toidumürgitus

Toidumürgitus, mida nimetatakse ka Toidumürgitus on haigus põhjustatud saastatud toidu söömine. Infektsioosne organismide – sealhulgas bakterite, viiruste ja parasiitide – või nende toksiine on kõige levinumad põhjused toidumürgituse.

Nakkust organismide või nende toksiinid võivad saastada toitu üheski töötlemise või tootmise. Saastumine võib toimuda ka kodus, kui toit on valesti käideldud või keedetud.

Toidumürgituse sümptomid, mis võib hakata tundide jooksul saastatud toidu söömine, sageli on iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus. Enamasti toidumürgituse on kerged ja taanduvad ilma ravita. Aga mõned inimesed peavad haiglasse minema.

Toidumürgituse sümptomid varieeruvad saasteallikas. Enamik liiki toidumürgituse põhjustada ühe või mitme järgmise nähud ja sümptomid

Märgid ja sümptomid võivad paari tunni jooksul pärast söömist saastunud toidu või nad võivad hakata päevi või isegi nädalaid hiljem. Haigus põhjustatud toidumürgitus kestab tavaliselt mõnest tunnist kuni mitme päevani.

Millal näha arsti

Kui teil tekib mõni järgmistest märkidest või sümptomitest, pöörduge arsti poole.

Mida sa saad teha

Toidu saastumine võib juhtuda igal hetkel selle tootmise ajal: saagikoristus, töötlemise, säilitamise, veo ja valmistada. Ristsaastumist – ülekande kahjulike organismide ühelt pinnalt teisele – on sageli põhjuseks. See on eriti tülikas toores, ready-to-süüa toite, nagu salatid või muud toota. Kuna need toidud ei ole keedetud, kahjulike organismide ei hävitata enne söömist ja võib põhjustada toidumürgituse.

Paljud bakteriaalsed, viirus- ja parasitaarhaigused ained põhjustada toidumürgituse. Järgnevas tabelis on toodud mõned võimalikud saasteained, kui võiks hakata end sümptomid ja levinumad viisid organism on levinud.

Kas te haigestunud pärast saastatud toidu söömine sõltub organismi suuruse ekspositsiooni, oma vanuse ja oma tervist. Kõrge riskiga rühmade hulka

Kõige tavalisem tõsine tüsistus toidumürgituse on dehüdratsioon – raske kaotus vee ja eeterlike soolad ja mineraalid. Kui oled terve täiskasvanud ja juua piisavalt asendada vedelikud sa kaotad oksendamine ja kõhulahtisus, dehüdratsioon ei tohiks olla probleem.

Mida ootate oma arsti

Väikelapsed, vanematel inimestel ja inimeste allasurutud immuunsüsteemiga või kroonilisi haigusi võivad muutuda äärmiselt janune kui nad kaotavad rohkem vedelikku kui nad ei saa asendada. Sel juhul võivad nad tuleb haiglasse ja saada intravenoosselt vedelikke. Äärmuslikes olukordades, dehüdratsioon võib lõppeda surmaga.

Mõned liigid toidumürgituse on potentsiaalselt tõsiseid tüsistusi teatud inimesed. Need sisaldavad

Kui teil või teie lapsel on vaja minna arsti juurde, saate tõenäoliselt näha oma esmase tervishoiuteenuse osutaja esimene. Kui on küsimusi diagnoosi arst võib teid suunata nakkushaiguste spetsialist.

Ettevalmistused küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos oma arstiga. Mõned küsimused küsida hulka

Mõned küsimused võib arst küsida hulka

Mida saab teha vahepeal

Joo palju vedelikku. Jää maitsetu toit vähendada stressi oma seedesüsteemi. Kui laps on haige, järgida sama lähenemisviisi – pakuvad rohkelt vedelikku ja maitsetu toit. Kui te toidate last rinnaga või kasutades valemit jätkuvalt toita oma last nagu tavaliselt.

Küsige oma lapse arsti, kui annab oma lapse suulise rehüdreerivate vedeliku (Pedialyte, Enfalyte, jt) on asjakohane. Vanemad inimesed ja inimeste nõrgenenud immuunsüsteem võib olla ka kasu suulise rehüdratsioonilahuste. Ravimid, mis aitavad leevendada kõhulahtisus üldiselt ei soovitata lastele.

Toidumürgituse on sageli diagnoositakse üksikasjalik ajalugu, sealhulgas kui kaua olete olnud haige, sümptomid ja konkreetsete toitude olete söönud. Arst viib läbi ka füüsilise eksamiga, kes otsivad märke dehüdratsiooni.

Sõltuvalt teie sümptomid ja haiguslugu, võib arst läbi diagnostilisi teste, nagu näiteks vereanalüüsi, väljaheites kultuuri või eksami parasiidid, põhjuse tuvastamiseks ja diagnoosi kinnitamiseks.

Sest taburet kultuuri arst saadab proovi oma toolile laboris, kus tehnik püüab selgitada nakkav organismi. Kui organism on leitud arst tõenäoliselt teatab oma perearstiga osakond teha kindlaks, kas toidumürgitus on seotud puhangu.

Mõningatel juhtudel põhjuseks toidumürgitus ei ole võimalik tuvastada.

Ravi toidumürgituse tüüpiliselt sõltub allikast haiguse, kui on teada, ja raskust oma sümptomeid. Enamiku inimeste haigus taandub ilma ravita paari päeva jooksul, kuigi teatud tüüpi toidumürgituse võib kesta kauem.

Ravi toidumürgituse võib sisaldada

Täiskasvanud kõhulahtisusega, mis ei ole verine ja kellel pole palavik võib saada vabastust selle tarvitamist loperamiidiga (Imodium A-D) või vismutsubsalitsülaati (Pepto-Bismol). Küsige oma arstilt neid võimalusi.

Toidumürgituse sageli paraneb ilma ravita 48 tunni jooksul. Et aidata hoida ennast mugavamalt ja vältida dehüdratsiooni ajal taastuda, proovige järgmisi

Selleks, et vältida toidumürgituse kodus

Cook toidud turvaline temperatuur. Parim viis öelda, kas toit on keedetud turvaline temperatuur on kasutada toidu termomeeter. Võite hävitada kahjulikud organismid enamikus toiduainetes kuumtöötlemisel neid õige temperatuuri.

Cook hakkliha 160 F (71,1 C); praed, praed karbonaadid, nagu lamba-, sea- ja vasikaliha, et vähemalt 145 F (62,8 C). Cook kana-ja kalkuniliha 165 F (73,9 C). Veenduge, et kala ja mereannid on keedetud põhjalikult.

Toidumürgitus on eriti tõsine ja potentsiaalselt eluohtlik väikelastele, rasedatele ja nende loodete, vanematel inimestel ja inimeste nõrgenenud immuunsüsteem. Need inimesed peaksid täiendavaid ettevaatusabinõusid, vältida järgmisi toiduaineid

külastada oma arsti