südamepuudulikkus teste ja diagnoosimine

Südamepuudulikkus, mida mõnikord nimetatakse südamepuudulikkuse, tekib siis, kui teie südamelihas ei ole võimeline pumpama verd, samuti peaks. Teatud tingimustel, näiteks vähenenud arterite oma südames (südame isheemiatõbi) või kõrge vererõhk, järk-järgult jätta oma südame liiga nõrk või kange täita ning pumbata efektiivselt.

Mitte kõik tingimused, mis viivad südamepuudulikkus võib olla vastupidine, kuid ravi võib parandada märke ja südamepuudulikkuse sümptomeid ja aitab teil elada kauem. Elustiili muutused – nagu teostamisel, vähendades soola oma dieeti, haldamise stressi ja kehakaalu – saab parandada oma elukvaliteeti.

Üks viis vältida südamepuudulikkuse on kontrollida põhjustavad seisundid südamepuudulikkus, nagu südame isheemiatõbi, kõrge vererõhk, diabeet või ülekaalulisus.

Südamepuudulikkus võib olla pidev (krooniline), või teie seisund võib hakata ootamatult (äge).

Südamepuudulikkus ja sümptomite hulka võivad kuuluda

Millal näha arsti

Pöörduge arsti poole, kui te arvate, võib kogeda sümptomite või südamepuudulikkus. Hankige erakorralist ravi, kui teil tekib mõni järgmistest

Mida sa saad teha

Kuigi need nähud ja sümptomid võivad olla tingitud südamepuudulikkus, seal on palju teisi võimalikke põhjuseid, kaasa arvatud teiste eluohtlike südame ja kopsu tingimused. Ära püüa diagnoosida ise. Sa peaksid külastama oma arsti või kohaliku hädaabinumber kohest abi. Traumapunkti tervishoiuteenuse osutajad püüavad stabiliseerida oma seisundit ja määrata, kas teie sümptomid on tingitud südamepuudulikkuse või midagi muud.

Kui teil on südamepuudulikkuse diagnoosimisel ja kui mõni sümptomid äkki halvemaks või teil tekib uus märk või sümptom, võib see tähendada, et olemasolev südamepuudulikkus süveneb või ei reageeri ravile. Võtke ühendust oma arstiga viivitamatult.

Südamepuudulikkus tihti tekib pärast muud tingimused on vigastatud või nõrgestatud oma südames. Kuid süda ei ole vaja nõrgenenud põhjustada südamepuudulikkust. Samuti võib juhtuda, kui süda muutub liiga jäik.

Südamepuudulikkuse peamine pumpamine kojad oma südame (vatsakesed) võib saada jäik ja ei täida korralikult vahel lööki. Mõningatel juhtudel südamepuudulikkuse, teie südamelihas võib saada kahjustatud ja nõrgenenud ja vatsakesed venitada (paisuma) kuni selleni, et süda ei ole võimeline pumpama verd tõhusalt kogu keha. Aja jooksul, süda ei saa enam sammu pidada normaalseks nõudmisi ta verd pumbata ülejäänud keha.

Mida ootate oma arsti

Väljutusfraktsioon on oluline mõõtmise kuidas su süda pumpab ja seda kasutatakse, et aidata liigitada südamepuudulikkuse ja juhend ravi. Tervete sobivalt väljutusfraktsiooni on 50 protsenti või kõrgem – see tähendab, et üle poole veres, mis täidab vatsake väljapumbatava iga võita. Aga südamepuudulikkus võib tekkida isegi normaalne väljutusfraktsioonis. See juhtub siis, südamelihas muutub jäigaks seisundite nagu kõrge vererõhk.

Mõiste “südamepuudulikkuse” pärineb veres toetus üles – või congesting – maks, kõhu, alajäsemete ja kopsud. Kuid mitte kõik südamepuudulikkus on kongestiivse. Sul võib olla hingeldus või nõrkus tingitud südamepuudulikkuse ja ole mingit vedelikku ülesehitamisel.

Südamepuudulikkus võib hõlmata vasakul küljel (vasak vatsake), paremal pool (parema vatsakese) või mõlemal pool oma südames. Üldiselt südamepuudulikkus algab vasakul pool, eriti vasaku vatsakese – oma südame põhipumplate kambris.

