Silma melanoomi teste ja diagnoosimine

Diagnoosida silma melanoomi, võib arst soovitada

Silma eksami. Arst uurib väljaspool oma silmaga, otsin laienenud veresooni, mis võib viidata kasvaja sees oma silmaga. Siis abiga instrumendid, arst vaata sees oma silmaga.

Otsustades, kas vähk on levinud

Üks meetod, mida nimetatakse oftalmoskoopia, kasutab läätsed ja ereda valguse paigaldatud arsti laup – natuke nagu kaevuri lamp. Teine meetod, mida nimetatakse biomikroskoopiat, kasutab mikroskoobi mis toodab intensiivne valguskiir valgustamiseks interjööri oma silmaga.

Imaging veresoonte ja ümber kasvaja (angiogrammis). Ajal angiogrammis oma silmaga, värviline värvi süstitakse käsivarreveeni. Värvi reisib veresoonte silma.

Kaamera koos spetsiaalse filtri, et tuvastada värvi võtab flash pilte iga paari sekundi mitu minutit.

Proovi eemaldamise kahtlaste kudede testimiseks. Mõningatel juhtudel võib arst soovitada korras kõrvaldada proovi kude (biopsia) oma silmaga.

Eemaldamiseks proovist, õhuke nõel sisestatakse silma ja kasutatakse ekstrakti kahtlane kude. Kude testitud laboratooriumis teha kindlaks, kas see sisaldab silma melanoomirakkudel.

Silm biopsia ei ole tavaliselt vajalik diagnoosida silma melanoomi.

Arst võib soovitada ka täiendavaid teste ja protseduure, et teha kindlaks, kas melanoom on levinud (metastaseerunud) teistele kehaosadele. Testid võivad sisaldada