sigmoidoskoopia

sigmoidoskoopia

Mis on sigmoidoskoopia?

Mis on sigmoidoskoopia ?; Millised on pärasoole ja sigmakäärsoolest ?; Saa sõelutud käärsoolevähki; Miks on sigmoidoskoopia läbi ?; Kuidas inimene valmistuda sigmoidoskoopia ?; Kuidas on sigmoidoskoopia läbi ?; Mida saab inimene oodata pärast sigmoidoskoopia ?; Millised on riskid sigmoidoskoopia ?; Pöörduda koheselt hooldus; Juhib tähelepanu meelest;

Sigmoidoskoopia on test, mis kasutab paindlikku, kitsas toru kerge ja väike kaamera, mille ühes otsas, nimetatakse sigmoidoscope või ulatus, vaadata seestpoolt pärasoole ja madalam, või sigmoidaalsetelt, jämesooles. Sigmoidoskoopia saavad näidata ärritunud või paistes kude, haavandid ja polüübid-extra tükki kude, mis kasvavad vooder sooles. Tervishoiuteenuse osutaja täidab protseduuri ajal kontoris visiidi või haiglas või ambulatoorselt keskus.

Pärasooles ja sigmakäärsoolest on seedeelundkonna osadesse (GI), seeria õõnes elundite liitunud üle pika, keerates toru suust kuni pärakuni-1-tollise läbipääs, mida väljaheites jätab keha. Organs, mis moodustavad seedetrakti on suu-, söögitoru-, mao, peensoole, jämesoole ning pärak. Viimane osa seedetrakti niinimetatud seedetrakti alumises-koosneb jämesool ja pärak.

Organs, mis moodustavad seedetrakti on suu-, söögitoru-, mao, peensoole, jämesoole ning pärak.

Millised on pärasoole ja sigmakäärsoolest?

Jämesool on umbes 5 jalga pikk ja sisaldab liites, umbsoole, käärsoole, pärasoole ja päraku. Jämesool muudab jäätmete vedel tahke aine nimega väljaheites. Väljaheite üleminekul käärsoole pärasoolde. Pärasoole kauplustes väljaheitest enne roojamist.

kasvavalt jämesooles; põiki jämesooles; kahanevas jämesooles; sigmakäärsoolest

Koolon on neli peamist osa

aastaselt 50 inimest, kes ei ole suurem tõenäosus haigestuda haigus; 45 aastaselt Aafrika ameeriklased, sest nad on tõenäolisem, et arendada haiguste 1

Sigmakäärsoolest on viimane osa jämesooles. Pärasooles on 6-8 tolli pikk täiskasvanutel ja asub vahel sigmakäärsoolest ja päraku. Roojamisel, väljaheitest liigub pärasooles päraku ja läbi keha.

Sigmakäärsoolest on viimane osa jämesooles.

muutused soole harjumusi; kõhuvalu; verejooks pärakust; kaalukaotus

American College of Gastroenterology soovitab skriining käärsoolevähi

artriidi ravimid; aspiriini või ravimeid, mis sisaldavad aspiriini; verevedeldajaid; diabeet ravimeid; mittesteroidsed põletikuvastased ravimid nagu ibuprofeen või naprokseen; vitamiine, mis sisaldavad rauda või rauapreparaadid

Tervishoiuteenuse osutaja võib soovitada varem sõeluuringu kui inimesel on perekonnas esinenud käärsoolevähki, põetud soolepõletik-kauakestvad häired, mis põhjustavad ärritust ja haavandeid GI-või muud riskifaktorid käärsoolevähki.

Kolonoskoopia on eelistatud sõelumismeetod käärsoolevähi sest see näitab kogu käärsoole. Kuid valmistub sooritatakse sigmoidoskoopia nõuab tavaliselt vähem aega.

Medicare ja erakindlustusfirmade mõnikord muuta, kas ja kui tihti nad maksma vähi sõeluuringuid. Inimesed peaksid kontrollima oma kindlustusseltsi, et teada saada, kui tihti nende ulatus võimaldab sõelumine sigmoidoskoopia.

Loe lähemalt käärsoolevähki kell www.cancer.

