Tundes Foggy kohta Opioidid

Valu juhtimine Trends

Kui olete välja kirjutatud opioide valu, siis ei pruugi tunne ennast kui alustatakse nendega. Enamikul juhtudel see ei ole põhjust muretseda, kuid see on midagi, et hoida silma peal.

Trouble viibivate keskendunud: Sul võib vales kohas asjad oma võtmed või teie ravimit. Võite unustada teha midagi, mida sa nõustusid, nagu lauda või tagasi helistada. Sa ei ole tõenäoline, et lüngad oma mälu, nii, et keegi, kes on olnud peatrauma teeb. Kui see juhtub, rääkige oma arstiga.

Unisus: See muudab ohtlikuks teid sõita või masinaid käsitseda. Samuti raskendab kuulata inimesi või mäleta, mida nad on teile rääkinud.

See udune tunne: Sul võib olla raske aeg mõelnud selgelt. Te võite tunda pearinglust, kuid see on palju vähem levinud.

Aeglane refleksid: See võib mõjutada seda, kuidas te arvate ja mõista teisi. Kui sul on see, ärge juhtige autot ega käsitsege masinaid.

Enamiku need kõrvaltoimed taanduvad kiiresti. Sa võid tunda rohkem nagu ise paari päeva, kuigi see võib võtta kuni nädal.

Kui sul on probleeme, kui alustatakse opioidide

Rääkige oma arstiga. Ärge lõpetage neid, sest unisust või udune, ja ei muuta annust ise.

Ärge segage opioidid teiste ainetega. Rooli magada ravimeid ja alkoholi, kui te võtate neid. Mitte ainult nad sind tõenäoliselt uimaseks ja jõuetu, neil võib olla ohtlik mõju oma hingamine.

Mõelge, kui kaua te võtan opioidid. Kas arsti poolt määratud opioidid lühiajalised pärast vigastuse või operatsiooni? Kui sa ainult siis ravimi võtmise umbes nädal või kaks ja udune või uimasus kõrvaltoimed on raske paar päeva, pöörduge arsti poole. Ta võib määrata teistsuguse ravimi vähem kõrvaltoimeid.

Allikad

Bill McCarberg, MD, president, Academy of Pain Medicine.

Seltsi Raviotstarbeliste Pain Arstid: “The Society of Raviotstarbeliste Pain Arstid teabeleht.”

Akadeemia Pain Medicine: “Kaheksa opioid ohutuse põhimõtteid patsientidele ja nende hooldajatele.”