksahaigus, et kui ravimata, võib viia maksapuudulikkuse või vähk. Teadlased prognoosivad, et umbes 90 protsenti inimestest HCV kogu maailmas elab ressurss piiratud riikides, kuid vähe on teada haiguskoormusest ja juurdepääsu tervishoiuteenustele nende seaded. Kuigi enamik HCV-nakkusega inimesi on võimalik ravida õige ravi, praegune HCV ravimid on kas puuduvad või liiga kallis Indias.

Uuringu

Praeguses uuringus uurijad küsitleti enam kui 14.000 inimest, kes süstivad narkootikume 15 linnas Indias ja testida neid HCV ja HIV. Teadlased eesotsas Sunil Solomon, Ph.D., Johns Hopkins University School of Medicine, ja Thomas C. Quinn, MD, et theernment labor Immunoregulatsioon, leidis, et 37 protsenti osalejatest olid HCV-nakkusega ja 13 protsenti olid nakatunud nii HCV ja HIV.

Tähtsus

Vähem kui pooled uuringus osalenutest ei olnud kunagi kuulnud C-hepatiit ja neist on nakatunud HCV ainult üks kahekümnest olid teadlikud oma staatusest. Ükski neist nakatunud inimesed olid näinud arst või sai ravi tingimus. Rohkem kui üks kolmandik HCV-nakatunud osalejate teatatud kõrge alkoholitarbimise, mis võib kiirendada maksakahjustusi ja vähendada ravi efektiivsust. Ligikaudu pool teatas nõelte jagamise, suur riskifaktor HCV ülekande.

Leiud paljastada suure koormuse HCV nakkuse koos teadmatus ja kehv juurdepääs hooldus, inimeste seas, kes süstivad narkootikume Indias.

Järgmised sammud

Autorid näitavad, et tervishoiuasutused Indias peaks algama ülespoole jõupingutusi, et suurendada teadlikkust HCV, parandada juurdepääsu HCV testimise ja vähendada riskikäitumine. Need jõupingutused vähendada C-hepatiidi koormust ja aitab tagada, et HCV-nakkusega inimesed tegelevad ettevaatlik meetodid muutuvad kättesaadavaks.

Solomon SS, Mehta SH, Srikrishnan AK Saalomoni S, McFall AM, Laeyendecker O, Celetano DD, Iqbal SH, Anand S, Vasudevan CK, Saravanan S, Lucas GM, Kumar MS, Sulkowski MS, Quinn TC. Burden C-hepatiidi viiruse haigus ja juurdepääsu C-hepatiidi viiruse teenuseid inimestele, kes süstivad narkootikume Indias: ristlõike suurune uuring. The Lancet Nakkushaigused (2014).

viited

Sarna A Panda S. HCV inimesed, kes süstivad narkootikume on tähelepanuta jäänud epideemia. The Lancet Nakkushaigused (2014).

Uuring juhtis teadlased theernment, Johns Hopkins University, ja YR Gaitonde Keskus AIDS teaduse ja hariduse Chennai, India. Töö toetas büroo AIDS Research, National Institute on Drug Abuse ja theernment kõik komponendid ofernment.