Iga järgmised tingimused võivad kahjustada või nõrgendada oma südames ja võib põhjustada südamepuudulikkust. Mõned neist võivad olla ilma teie teadmata

Südame isheemiatõbi ja südameatakki. Südame isheemiatõbi on kõige levinum südamehaigus ja kõige levinum põhjus südamepuudulikkus. Aja jooksul arterites, mis varustavad verega teie südamelihas kitsas kogunemisest rasvhapete hoiused – protsessi nimetatakse ateroskleroosi. Buildup laigud võivad põhjustada vähenenud verevool südamesse.

Mida saab teha vahepeal

Südameinfarkt tekib, kui laigud moodustatud rasvsadestistest arterites rebeneda. See põhjustab verehüüve moodustada, mis võib blokeerida verevoolu ala südamelihas, nõrgestades südame pumpamise võime ja sageli jättes püsivaid kahjustusi. Kui kahju on märkimisväärne, võib see kaasa tuua nõrgenenud südamelihast.

Kõrge vererõhk (hüpertensioon). Vererõhk on jõud verd pumbata oma südame läbi oma arterites. Kui teie vererõhk on kõrge, su süda peab tegema rohkem tööd kui peaks ringlema vere kogu keha.

Aja jooksul südamelihas võib saada paksem kompenseerida lisatööd tuleb täita. Lõpuks, teie südamelihas võib saada kas liiga jäik või liiga nõrk, et tõhusalt verd pumbata.

Vale südameklapid. Klapid südant hoida veri voolab õiges suunas läbi südame. Vigastatud klapi – tänu südamerike, südame isheemiatõbi või südame infektsioon – jõud oma südame tööd tegema, et hoida veri voolab nagu peaks.

Aja jooksul see lisatööd võib nõrgestada oma südames. Vale südameklapid, aga võib olla fikseeritud või vahetada, kui leidub aega.

Kahjustused südames (kardiomüopaatia). Heart lihaskahjustusega (kardiomüopaatia) võib olla palju põhjuseid, sh mitmete haiguste, infektsioonid, alkoholi kuritarvitamise ja toksilist toimet narkootikume, nagu kokaiin või mõned kasutatavad ravimid keemiaravi.

Liigitamine südamepuudulikkus

Geneetilised tegurid mängivad olulist rolli mitut liiki kardiomüopaatia, nagu dilateerida kardiomüopaatia, hüpertroofiline kardiomüopaatia, arütmogeensed parema vatsakese kardiomüopaatia, vasaku vatsakese noncompaction ja piiravaid kardiomüopaatia.

Muud haigused. Kroonilised haigused – nagu diabeet, HIV, kilpnäärme ületalitluse, hüpotüreoidism või kogunemisest raud (hemochromatosis) või valk (amüloidoosis) -also võib kaasa südamepuudulikkus.

Ravimid

Põhjused äge südamepuudulikkus hulka viirused, mis ründavad südamelihas, rasked infektsioonid, allergilisi reaktsioone, trombid kopsudes, kasutada teatud ravimid või haigus, mis mõjutab kogu keha.

Ühe riskifaktor võib olla piisav, et põhjustada südamepuudulikkust, kuid tegurite kombinatsioon suurendab ka riski.

Riski tegurite hulka

Kui teil on südamepuudulikkus, Outlooki sõltub põhjusest ja raskusest, oma üldist tervist ja muudest teguritest, näiteks teie vanus. Tüsistused võivad sisaldada

Mõned inimesed sümptomite ja südame funktsiooni paraneb õige ravi. Kuid südamepuudulikkuse võib olla eluohtlik. Inimesed, kellel on südamepuudulikkus võib olla rasked sümptomid, ja mõned võivad vajada südame siirdamise või toetuse vatsakeste aidata seade.

Kui te arvate, et teil on südamepuudulikkus või te olete mures oma südamepuudulikkus tõttu ohtu teiste haigusseisunditega, panna oma perearsti. Kui südamepuudulikkus leitakse varakult, võib ravi olla lihtsam ja efektiivsem.