Saa sõelutud käärsoolevähki

Tervishoiuteenuse osutaja täidab sigmoidoskoopia aidata diagnoosida

Tervishoiuteenuse osutaja võib teha ka sigmoidoskoopia lausteimimiseks käärsoolevähki. Linastub katsetab haiguse puhul, kui inimene ei ole sümptomeid. Linastub võib leida haiguste varases staadiumis, kui seal võib olla parem võimalus ravida haigust.

Inimene valmistub sigmoidoskoopia poolt

Inimene peab võtma lahtisteid ja klistiiri õhtul ja mitu tundi enne sigmoidoskoopia. Lahtistit ravimeid, mis lõdvendab toolile ja suurendab roojamist. Klistiir hõlmab loputusveis või lahtistav pärakusse kasutades spetsiaalset pesupudeliga. Lahtistid ja klistiiri võivad põhjustada kõhulahtisust, nii et inimene peaks püsimist vannituba ajal soole prep.

Kõhulahtisti tavaliselt alla neelata tableti kujul või pulbrina lahustatakse vees. Mõned inimesed vajavad juua suures koguses, tavaliselt gallon, vedeliku lahtistav jooksul soole prep aegadel. Inimesed võivad leida selle osa prep raske; siiski on oluline lõpule prep. Tervishoiuteenuse osutaja ei saa näha sigmakäärsoolest selgelt, kui prep on puudulik.

Inimesed peaksid helistada tervishoiuteenuse osutaja, kui need, kellel esinevad kõrvaltoimed, mis muudavad nad tunnevad, et nad ei saa lõpetada prep.

Tervishoiuteenuse osutaja täidab sigmoidoskoopia ajal kontoris visiidi või haiglas või ambulatoorselt keskus. Inimene tavaliselt ei vaja narkoosi ja korra võtab aega umbes 20 minutit.

Katse inimene pikali lauale kui tervishoiuteenuse osutaja lisab sigmoidoscope sügavale pärakusse ja aeglaselt juhendab läbi pärasoole ja arvesse sigmakäärsoolest. Ulatus täitub jämesool õhuga anda tervishoiuteenuse osutaja parema ülevaate. Kaamera saadab videopildi soole limaskesta arvutiekraani, mis võimaldab tervishoiuteenuse osutaja uurida kudede vooder sigmakäärsoolest ja pärasoole. Tervishoiuteenuse osutaja võib küsida inimene liikuda mitu korda nii, et ta saab reguleerida ulatust paremini näha. Kui ulatus on jõudnud põiki koolon, tervishoiuteenuse osutaja võtab ta aeglaselt, kui nad uurivad kestas uuesti.

Katse inimene pikali lauale kui tervishoiuteenuse osutaja lisab sigmoidoscope sügavale pärakusse ja aeglaselt juhendab läbi pärasoole ja arvesse sigmakäärsoolest.

Miks on sigmoidoskoopia läbi?

Tervishoiuteenuse osutaja võib eemaldada polüübid ajal sigmoidoskoopia ja saata need laborisse testimiseks. Polüübid on levinud täiskasvanutel ja on tavaliselt ohutud. Kuid enamik käärsoolevähi alguse kui polüübi, nii eemaldades polüübid varase on tõhus viis vältida vähki.

rasvavaba puljong või leem; želatiin maitsed nagu sidrun, laim, või oranž; tavaline kohvi või teed, ilma koore või piima; spordijoogid maitsed nagu sidrun, laim, või oranž; kurnatud mahl, nagu õun või valge viinamarja-apelsinimahl ei ole soovitatav; vesi

kõhukrambid või puhitus esimese tunni jooksul pärast testi .; jätkata regulaarset tegevust kohe pärast testi .; naasta normaalse toitumise .; liige tervishoiu meeskond vaadata heakskiidu juhiseid isikuga ja esitama kirjaliku koopia. Inimene peaks järgima kõiki antud juhiseid.

