südamepuudulikkus põhjused

Südamepuudulikkus tihti tekib pärast muud tingimused on vigastatud või nõrgestatud oma südames. Kuid süda ei ole vaja nõrgenenud põhjustada südamepuudulikkust. Samuti võib juhtuda, kui süda muutub liiga jäik.

Südamepuudulikkuse peamine pumpamine kojad oma südame (vatsakesed) võib saada jäik ja ei täida korralikult vahel lööki. Mõningatel juhtudel südamepuudulikkuse, teie südamelihas võib saada kahjustatud ja nõrgenenud ja vatsakesed venitada (paisuma) kuni selleni, et süda ei ole võimeline pumpama verd tõhusalt kogu keha. Aja jooksul, süda ei saa enam sammu pidada normaalseks nõudmisi ta verd pumbata ülejäänud keha.

Väljutusfraktsioon on oluline mõõtmise kuidas su süda pumpab ja seda kasutatakse, et aidata liigitada südamepuudulikkuse ja juhend ravi. Tervete sobivalt väljutusfraktsiooni on 50 protsenti või kõrgem – see tähendab, et üle poole veres, mis täidab vatsake väljapumbatava iga võita. Aga südamepuudulikkus võib tekkida isegi normaalne väljutusfraktsioonis. See juhtub siis, südamelihas muutub jäigaks seisundite nagu kõrge vererõhk.

Mõiste “südamepuudulikkuse” pärineb veres toetus üles – või congesting – maks, kõhu, alajäsemete ja kopsud. Kuid mitte kõik südamepuudulikkus on kongestiivse. Sul võib olla hingeldus või nõrkus tingitud südamepuudulikkuse ja ole mingit vedelikku ülesehitamisel.

Südamepuudulikkus võib hõlmata vasakul küljel (vasak vatsake), paremal pool (parema vatsakese) või mõlemal pool oma südames. Üldiselt südamepuudulikkus algab vasakul pool, eriti vasaku vatsakese – oma südame põhipumplate kambris.

Iga järgmised tingimused võivad kahjustada või nõrgendada oma südames ja võib põhjustada südamepuudulikkust. Mõned neist võivad olla ilma teie teadmata

Südame isheemiatõbi ja südameatakki. Südame isheemiatõbi on kõige levinum südamehaigus ja kõige levinum põhjus südamepuudulikkus. Aja jooksul arterites, mis varustavad verega teie südamelihas kitsas kogunemisest rasvhapete hoiused – protsessi nimetatakse ateroskleroosi. Buildup laigud võivad põhjustada vähenenud verevool südamesse.

Südameinfarkt tekib, kui laigud moodustatud rasvsadestistest arterites rebeneda. See põhjustab verehüüve moodustada, mis võib blokeerida verevoolu ala südamelihas, nõrgestades südame pumpamise võime ja sageli jättes püsivaid kahjustusi. Kui kahju on märkimisväärne, võib see kaasa tuua nõrgenenud südamelihast.

Kõrge vererõhk (hüpertensioon). Vererõhk on jõud verd pumbata oma südame läbi oma arterites. Kui teie vererõhk on kõrge, su süda peab tegema rohkem tööd kui peaks ringlema vere kogu keha.

Aja jooksul südamelihas võib saada paksem kompenseerida lisatööd tuleb täita. Lõpuks, teie südamelihas võib saada kas liiga jäik või liiga nõrk, et tõhusalt verd pumbata.

Vale südameklapid. Klapid südant hoida veri voolab õiges suunas läbi südame. Vigastatud klapi – tänu südamerike, südame isheemiatõbi või südame infektsioon – jõud oma südame tööd tegema, et hoida veri voolab nagu peaks.

Aja jooksul see lisatööd võib nõrgestada oma südames. Vale südameklapid, aga võib olla fikseeritud või vahetada, kui leidub aega.

Kahjustused südames (kardiomüopaatia). Heart lihaskahjustusega (kardiomüopaatia) võib olla palju põhjuseid, sh mitmete haiguste, infektsioonid, alkoholi kuritarvitamise ja toksilist toimet narkootikume, nagu kokaiin või mõned kasutatavad ravimid keemiaravi.

Geneetilised tegurid mängivad olulist rolli mitut liiki kardiomüopaatia, nagu dilateerida kardiomüopaatia, hüpertroofiline kardiomüopaatia, arütmogeensed parema vatsakese kardiomüopaatia, vasaku vatsakese noncompaction ja piiravaid kardiomüopaatia.

Muud haigused. Kroonilised haigused – nagu diabeet, HIV, kilpnäärme ületalitluse, hüpotüreoidism või kogunemisest raud (hemochromatosis) või valk (amüloidoosis) -also võib kaasa südamepuudulikkus.

Põhjused äge südamepuudulikkus hulka viirused, mis ründavad südamelihas, rasked infektsioonid, allergilisi reaktsioone, trombid kopsudes, kasutada teatud ravimid või haigus, mis mõjutab kogu keha.