toidumürgituse juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Kõige sagedamini toidumürgituse on reaktsioon toidu või veega saastunud ajal valest keetmine, käsitsemine või ladustamine. Kõige tavalisem saasteained on bakterid, nagu salmonella, Campylobacter ja E. coli. Muude saasteainete hulka viirused, parasiidid ja toksiinid. Toidumürgituse põhjustab tavaliselt kõhukrambid, oksendamine ja kõhulahtisus .; Toidumürgitus, kuigi levinud, sageli saab vältida lihtsalt. Hinnanguliselt 85% toidust mürgitusjuhtumite saab ennetada käitlemise ja toiduvalmistamise korralikult. Tavaliselt sümptomid kaovad päev või kaks. Kuid mõningatel juhtudel toidumürgituse on üsna ohtlik .; Sümptomid; Sümptomid toidumürgituse hulka; Iiveldus ja oksendamine; Üldine nõrkus; Kõhuvalu / krambid; kõhulahtisus; palavik

Sümptomid

Sümptomid toidumürgituse hulka; Iiveldus ja oksendamine; Üldine nõrkus; Kõhuvalu / krambid; kõhulahtisus; palavik

diagnoos

Diagnoos on tavaliselt valmistatud põhjal sümptomid üksi ja rikastatud kui on lisatud ajaloos inimene sööb, kes sai ka haige. Kui arst tahab täpselt mikroorganism, mis põhjustas toidumürgituse, siis palutakse anda väljaheitest proovi uuritakse laboratooriumis. Arst ka võiksite võtta proovi oma verd testida. Kui teil on mõned toiduained, mis oleks teinud olete haige, pidage nõu oma arsti, kui see on oluline testida nakkava organismide või toksiini. Proovi võib kultiveerida laboratoorium, mis tähendab, et see on paigutatud spetsiaalne materjal, mis julgustab organismid, mis võivad olla proovi kasvavad, nii et neid oleks võimalik identifitseerida.

Kui kaua see kestab?

Üldiselt toidumürgituse läheb ära 1-3 päeva, kuigi teatud tüüpi toidumürgituse võib palju kauem.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Selleks, et vältida toidumürgituse valige ohutu toit. Järgmisi samme

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Kuna suures koguses vedelikku on kadunud oksendamise ja kõhulahtisuse raviks toidumürgituse keskendub takistades dehüdratsiooni. Kui teil on toidumürgitus, siis tuleb juua vedelikke, isegi kui teil on probleeme hoides neid.

Kui külastada arsti

Helista arstile kohe, kui toit kahtlustatakse mürgistust

prognoos

Enamiku inimeste jaoks toidumürgituse on ebameeldiv kogemus, mis kestab päeva või kaks, siis möödub. Väga noored lapsed, eakad inimesed, kahjustatud immuunsüsteem ja rasedad, see võib olla ohtlik. Igaüks neist riskirühmadesse peaks minema traumapunkti kohe.