südameatakk (müokardiinfarkt) juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Südameinfarkt tekib siis, kui üks südame pärgarterite blokeeritakse äkki või on väga aeglane verevarustust. Südameinfarkt ka nimetatakse müokardiinfarkti .; Tavaline põhjus ootamatu sulustumist pärgarteri on moodustamine tromb (trombi). Verehüübest tüüpilisel sees pärgarteri mis on kord juba kitsenenud ateroskleroos, seisund, milles rasvsadestistest (naastud) ehitada üles mööda siseseinu veresooned .; Aeglane verevoolu südame isheemiatõve võib juhtuda, kui süda lööb väga kiiresti või isikul on madal vererõhk. Kui nõudlus hapniku on suurem kui pakkumine, südameatakk võib juhtuda, ilma et moodustuks tromb. Inimesed, ateroskleroos on ka tõenäolisem on see põhjus südameinfarkt .; Iga koronaararterite varustab verega konkreetse osa südame lihaste seina, nii Arterist põhjustab valu ja rikete piirkonnas varustab. Sõltuvalt asukohast ja summa südamelihas kaasatud, vigasid võib tõsiselt segada sobivalt võimet verd pumbata. Ka mõned koronaararterite pakkumise valdkondades sobivalt et reguleerida südamelööke, nii ummistus põhjustab mõnikord potentsiaalselt eluohtlike ebanormaalne südamelöögi, mida nimetatakse südame rütmihäired .; Muster sümptomid, mis arendab iga südameinfarkti ja ellujäämisvõimalusi on seotud asukohast ja ulatusest pärgarteri ummistus .; Enamik südameinfarkti põhjustada ateroskleroosi. Riskitegurite südameataki ja ateroskleroosi on põhimõtteliselt sama; Ebanormaalselt kõrge tase veres kolesterooli (hüperkolesteroleemia); Ebanormaalselt madal HDL (kõrge tihedusega lipoproteiin), mida tavaliselt nimetatakse “hea kolesterooli, kõrge vererõhu (hüpertensiooni); Diabeet; suguvõsas südame isheemiatõbi varases eas; Suitsetamine; Rasvumine; inaktiivsus (liiga vähe regulaarselt harjutused)

Sümptomid

Kõige tavalisem sümptom südameatakk on valu rinnus, tavaliselt kirjeldatud kui purustamine, väänamise, pressimise, raske või mõnikord torkiv või põletav. Valu rinnus kipub olema suunatud kas rindkere keskosas või veidi allpool kesklinnas rinnakorvi, ja see võib levida käed, kõht, kael, alalõualuu või kaela .; Teised sümptomid võivad sisaldada äkiline nõrkus, higistamine, iiveldus, oksendamine, õhupuudus, või peapööritus. Mõnikord, kui infarkti põhjustab põletustunne valu rinnus, iiveldus ja oksendamine, võib patsient viga tema süda sümptomid seedehäirete .; Diagnoos; Arst pärib, et kirjeldada oma valu rinnus ja muud sümptomid. Ideaalis pereliige või lähedane sõber peaks kaasas teid, kui minna ravile. See inimene saab anda oma arsti väärtuslikku teavet oma sümptomid ja haigusloo kui te ei suuda seda teha .; Samuti on oluline, et anda oma arstiga nimekirja nimed ja doose retsepti ja käsimüügiravimeid, et te kasutate. Kui sul ei ole nimekiri juba valmis, ainult kühvel ravimid arvesse lähedal kott või rahakott ja tuua neid teid haiglasse .; Arst kahtlustan, et sul on südamelihase infarkt põhineb teie sümptomid, oma haiguslugu ja teie riskitegurid südameveresoonkonna haigus. Et kinnitada diagnoosi, ta teeb; Elektrokardiogramm (EKG); Füüsilise läbivaatuse, pöörates erilist tähelepanu oma südame ja vererõhu; Vereproovid seerumi südame markerid – keemilised ained, mis vabanevad verre, kui südamelihas on kahjustatud. Vereanalüüsi, et arstid tellida kõige sagedamini diagnoosida südameinfarkti nimetatakse troponiin.

diagnoos

Arst pärib, et kirjeldada oma valu rinnus ja muud sümptomid. Ideaalis pereliige või lähedane sõber peaks kaasas teid, kui minna ravile. See inimene saab anda oma arsti väärtuslikku teavet oma sümptomid ja haigusloo kui te ei suuda seda teha.

Kui kaua see kestab?

Kaua infarkti sümptomid kestavad varieerub inimeselt inimesele. Umbes 15% juhtudest, patsiendi kunagi jõuab haiglasse ja sureb kiiresti pärast sümptomite alustada.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Saate aidata vältida infarkti

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Ravi südameinfarkti sõltub sellest, kui stabiilne inimese seisund on ja tema vahetu surma riski. Niipea kui võimalik, inimene saab aspiriini ja tihti teisi ravimeid, mis aitavad vältida soovimatut vere hüübimise koronaararterite.

Kui külastada arsti

Hankige erakorralist abi kohe, kui teil on valu rinnus, isegi siis, kui te arvate, see on lihtsalt seedehäire või et sa oled liiga noor, et olla südameinfarkti. Kohest ravi suurendab teie võimalus piirata südamelihase kahjustus. Seda sellepärast, et reperfusiooni meetmed toimivad kõige paremini siis, kui nad on alustada nii kiiresti kui võimalik pärast sümptomite teket.

prognoos

Survival südameinfarkti on oluliselt paranenud viimase kahe aastakümne jooksul. Kuid mõned inimesed kogeda ootamatut surma ja kunagi teha haiglas. Sest enamik inimesi, et ei jõua haiglasse Varsti pärast haigusnähtude ilmnemist, prognoos on väga hea. Paljud inimesed lahkuvad haiglast tunne ennast hästi piiratud südame kahju.