toiduallergia

Toiduallergia on immuunsüsteemi reaktsiooni, mis tekib varsti pärast söömist teatud toitu. Isegi väike kogus allergiat tekitavaid toit võib põhjustada nähte ja sümptomeid nagu seedeprobleemid, nõgeslööve või paistes hingamisteedesse. Mõnel inimesel, toiduallergia võib põhjustada tõsiseid sümptomeid või isegi eluohtlikke reaktsioone nagu anafülaksia.

Toiduallergia mõjutab hinnanguliselt 6-8 protsenti laste vanus 3 ja kuni 3 protsenti täiskasvanutest. Kuigi seal on mingit ravi, mõned lapsed kasvada oma toiduallergia, kui nad saavad vanemaks.

See on lihtne segi ajada toiduallergia koos palju ühist reaktsiooni tuntud toidutalumatuse. Kuigi tüütu, toidutalumatuse on vähem tõsine haigus, mis ei hõlma immuunsüsteemi.

Sest mõned inimesed, allergiline reaktsioon teatud toiduainete võib olla ebamugav, kuid mitte raske. Sest teised inimesed, allergiline toidu reaktsioon võib olla hirmutav ja isegi eluohtlik. Toiduallergia sümptomid tavaliselt töötada mõne minuti jooksul kaks tundi pärast söömist rikkuva toitu.

Kõige tavalisem toiduallergia nähud ja sümptomid hõlmavad

anafülaksia

Mõnel inimesel, toiduallergia võib vallandada ägeda allergilise reaktsiooni nimetatakse anafülaksia. See võib põhjustada eluohtlikke nähte ja sümptomeid, sealhulgas

Koormusest tingitud toiduallergia

Esmaabi on kriitiline anafülaksia. Ravimata, anafülaksia võivad põhjustada kooma või isegi surm.

Mõned inimesed on allergiline reaktsioon toidu füüsilise koormuse poolt põhjustatud. Söömine teatud toitude võib põhjustada teie arvates sügelevad ja peapööritust varsti pärast treeningut tuleb alustada. Rasketel juhtudel koormusest tingitud toiduallergia võib põhjustada teatud reaktsioonid, nagu nõgeslööve või anafülaksia.

Ei söö paar tundi enne treeningu algust ning vältida teatud toiduainete võib aidata vältida seda probleemi.

Paljudel inimestel, kellel on heinapalavik, värske puu- ja köögivili ning teatavate pähklite ja vürtsidega võivad vallandada allergilise reaktsiooni, mis põhjustab suu kipitama või sügelema. Mõnel inimesel, õietolmust toiduallergia sündroom – mõnikord nimetatakse suulise allergia sündroom – võib põhjustada kõriturse või isegi anafülaksia.

Õietolmu-toiduallergia sündroom

See on näide Risttoime. Valgud puu-ja köögivilju põhjustada reaktsioon, sest nad on sarnased allergiat tekitavaid leiduvad valgud teatud õietolm. Näiteks, kui sa oled allergiline ragweed, siis võib ka reageerida melonid, kui te olete allergiline kase õietolmu, siis võib reageerida ka õunad.

Keetmine puu-ja köögivilju aitab teil vältida seda reaktsiooni. Enamik keedetud puuvili ja köögivili üldiselt ei põhjusta ristreageerivate suulise allergia.

Ühine ristuvat reaktiivsust vahel õietolm ja puu-ja köögivilju

Vaata arsti või allergoloogi kui teil on toidu allergia varsti pärast söömist. Kui võimalik, pöörduge arsti poole, kui allergiline reaktsioon on toimunud. See aitab arstil diagnoosi.

Hankige erakorralist ravi, kui teil tekib mingeid märke või sümptomeid anafülaksia, nagu

Millal näha arsti

Kui teil on toiduallergia, immuunsüsteemi ekslikult identifitseerib konkreetse toidu või aine toidus midagi kahjulikku. Teie immuunsüsteemi käivitab rakkudes vabastada antikehade tuntud immunoglobuliin E (IgE) antikehi neutraliseerida süüdlane toidu või aine (allergeeni). Järgmine kord, kui süüa isegi väikseim kogus, et toit, IgE antikehade tunnetavad seda ning näidata oma immuunsüsteemi vabastada kemikaali histamiini, samuti muid kemikaale, vereringesse.

Need kemikaalid põhjustada erinevaid allergia nähud ja sümptomid. Nad vastutavad põhjustab allergilisi reaktsioone, mis sisaldavad tilkuva nina, silmade sügelemine, kuiv kurk, lööve ja nõgeslööve, iiveldus, kõhulahtisus, hingamisraskused ja isegi anafülaktilise šoki.