Operatsioon ja meditsiiniseadmete

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju arutada, see on hea mõte, et olla valmis oma ametisse. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse ja tean, mida oodata oma arsti.

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Südamepuudulikkuse, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi enne konsultatsiooni igal ajal, et te ei saa aru midagi.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad endale aeg minna üle kõik punktid soovite veeta rohkem aega. Arst võib teha

End-of-life hooldus ja südamepuudulikkus

See pole kunagi liiga vara teha terve elustiili muutused, nagu suitsetamisest loobumine, vähendades soola ja süüa tervislikku toitu. Need muutused võivad aidata ennetada südamepuudulikkus käivitamist või väheneb.

Diagnoosida südamepuudulikkus, arst võtma hoolika meditsiinilise ajalugu, vaadata oma sümptomeid ja teha kehaline läbivaatus. Arst ka olemasolu kontrollimiseks riskitegureid, nagu kõrge vererõhk, südame isheemiatõbi või diabeet.

Kasutades stetoskoop, arst saab kuulata oma kopsud märke ummikuid. Stetoskoop ka kirkad südame helisid, mis võivad viidata südamepuudulikkus. Arst võib uurida veenides kaelas ja kontrollige vedeliku kogunemist kõhus ja jalad.

Pärast füüsilise eksamiga, võib arst ka, et mõned neist testid

Vereanalüüse. Arst võib võtta proovi oma verd, et kontrollida oma neeru, maksa ja kilpnäärme talitlust ja otsima näitajad muude haigustega, mis mõjutavad südame.

Vereproovi kontrollida keemilise nimega N-terminali pro-B-tüüpi natriureetilise peptiidi (NT-proBNPio) võib aidata diagnoosida südamepuudulikkus, kui diagnoos ei ole kindel, kui kasutatakse lisaks muid teste.

Elektrokardiogramm (EKG). See test salvestab elektrilist aktiivsust oma südame läbi elektroodide külge nahka. Impulsid kajastatakse lained ja ekraanile kuvatud või trükitakse paberile.

See test aitab teie arst diagnoosida südame rütmihäirete ja kahju oma südame infarkti, mida võib aluseks südamepuudulikkus.

Ehhokardiogrammis. Oluline test diagnoosimiseks südamepuudulikkus on ehhokardiogrammis. Ehhokardiogrammi aitab eristada süstoolse südamepuudulikkusega alates diastoolse südamepuudulikkuse, kus süda on jäik ja ei suuda täita korralikult.

Ehhokardiogrammi kasutab helilainete toota video pildi oma südame. See test aitab arstidel näha suurus ja kuju oma südamest ja kui hästi teie süda pumpab.

Ehhokardiogrammil ka aitab arste otsida klapi probleeme või varasematest südameinfarkt, teiste südame anomaaliad, ja mõned ebatavaline põhjused südamepuudulikkus.

Teie väljutusfraktsioonis mõõdetakse ajal Ehhokardiogramm ja saab mõõta ka nukleaarmeditsiini testid, südame kateteriseerimine ja südame MRI. See on oluline mõõtmise kuidas su süda pumpab ja seda kasutatakse, et aidata liigitada südamepuudulikkuse ja juhend ravi.

Stress test. Stress testid mõõdavad, kuidas oma südant ja veresooni vastata pingutus. Sul võib kõndida jooksulint või pedaali seisva jalgratta samas lisatud EKG masin. Või võite saada ravimit veeni, mis stimuleerib teie südame sarnane teostada. Vahel stressitesti saab teha kandes mask, mis mõõdab võime oma südame ja kopsude võtta hapniku ja hingavad välja süsinikdioksiidi.

Stress testid aitavad arstidel näha, kas teil on südame isheemiatõbi. Stresstestides ka kindlaks, kui hästi keha reageerib oma südame vähenenud pumpamiseks tõhusust ja aitab suunata pikaajalist ravi otsuseid.

Kui arst soovib samuti pilte oma südame treeningu ajal, võib ta tellida tuuma stressitesti või stress ehhokardiogrammis. See on sarnane pingutuse test, kuid see kasutab ka pildistamise tehnikaid visualiseerida oma südame katse ajal.

