toiduallergia vs toidutalumatuse: mis vahet seal on?

Füüsikalised reaktsioonid teatud toitude on ühised, kuid enamik on põhjustatud toidutalumatus asemel toiduallergia. Toidutalumatuse võib põhjustada mõningaid sama sümptomite toiduallergia, et inimesed tihti segamini kaks.

Tõeline toiduallergia põhjustab immuunsüsteemi reaktsioon, mis mõjutab paljusid keha organite. See võib põhjustada erinevaid sümptomeid. Mõningatel juhtudel, allergiline reaktsioon toidu olla raske või eluohtlik. Seevastu toidutalumatus sümptomid on üldjuhul vähem tõsine ja sageli piiratud seedeprobleemid.

Kui teil on toidu talumatus, siis võib olla võimalik süüa väikestes kogustes rikkuva toidu ilma hädas. Samuti võite olla võimalik takistada reaktsioon. Näiteks, kui teil on laktoositalumatus, siis võib olla võimalik juua laktoosivaba piima või võtta laktaasensüüm pillid (Lactaid), et aidata seedimist.

Põhjused toidutalumatuse hulka

Kui teil on reaktsioon pärast söömist konkreetne toit, pöörduge arsti poole, et teha kindlaks, kas teil on toidu talumatuse või toiduallergia.

Kui teil on toidu allergia, siis võib olla ohus on eluohtlik allergiline reaktsioon (anafülaksia) – isegi siis, kui varem reaktsioonid on olnud kerged. Õpi, kuidas ära tunda raske allergiline reaktsioon ja teavad, mida teha, kui üks juhtub. Teil võib tekkida vajadus viia hädaolukorras adrenaliini shot (EpiPen, Auvi-Q, muu) erakorralise ise ravi.

Kui teil on toidu talumatus, võib arst soovitada samme seedimist teatud toitude või ravida haigust põhjustab teie reaktsiooni.

koos