Valitsus teadlased kindlaks võimalikud mehhanism viiruse põhjustatud ajukahjustuse

La Crosse Viirus kasutab Immuunsüsteemi Valgud esilekutsumiseks närvirakkude surma

tagapõhi

Teadlased teavad, et varajane immuunvastuse viirusinfektsioon võib pärssida viiruse replikatsiooni. Aga uus uuring fromernment-valitsuse) teadlased viitab asjaolule, et ajus, sama protsessi võib viia hävitamise neuronite Infotöötlusseadmed rakkudes kesknärvisüsteemi. Tulemused on kirjeldatud online’is 14. märts 2013, küsimus immuunsus.

La Crosse viirus (LACV) on tuntud nakatada neuronite ja põhjustada ajukahjustust. Avastati 1963. aastal Wisconsin, LACV on tavalisem põhjus entsefaliit, või aju turse, lastel vanuses 16. Seal on umbes 80 Raskete LACV haiguste Ameerika Ühendriikides igal aastal. Lisaks kergemad juhtumid LACV on oluliselt alaregistreeritud või aladiagnoositud, vastavalt theernment. Ei ole spetsiifilist ravi La Crosse viirus. Sääsed levitada viirust väikesed närilised, nagu koopaoravad ja oravad inimestele. LACV on surmav vähem kui 2 protsenti juhtudel, kuid samuti võib põhjustada krampide, kooma, halvatus ja teiste neuroloogiliste haiguste raviks.

Uuringu

Uurides LACV infektsioon rakukultuuris neuronite ja hiirtel, teadlased theernment kindlaks teinud, et LACV kasutab valku nimega Mavs aktiveerimiseks alguses immuunvastust. Seejärel näitas, kuidas Mavs kallutab teise immuunsüsteemi valku, SARM1, et tappa neuronite (SARM1 seob ja kahjustab mitokondreid rakkude energia allikas). Uuringus mudeleid, kus teadlased eemaldatakse SARM1, oluliselt vähem neuroneid suri vaatamata sarnased LACV infektsioon.

Tähtsus

Tavaliselt Mavs stimuleerib immuunsüsteemi tootma 1. tüüpi interferoon, mis piirab nakatades viiruse replikatsiooni ja levikut. Neuronites siiski Mavs aktiveerimist võib lõppeda surmaga neuroni poolt tootmise indutseerimiseks SARM1.

Aktiveerimine varase immuunreaktsiooni levinud mitmed neuroloogilised haigused, ulatudes Alzheimeri tõve viirusliku entsefaliidi. Näidates, et need varajased immuunvastus võib põhjustada närvirakkude surma ajus, see uuring näitab, et aktiveerides SARM1 võiks teha sama teiste neuroloogiliste haiguste puhul.

Järgmised sammud

Theernment teadlased kavatsevad teha kindlaks, kas SARM1 põhjustab närvirakkude surma muu neuroloogiline haigus. Rühma kuuluvad ka on avastusi miks ajus on tundlikud selle raja rakusurma arvestades teist tüüpi rakke ajus ei ole.

Mukherjee jt. Activation sünnipärase signaalmolekuli Mavs poolt Bunyavirus infektsiooni reguleerib üles adaptorvalguks SARM viib neuronaalse surma. Immuunsus DOI: 10.1016 / j.immuni.2013.02.013 (2013).

viide