Südame kompuutertomograafia (CT) või magnetresonantstomograafia (MRI). Need katsed saab kasutada diagnoosimiseks südamehaiguste, sealhulgas põhjuste südamepuudulikkus.

Ühes südame kompuutertomograafia, sa valetad lauale sees sõõrikukujulist masin. X-ray tube masina sees pöörleb ümber oma keha ning kogub pilte oma südame ja rindkere.

Ühes südame MRI, sa valetad lauale sees pikk torujas masin, mis toodab magnetvälja. Magnetvälja joondub aatomi osakesed mõnes oma rakke. Kui raadiolainete levi suunas need kohakuti osakesed, nad annavad signaale, mis erinevad vastavalt tüüpi koe nad on. Signaalid luua pilte oma südames.

Koronaarangiogramm. Selles katses õhuke, painduv toru (kateeter) lisatakse veresoonde oma kubemes või oma käe ja juhatatakse läbi aordi oma pärgarterite.

Värvaine süstitakse läbi kateetri teeb varustavad arterid oma südame nähtav röntgen. See test aitab arstidel tuvastada vähenenud arterite oma südame (südame isheemiatõbi), mis võib olla põhjuseks südamepuudulikkus. Katse võib sisaldada ventrikulogrammis – menetlus, et selgitada tugevust südame põhipumplate kamber (vasak vatsake) ja tervist südameklappide.

Nende katsete tulemused aitavad arstidel põhjuse kindlaks oma märke ja sümptomeid ning töötada programmi, et ravida oma südames. Et määrata kindlaks kõige sobivam ravi oma seisundit, arstid võivad liigitada südamepuudulikkus kasutades kaks süsteemi

American College of kardioloogia / American Heart Association suunised. See etapp põhinev klassifikatsioon süsteem kasutab tähed A kuni D. Süsteemil on kategooria inimesi, kellel on risk haigestuda südame rike. Näiteks inimene, kes on mitu riskifaktorit südamepuudulikkus, kuid mingeid märke või südamepuudulikkuse sümptomid on Stage A. Isik, kellel on südame isheemiatõbi, kuid mingeid märke või südamepuudulikkuse sümptomid on Stage B. keegi, kes on südamehaiguste ja on kellel on või on olnud märke või südamepuudulikkuse sümptomid on Stage C. isik kaugelearenenud südamepuudulikkus vajavad spetsialiseeritud ravi on Stage D.

Arstid kasutavad seda klassifikatsiooni süsteem kindlaks oma riskifaktorid ja alustada varakult, agressiivsem ravi, mis aitab ära hoida või edasi lükata südamepuudulikkus.

Need Hinded süsteemid ei ole üksteisest sõltumatud. Arst sageli kasutavad nad kokku, et aidata otsustada oma kõige sobivama ravi võimalusi. Küsige oma arstilt oma skoori, kui olete huvitatud raskusastme määramisel oma südamepuudulikkus. Arst aitab teil tõlgendada oma skoori ja planeerida oma ravi põhineb teie seisund.

Südamepuudulikkus on krooniline haigus, mis vajavad elukestva juhtimine. Kuid ravi sümptomeid südamepuudulikkuse saab parandada, ja süda muutub mõnikord tugevam. Ravi võib aidata teil elada kauem ja vähendada oma tõenäosus surra ootamatult.

Arstid mõnikord võib õige südamepuudulikkuse ravis algpõhjus. Näiteks remont südameklapi või kontrollorgani kiire südamerütm võib vastupidine südamepuudulikkus. Kuid enamik inimesi, ravi südamepuudulikkuse hõlmab tasakaalu paremale ravimeid ning mõningatel juhtudel kasutada seadmeid, mis aitavad pulss ja lepingu korralikult.

Arstid tavaliselt südamepuudulikkuse raviks kombineeritud ravimeid. Sõltuvalt teie sümptomid, siis võib võtta ühe või mitu ravimeid, kaasa

Beetablokaatorid. See ravimite klassi mitte ainult aeglustab südame löögisagedust ja vähendab vererõhku, kuid ka piirangud või tühistab mõned kahju oma südame kui teil on süstoolse südamepuudulikkusega. Näitena võib karvedilooli (Coreg), metoprolool (Lopressor) ja bisoprolooliga (Zebeta).