On mitmeid reaktsioone toidule, mis põhjustavad sarnaseid sümptomeid toiduallergia. Sõltuvalt toidu talumatus olete, siis võib olla võimalik süüa väikestes kogustes probleem toidud ilma reaktsiooni. Seevastu kui sul on tõsi toiduallergia, isegi väike kogus toitu võib vallandada allergilise reaktsiooni.

Kuna toidutalumatus võib hõlmata sama sümptomite toiduallergia teeb – nagu iiveldus, oksendamine, kõhukrambid ja kõhulahtisus – inimesed võivad segamini kaks.

Üks keeruline aspekte diagnoosimiseks toidutalumatus on, et mõned inimesed on tundlikud mitte toiduna, vaid mingi aine või koostisosa kasutatakse toidu valmistamisel.

Ühine tingimused, mis võivad põhjustada sümptomeid ekslikult toiduallergia hulka

Enamik toiduallergiate vallanduvad teatud valkude

Tsöliaakia. Kuigi tsöliaakia mõnikord viidatud kui gluteeni allergia, see ei ole tõsi toiduallergia. Nagu toiduallergia, see tähendada immuunsüsteemi vastust, kuid see on unikaalne immuunsüsteemi reaktsiooni, mis on keerulisem kui lihtsalt toiduallergia. See krooniliste seedetrakti seisund on käivitunud süües gluteeni, valku leidub leib, pasta, küpsised ja paljud teised toidud, mis sisaldavad nisu, otra ja rukist.

Kui teil on tsöliaakia ja süüa toite, mis sisaldavad gluteeni, immuunreaktsiooni, tekib mis kahjustab pinda oma peensooles, mistõttu ei suudeta taluda teatud toitaineid.

Lastel toiduallergiate on vallandub sageli valkude

Toiduallergia riskifaktorite hulka

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk haigestuda anafülaktiline reaktsioon hulka

Tüsistused toiduallergia võib sisaldada

Kuna arsti konsultatsiooni saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte olema hästi ette valmistatud oma ametisse. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse ja mida oodata oma arsti.

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti hulka

Kui laps on näinud arstilt toiduallergia, siis võib ka küsida

Toidutalumatuse ja muud reaktsioonid

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi enne konsultatsiooni.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võib säästa aega minna üle kõik punktid soovite veeta rohkem aega. Arst võib teha

Kui te kahtlustate on toiduallergia, vältida kokkupuudet toidu kokku kuni oma arsti vastuvõtule. Kui sa süüa toitu ja on kerge reaktsioon, üle leti antihistamiinikumid võivad aidata leevendada sümptomeid. Kui teil on rohkem tõsine reaktsioon ja mingeid märke ja sümptomeid, anafülaksia, pöörduge erakorralise abi.

Ei ole standard test, mida kasutatakse, et kinnitada või välistada toiduallergia. Arst kaaluda mitmeid asju enne diagnoosi. Järgnev võib aidata määrata, kui olete allergiline toidu või kui teie sümptomid on põhjustatud millegi muuga

Mida ootate oma arsti

Mida saab teha vahepeal

Naha test. Nahk torketest suudab kindlaks teha sinu reaktsioon teatud toitu. Selles testis väike kogus kahtlustatava pannakse söök naha käsivart või tagasi. Teie nahk on siis kikkis nõelaga lubada väike kogus ainet all oma naha pinnale.

eksperimentaalse ravi

Kui oled allergiline teatud uuritava aine, teil arendada tõstatatud kühm või reaktsiooni. Pea meeles, positiivset reaktsiooni see test ei piisa, et kinnitada toiduallergia.

Likvideerimise dieeti. Teil võidakse paluda kõrvaldada kahtlustatav toitude nädal või kaks ja seejärel lisage pakke tagasi oma dieeti ühe korraga. See protsess aitab link sümptomid teatud toidud. Kuid see ei ole lollikindel meetod.

Psühholoogilised tegurid kui ka füüsilise tegurid võivad mängu tulla. Näiteks, kui sa arvad, et oled tundlik toidu, vastus võib vallandada, mis ei pruugi olla tõeline allergiline üks. Kui olete olnud tõsine reaktsioon toidu minevikus, see meetod ei pruugi olla ohutu.

Ainus viis vältida allergilise reaktsiooni on vältida toite, mis põhjustavad märke ja sümptomeid. Vaatamata oma parima, võite kokku puutuda toitu, mis põhjustab reaktsiooni.

Alaealisele allergiline reaktsioon, üle leti või ettenähtud antihistamiinikumid võivad aidata vähendada sümptomeid. Need ravimid võivad võtta pärast kokkupuudet allergiat tekitavaid toit, mis aitab leevendada sügelust, nahalöövet. Kuid antihistamiinikumid ei saa ravida ägeda allergilise reaktsiooni.

