struuma põhjuste

Teie kilpnääre toodab kaks peamist hormoonid – türoksiini (T-4) ja triiodotüroniin (T-3).

Need hormoonid ringlevad vereringesse ja aitavad reguleerida ainevahetust. Nad väidavad, mil määral keha kasutab rasva ja süsivesikuid, aidata kontrollida oma kehatemperatuuri mõjutada teie südame löögisagedus ja aitavad reguleerida valkude tootmiseks. Teie kilpnääre toodab ka kaltsitoniini – hormoon, mis aitab reguleerida kaltsiumi kogus veres.

Teie hüpofüüsi ja hüpotalamuse kontrolli kiirust, millega need hormoonid on toodetud ja vabastada.

Protsess algab siis, kui hüpotalamuse – ala lobus oma aju, mis toimib termostaat kogu oma süsteemi – märku oma hüpofüüsi teha hormooni tuntud kilpnääret stimuleeriva hormooni (TSH). Teie hüpofüüsi – asuvad ka lobus oma aju – vabastab teatud summa TSH, sõltuvalt sellest, kui palju türoksiini ja T-3 on veres. Teie kilpnääre omakorda reguleerib selle tootmise hormoonid põhineb summa TSH saadud hüpofüüsi.

Võttes struuma ei tähenda tingimata, et oma kilpnääre ei tööta normaalselt. Isegi siis, kui see on laienenud, kilpnäärme võib toota normaalses koguses hormoone. Samuti võib aga tekitada liiga palju või liiga vähe türoksiini ja T-3.

Mitmed tegurid võivad põhjustada kilpnäärme suurendamiseks. Kõige levinum on

Joodipuudus. Jood, mis on oluline tootmiseks kilpnäärmehormoonid, on leitud peamiselt merevesi ja pinnases rannikualadel. Arengumaades, kes elavad sisemaal või suur tõus on sageli joodi puudulik ja võib areneda struuma, kui kilpnäärme suurendab jõupingutusi, et saada rohkem joodi. Esialgne joodidefitsiit võib halvendavad dieedi kõrge hormooni pärssivad toiduained, nagu kapsas, brokkoli ja lillkapsas.

Kuigi puudus toidus joodi on peamine põhjus struuma mitmel pool maailmas, see ei ole sageli nii riikides, kus joodi lisatakse rutiinselt lauasool ja muud toitu.

Hashimoto tõbi. Struuma võib põhjustada ka kilpnäärme (hüpotüreoidism). Nagu Gravesi tõbi, Hashimoto tõbi on autoimmuunhaigus. Kuid selle asemel, põhjustades oma kilpnäärme toota liiga palju hormooni, Hashimoto kahjustab teie kilpnäärme et ta toodab liiga vähe.

Tajudes madala hormooni tase, oma ajuripats toodab rohkem TSH stimuleerida kilpnääret, mis omakorda põhjustab alatalitlus suurendamiseks.