Need ravimid vähendavad mõned südame rütmihäireid ja vähendada oma tõenäosus surra ootamatult. Beeta-blokaatorid võivad vähendada märke ja südamepuudulikkuse sümptomid, parandada südame funktsiooni ja aitab teil elada kauem.

Diureetikumid. Sageli nimetatakse vett pillid, diureetikumid sind tihedamini urineerida ja hoida vedeliku kogunemist keha. Diureetikumid, nagu furosemiid (Lasix), väheneb ka vedeliku kopsudesse, nii et saate kergemini hingata.

Kuna diureetikumid teha oma keha kaotada kaaliumi ja magneesiumi arst ka võib ette toidulisandeid nende mineraalaineid. Kui te võtate diureetikumi, arst tõenäoliselt jälgida kaaliumi ja magneesiumi sisaldus veres läbi regulaarselt vereanalüüse.

Aldosterone antagonistid. Sellisteks ravimiteks on spironolaktoon (Aldactone) ja eplerenooni (Inspra). Need on kaaliumi säästvate diureetikumide, mis on ka täiendavaid omadusi, mis võivad aidata inimestel tõsine süstoolne südamepuudulikkus elavad kauem.

Erinevalt mõnest teisest diureetikumid spironolaktoon ja eplerenooni võib tõsta kaaliumi taset veres ohtlikul määral, et rääkida oma arstiga, kui suurenenud kaaliumisisaldus on mure, ja õppida, kui teil on vaja muuta oma toidu tarbimine, mis on kõrge kaaliumi.

Teil võib tekkida vajadus võtta kaks või enam ravimeid südamepuudulikkuse raviks. Arst võib määrata teiste südamehaiguste ravimid samuti – nagu nitraatide valu rinnus, statiini kolesteroolisisalduse või vere vedeldamiseks ravimeid, mis aitavad vältida trombide – koos südamepuudulikkuse ravimeid.

Sul võib olla haiglasse, kui teil on Leimahdus südamepuudulikkuse sümptomid. Kuigi haiglas, võite saada täiendavaid ravimeid, et aidata oma südame töö paremini ja leevendada oma sümptomid. Võite saada täiendavat hapniku mask või väike torud panna oma nina. Kui teil on raske südamepuudulikkus, siis võib tekkida vajadus kasutada lisahapnikku pikas perspektiivis.

Mõningatel juhtudel arstid soovitavad kirurgia raviks põhiprobleemi viinud südamepuudulikkus. Mõned ravi uuritakse ja kasutatakse teatud inimeste hulka

Südameklapi parandamist või asendamist. Kui vigane südameklapi põhjustab südamepuudulikkus, võib arst soovitada parandamise või asendamisega klapi. Kirurg saab muuta algse klapi (valvuloplasty) kõrvaldada tahapoole verevarustust. Kirurgid saab ka remontida klapi läheneb klapi voldikuid või eemaldada liigne klapi kudede et voldikuid saab sulgeda tihedalt. Vahel remont ventiili sisaldab pingutades või asendada ring ümber klapi (annuloplastika).

Valve asendamine toimub siis, kui klapp remont ei ole võimalik. In ventiili proteesimist kahjustatud ventiil asendatakse tehisliku (proteesi) ventiili.

Teatud tüüpi südameklapi parandamist või asendamist saab nüüd teha ilma avatud südameoperatsiooni, kasutades kas minimaalselt invasiivne kirurgia või südame kateteriseerimismeetodid.

Siirdatavate kardioverteeriv-defibrillaator (ICD). ICD on sarnane seade südamestimulaatori. See on implanteeritud naha alla rinnus juhtmed viivad läbi oma veenid ja oma südamesse.

RHK jälgib südame rütmi. Kui süda hakkab peksma juures ohtlikult rütmi või kui su süda seiskub, ICD püüab tempot oma südant või šokk see tagasi normaalse rütmi. ICD võib toimida ka südamestimulaatori ja kiirendada oma südame üles, kui see läheb liiga aeglane.

