Sõlmeline erüteem: sümptomid, põhjused, diagnoosimine ja ravi

Nodoosne erüteem on teatud tüüpi nahapõletik, mis asub osa rasvkoekihti skin. Sõlmeline erüteem tulemusi punakas, valus, õrn tükkidena kõige sagedamini asub jalgade esiküljel allapoole põlvi. Pakkumus tükid, või sõlmed, on sõlmeline erüteem suurused ulatuvad peenraha kvartalis. Neid võib põletik välja ja perioodiks nädalat, siis kahaneb ja muutub korter, jättes muljutud välimus.

Olulised; On võimalik, et peamine aruande pealkirja Hailey-Hailey haigus ei ole nimi, mida oodata. Palun kontrollige sünonüümid loetletakse leida alternatiivne nimetus (ed) ja häire alajaotus (t) Käesolevas aruandes käsitletud.

Krooniline sõlmeline erüteem on seisund, mille kahjustused hüppavad mujal jooksul nädala kuud. Kuid krooniliste sõlmeline erüteem, mis võivad kesta aastaid on teine ​​muster. Krooniline sõlmeline erüteem, aeg-ajalt kordusi, võib esineda koos või ilma põhihaiguse kohal.

Sõlmeline erüteem võib esineda koos mõne teise meditsiiniline seisund. Tingimused, mis on seotud sõlmeline erüteem hulka ravimeid (sulfaate sarnased ravimid, rasestumisvastased tabletid, östrogeenid), strep kurgus, Cat nullist haigus, seenhaiguste, nakkuslik mononukleoos, sarkoidoos, Behceti tõbi, põletikuliste soolehaiguste (Crohni tõbi ja haavandiline koliit) ja normaalse rasedusega.

Arst kõigepealt teha füüsilise eksamiga ja lööve. Kuid biopsia – menetlus, mille väike osa mõjutab naha võetakse põhjalikumalt uurida – on tavaliselt vajalik, et kinnitada diagnoosi sõlmeline erüteem.

Sõlmeline erüteem algselt haldab tuvastamiseks ja ravivad haigust koos nahakahjustused.

Ravi sõlmeline erüteem hulka põletikuvastased ravimid ja kortisooni suu või süstimise teel. Kolhitsiin on millalgi kasutada efektiivselt vähendada põletikku. Ravi tuleb kohandada konkreetse patsiendi ja tema sümptomeid. On oluline märkida, et sõlmeline erüteem, samas tüütu ja tihti valulik, ei ähvarda siseorganeid ja pikas perspektiivis on üldiselt väga hea.

ALLIKAS: sõlmeline erüteem alates MedicineNet.

Maksimeeri oma nahahooldus rutiinne vaadata noorematel nüüd.

Hea välimusega Iga Phot; Kuidas hoolitseda kuivale, Red Ski; Üllatav võimalust vähendada kortse; Riigist välja saata Kotid silmade all