ülemaailmsete teadusuuringute Keenias

theernment-rahastatavate tegevuste

Teaduse edusammud

Kenya on Ida-Aafrika riigi piirnevate Uganda, Tansaania, Somaalia, Etioopia ja Sudaan. Rohkem kui 80 protsenti elanikkonnast elab maapiirkondades ning elatuvad põllumajandustootmist.

Aastatel 2003 kuni 2006 UNAIDS hinnangul aastase täiskasvanud AIDS-iga seotud surmadest Kenya kahanesid ligi 30 protsenti, mis võivad olla tingitud suurenenud kättesaadavus tasuta antiretroviirusravi. Kenya on kõrge tuberkuloosihaigestmus (TB), samuti toidu ja vee kaudu levivate haiguste, sealhulgas bakterite ja algloomade poolt põhjustatud kõhulahtisus, schistosomiasis ja hepatiit A. malaaria on endeemiline paljudes valdkondades, eriti ümber Victoria järve, nagu ka muud vektor Kuljettama haigusi nagu Rift Valley palavik.

Kenya on suur ala theernment teadusuuringute rahastamise. Esmane tulipunkti on HIV / AIDSi, malaaria ja schistosomiasis. theernment viib läbi ka ja vahendeid teadusuuringute USAs ja välismaal mitmeid troopilisi haigusi, mis mõjutavad Keenia ja teiste Aafrika riikidega.

Aastal 2012, theernment rahastatud HIV / AIDSi kliiniliste uuringute saite Kenya ühines teiste kaastöölisi Käimasolevas kliinilises uuringus testimine uuritava TB vaktsiin imikutele risk TB infektsioon. umbes lastel TB vaktsiini uuringus.

2006. aasta detsembris theernment teatas varakult lõpetada kahes kliinilises uuringus täiskasvanud meeste ümberlõikamist, sest vahepealse läbivaatamise uuringu andmed näitasid, et meditsiiniliselt läbi ümberlõikamine vähendab oluliselt mehe tekkeriski HIV heteroseksuaalse kontakti teel. Uuringus Kisumu, Kenya, on 2784 HIV-negatiivsed mehed näitasid 53 protsenti vähendada HIV omandamise ümberlõigatud mehed võrreldes ümberlõikamata mehed, samas uuringus 4996 HIV-negatiivne meeste Rakai, Uganda, näitas, et HIV omandamise vähenes 48 protsenti lõikas mehed.

Lisateavet Keenia ja Uganda uuringutes täiskasvanud meessoost ümberlõikamine.