Südame taassünkroonimise ravi (CRT) või biventrikulaarsete kõndimine. Biventrikulaarsete südamestimulaatori saadab ajastatud elektriliste impulsside nii südame alumises kambrite (vasakul ja paremal vatsakesed), nii et nad pumbata tõhusamalt, koordineeritult.

Paljud inimesed südamepuudulikkusega on probleeme oma südame elektrisüsteemi, mis põhjustavad nende niigi nõrgad südamelihase võita kooskõlastamata viisil. See ebaefektiivne lihaskontraktsiooni võib põhjustada südamepuudulikkust halveneb. Sageli biventrikulaarsete stimulaator koos ICD inimestele südamepuudulikkus.

Süda pumpab. Need mehaanilised seadmed, nagu vatsakeste abiseadmed (VADs) siirdatakse kõhu või rinna ja lisatud nõrgenenud süda, et aidata tal verd pumbata ülejäänud keha. VADs on kõige sagedamini kasutatavad südame vasaku vatsakese, kuid need võivad olla ka kasutatud paremat vatsakest või mõlemas vatsakesed.

Arstid kasutati esimest korda südame pumbad, mis aitab hoida südame siirdamist kandidaadid elus, kui nad ootasid doonori südame. VADs nüüd mõnikord kasutatakse alternatiivina siirdamisele. Kehasisene südame pumbad võib oluliselt laiendada ja parandada elu mõned inimesed, kellel on raske südamepuudulikkus, kes ei ole abikõlblikud või ei suuda läbida südame siirdamise või ootavad uue südame.

Südame siirdamine. Mõned inimesed on nagu raske südamepuudulikkus, et operatsioon või ravimid ei aita. Neid võib vaja olla oma haige südamega asendada terve doonori südame.

Südame siirdamine võib oluliselt parandada ellujäämise ja elukvaliteedi mõned inimesed, kellel on raske südamepuudulikkus. Kuid kandidaadid siirdamist sageli ootama kaua, enne kui sobiv doonor süda on leitud. Mõned siirdamist kandidaadid parandada sel ooteaeg läbi uimastisõltuvuse ravi või seade ravi ja saab eemaldada siirdamise ootenimekirjas.

Isegi arv ravi olemas südamepuudulikkus, on võimalik, et teie südamepuudulikkus võib halvendada kuni punktini, kus ravimeid ei ole enam tööd ja südame siirdamist või seade ei ole lahendus. Kui see juhtub, siis võib vaja minna ka hooldus hooldushaiglates. Hooldushaigla hooldus tagab spetsiaalne ravikuur, et haige inimesi.

Hooldushaigla hooldus võimaldab pere ja sõbrad – abiga õed, sotsiaaltöötajad ja koolitatud vabatahtlike – hoolitseda ja mugavus kallimale kodus või hospiitsi elukohad. Hooldus hooldushaiglates näeb emotsionaalset, vaimset, sotsiaalset ja vaimset tuge inimestele, kes on haiged ja lähim neist.

Kuigi enamik inimesi all hooldus hooldushaiglates jääda oma kodudesse, et programm on kättesaadav kõikjal – ka hooldekodudes ja elukeskkonda keskused. Sest inimesed, kes viibivad haiglas, spetsialistid lõpuks kõrvaldatud ravi võib pakkuda mugavust, kaastundlikult ja väärikust.

Kuigi see võib olla raske, arutada lõpu elu küsimusi oma pere ja meditsiiniline meeskond. Osa sellest arutelust tõenäoliselt kaasata ette direktiivid – üldmõiste, suulise ja kirjaliku juhiseid annad puudutavad teie arstiabi peaks sul saada suuda rääkida ise.

Kui teil on siirdatavate kardioverteeriv-defibrillaator (ICD), mis on üks oluline aspekt, et arutada koos pere ja arstid on lülitades defibrillaator, nii et ta ei suuda löökide teha oma südame jätkata peksmine.