Sest raske allergiline reaktsioon, võib tekkida vajadus hädaolukorra süsti adrenaliini ja reis traumapunkti. Paljud allergikutele läbi adrenaliini Autoinjektorseadmel (EpiPen, Twinject, Auvi-Q). See seade on kombineeritud süstal ja peidetud nõela et süstib ühe ravimannusest kui surutud vastu reie-.

Kui teie arst on adrenaliini Autoinjektorseadmel

Kuigi seal on käimas uuringud, et leida paremaid ravimeid, et vähendada toidu allergia ja vältida allergia ründab, seal ei ole ühtegi tõestatud ravi, mis võivad takistada või täielikult leevendada sümptomeid. Kahjuks allergia kaadrid (immuunravi), süstide seeriatega kasutatakse toimet vähendada muude allergiate nagu heinapalavik, ei ole tõhus ravivad toiduallergiate.

Kaks ravi uuritakse on

Üks võtmetest ära hoida allergiline reaktsioon on täielikult vältida toitu, mis põhjustab teie sümptomid.

Ära eelda. Alati lugeda toidu märgistusel veendumaks, et nad ei sisalda koostisosana oled allergiline. Isegi kui sa arvad, et sa tead, mis on oma toidu kontrollida märgistusel. Koostis mõnikord muutuda.

Toidu märgistus on kohustatud selgelt loetleda, kas need sisaldavad ühiseid toiduallergeene. Loe toiduainete etikettidel hoolikalt, et vältida kõige tavalisemaid allikaid toiduallergeene: piim, munad, pähklid, pähklipuu viljad, kalad, karbid, soja ja nisu.

Kaasa hooldajatele. Kui teie lapsel on toiduallergia, nõutaks abi sugulastel, baby lapsehoidjaid, õpetajad ja teised hooldajad. Veenduge, et nad mõistavad, kui tähtis on teie lapse jaoks, et vältida allergiat tekitavaid toiduaineid ning et nad teavad, mida teha hädaolukorras.

Samuti on oluline, et lasta hooldajad teadma, milliseid samme nad võivad võtta, et vältida reaktsioon esiteks, nagu hoolikas käte pesemine ja puhastamine mis tahes pinnad, mis oleks tulnud kontaktis allergiat tekitavaid toitu.

Uuringud alternatiivsete toiduallergia ravi on piiratud. Kuid paljud inimesed ei püüa neid ja väidavad, et teatud ravi aitab.

Ravimtaimede. Mõned väikesed uuringud ravimtaimi on näidanud mingit kasu sümptomite leevendamiseks ja ennetamiseks anafülaksia, sealhulgas mõned hiina meditsiini valemid. Siiski ei ole usaldusväärne tõend veel, et need tööd.

Lisaks murettekitav on selle kvaliteet mõned taimsed preparaadid Hiinast. Kui te võtate ravimtaim, rääkige oma arstiga sellest. See võib mõjutada testi tulemusi või suhelda teiste ravimitega võtate.

Toiduallergia võib olla keeruline ja tekitab pidev mure. Võttes hea infoallikas ja võimalus arutada seisukorras teistega, kes jagavad oma muresid võib olla väga kasulik.

Mitmed veebisaidid ja mittetulundusühingute pakkuda teavet ja foorumeid, kus arutatakse toiduallergia. Mõned on spetsiaalselt laste vanemate toiduallergia. Toiduallergia Research & Education kodulehel saab suunata teid tugigruppide ja sündmusi teie piirkonnas.

Paljud inimesed leiavad, et kasulik rääkida teistega, kes tegelevad samade väljakutsetega.

Parim viis vältida allergilise reaktsiooni on teada ja vältida toite, mis põhjustavad märke ja sümptomeid. Sest mõned inimesed, see on lihtsalt ebamugavust, kuid teised leiavad, et suurem raskusi. Ka mõned toiduained – koostisosana teatud toidud – võib olla ka varjatud. See kehtib eriti restoranides ja teistes sotsiaalsetes oludes.

Kui sa tead, sul on toiduallergia, toimige

Ole ettevaatlik restoranides. Ole kindel oma server või kokk teab, et sa absoluutselt ei saa süüa toitu sa oled allergiline, ja sa pead olema täiesti kindel, et sööki tellida ei sisalda seda. Samuti veenduge, et toit ei ole vormistatud pinnad või pannid, milles oleks toidu oled allergiline.

Ära ole soovinud teha oma vajadustest teada. Restoran töötajad on tavaliselt rohkem kui hea meelega, kui nad mõistavad selgelt oma soovi.

Kui teie lapsel on toiduallergia, võtta neid ettevaatusabinõusid, et tagada tema ohutus

külastada oma arsti