Tsüstilise fibroosi sümptomid, põhjused, teste ja ravi tsüstilise fibroosi – alates

Tsüstiline fibroos on geneetiline haigus, mis põhjustab lima organismis saada paks ja kleepuv. See liimilaadsel lima koguneb ja tekitab probleeme paljudes organismi elundite, eriti kopsude ja pankreas. Inimesed, kes on tsüstiline fibroos võivad olla tõsised hingamisprobleemid ja kopsuhaigus. Nad võivad olla ka probleeme toitumine, seedimine, ja kasvu. Haigus tavaliselt süveneb aja jooksul.

Tsüstiline fibroos on üks levinumaid geneetilised häired valge laste USAs ja Kanadas. See tekitatud muutusest või mutatsioon, geenis. Muutunud geen edasi peredele. Edasi selle haiguse, mõlemad vanemad peavad olema kandjad muutusega geeni.

Tsüstiline fibroos on tavaliselt diagnoositud varases eas. Sümptomid ei ole kõigile sama. Aga mõned sagedasemad sümptomid on laps, kes on tsüstiline fibroos hulka

Teised sümptomid võivad tekkida ka lapsepõlve, nagu

Beebid Ameerika Ühendriikides ja Kanadas on testitud tsüstiline fibroos kohe pärast sündi. Sõeltestide otsida teatud terviseprobleem enne sümptomite ilmnemist. Arst võib märgata ka märke tsüstiline fibroos rutiinsel eksami.

Kui laps on positiivne vastsündinu läbivaatus test või sümptomid tsüstiline fibroos, arst tellida higi test, et näha, kui palju soola on oma lapse higi. Inimesed, tsüstiline fibroos on higi, mis on palju soolasem kui tavaline. Arst võib soovitada geneetiline test. Leida suur kogus soola kahes higi testid või leida teatud muutunud geenid kinnitab diagnoosi.

Ummistunud peensooles sündi. See takistab beebi mööduvad tema esimene väljaheide; Väga soolane higi või nahka kõhulahtisus; Ei kasva või kaalus juurde nii, et teised lapsed teevad; Hingamisprobleemid, kopsude infektsioonid, köha, mis ei lähe ära, ja vilistav hingamine.

Klubisse (ümardamine ja lamedamad) sõrmede; Emaka (kui see on osa pärasooles ulatub pärak); Kasvajate (polüübid) nina või nina.