Making elustiili muutusi võib sageli aidata leevendada nähud ja sümptomid südamepuudulikkuse ja vältida haiguse süvenemist. Need muutused võivad olla kõige olulisem ja kasulikud saab teha. Elustiili muutused võib arst soovitada hulka

Suitsetamisest. Suitsetamine kahjustab veresooni, tõstab vererõhku, vähendab hapniku sisaldust veres ja teeb oma südame kiiremini põksuma.

Kui te suitsetate, pidage nõu oma arsti soovitada programmi, mis aitab teil loobuda. Sa ei saa pidada südame siirdamist, kui te jätkate suitsetamist. Vältida pruugitud suitsu ka.

Keelatud soola oma dieeti. Liiga palju naatrium soodustab vee retentsiooni, mis teeb teie südame töö raskemaks ja põhjustab hingeldust ja paistes jalad, pahkluude ja jalgade.

Pöörduge arsti naatriumi piirang soovitatav teile. Pea meeles, et sool on juba lisatud valmistoidud, ja olla ettevaatlik, kui kasutate soola asendajad.

Piirata alkoholi ja vedelikud. Arst tõenäoliselt soovitada, et sa ei joo alkoholi, kui teil on südamepuudulikkus, kuna see võib suhelda oma ravimeid, nõrgestada oma südamelihast ja suurendada oma riski südame rütmihäireid.

Kui teil on raske südamepuudulikkus, võib arst soovitame ka piirata summa vedelikud juua.

Ole aktiivne. Mõõdukas aeroobne tegevus aitab hoida ülejäänud keha terve ja konditsioneeritud, vähendades nõudmisi oma südamelihast. Enne treeningut alustada küll, rääkige oma arstiga treeningprogrammi, mis on õige. Arst võib soovitada kõndimine programmi.

Pöörduge kohaliku haigla näha, kas see pakub taastusravi programmi, kui see juhtub, rääkige oma arstiga registreerimisega programm.

Vähendada stressi. Kui olete mures või erutatud, et süda lööb kiiremini, mida hingame kõrgemalt ja vererõhku sageli tõuseb. Seda saab teha südamepuudulikkus hullem, sest su süda on juba probleeme kohtumine keha nõudmistele.

Leida võimalusi, kuidas vähendada stressi oma elus. Et anda oma südame puhata, proovida tabama või pannes oma jalad üles, kui võimalik. Veeda aega koos sõprade ja perega olla sotsiaalse ja aitab hoida stressi eemal.

Sleep lihtne. Kui sul on õhupuudus, eriti öösel, magada oma peaga toestatakse kasutades padi või kiilu. Kui teil norskama või on olnud teiste unehäired, veendumaks, et saada testitud uneapnoe.

Et parandada oma une öösel püsti oma pea patja. Samuti arutage oma arstiga muutmise aeg võtta ravimeid, eriti diureetikume. Diureetikume varem samal päeval võib vähendada vajadust urineerida nii tihti öösel.

Võti vältimiseks südamepuudulikkus on vähendada oma riski faktorid. Saate kontrollida või kõrvaldada mitmed riskifaktorid südamehaiguste – kõrge vererõhu ja südame isheemiatõbi, näiteks – tehes elustiili muutused koos abiga kõik vajalikud ravimid.

Elustiili muutused saab teha, et aidata vältida Südamepuudulikkuse

Kuigi paljudel juhtudel südamepuudulikkuse ei saa tühistada, ravi võib mõnikord parandada sümptomeid ja aitab teil elada kauem. Teie ja teie arst võib teha koostööd, et aidata muuta oma elu mugavamaks. Pöörake tähelepanu oma keha ja kuidas sa tunned, ja öelge oma arstile, kui te ei tunne parem või halvem. Nii, teie arst teadma, millist ravi teile sobib. Ärge kartke küsida oma arsti küsimusi elavad südamepuudulikkus.

Sammud, mis võib aidata teil hallata oma seisundi hulka

Tegevjuht südamepuudulikkus vajab avatud dialoogi teie ja teie arst. Olge ausad, kas sa järgmisi soovitusi oma toitumist, elustiili ja ravimite võtmise. Arst võib sageli oletada strateegiaid, mis aitavad teil ja püsida graafikus.

külastada oma arsti