verejooks .; perforatsioon-auk või rebend kestas .; tugev kõhuvalu .; divertikuliit-seisund, mis tekib siis, kui väikesed kotikesed koolon, nimetatakse diverticula, muutuvad ärritunud, paistes ja nakatunud. Rohkem teavet antakse theernment tervise teema, SOPISTISTÕBI .; kardiovaskulaarsete tüsistuste, nagu südameatakk, madal vererõhk või südame vahele lööki või peksmise liiga kiiresti või liiga aeglaselt .; surma, kuigi see risk on haruldane.

tugev kõhuvalu; palavik; jätkas verine roojamist või jätkata verejooks pärakust; pearinglus; nõrkus

muutused soole harjumusi; kõhuvalu; verejooks pärakust; kaalukaotus

Tervishoiuteenuse osutaja võib teha ka biopsia, protseduur, mis hõlmab võttes tükikese soole limaskesta uurimiseks mikroskoobi. Inimene ei tunne biopsia. Patoloog-arst, kes on spetsialiseerunud haiguste diagnoosimisel-uurib kudede.

Kuidas inimene valmistuda sigmoidoskoopia?

Tervishoiuteenuse osutaja võib läbida väike tööriistade abil ulatus eemaldada polüübid ja võtavad proovi biopsia. Kui tekib veritsus, tervishoiuteenuse osutaja saab tavaliselt peatada elektrilise anduriga või spetsiaalseid ravimeid läbis ulatust. Kui tervishoiuteenuse osutaja leiab polüübid või muu ebanormaalse kudesid, võib ta soovitame uurida ülejäänud koolon kolonoskoopia.

kõhukrambid või puhitus esimese tunni jooksul pärast testi .; jätkata regulaarset tegevust kohe pärast testi .; naasta normaalse toitumise .; liige tervishoiu meeskond vaadata heakskiidu juhiseid isikuga ja esitama kirjaliku koopia. Inimene peaks järgima kõiki antud juhiseid.

tugev kõhuvalu; palavik; jätkas verine roojamist või jätkata verejooks pärakust; pearinglus; nõrkus

Pärast sigmoidoskoopia, inimene võib oodata

Mõned tuleneb sigmoidoskoopia on saadaval kohe pärast protseduuri ja tervishoiuteenuse osutaja jagada tulemusi isikuga. Biopsia tulemusi võtta paar päeva tagasi tulema.

Riske sigmoidoskoopia hulka

Verejooksu ja perforatsiooni on kõige levinum tüsistuste sigmoidoskoopia. Enamikel juhtudel verejooks tekkida inimestel, kellel on polüübid eemaldada. Tervishoiuteenuse osutaja võib ravida veritsust, mis leiab aset sigmoidoskoopia kohe. Kuid inimene võib olla viivitatud verejooksu kuni 2 nädalat pärast katset. Tervishoiuteenuse osutaja diagnooside hilinenud veritsus kolonoskoopia või korrata sigmoidoskoopia ja kohtleb elektrilise anduriga või spetsiaalseid ravimeid. Inimene võib vajada operatsiooni, et ravida perforatsioon.

Kuidas on sigmoidoskoopia läbi?

Mida saab inimene oodata pärast sigmoidoskoopia?

Inimesed, kellel esineb mõni järgmistest sümptomitest pärast sigmoidoskoopia kohe pöörduma hooldus

Millised on riskid sigmoidoskoopia?

Pöörduda koheselt hooldus

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste-valitsuse) ja muud osad theernment suse) viima ja toetama uuringuid paljude haiguste ja seisundite.

Mis on ja kas need on teie jaoks õige ?; on osa kliiniliste uuringute ja keskmes kõik meditsiinilised edusammud. otsima uusi võimalusi, et vältida, avastada ja ravida haigust. Teadlased kasutavad ka vaadata teisi aspekte hoida, nagu parandada elukvaliteeti inimeste kroonilised haigused. Uuri välja, kui on õige.

Mis on lahti ?; mis on hetkel avatud ning värvates saab vaadata www.ClinicalTrials.

See teave võib sisaldada sisu, milliseid ravimeid ja kui võtta ette tingimused nad kohtlevad. Kui valmis, selle sisu hulka uusimat kättesaadavat teavet. Uuendusi või küsimusi mingeid ravimeid, võtke ühendust USA Food and Drug Administration tasuta at 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) või külastada wwwernment. Pöörduge oma arsti poole lisainformatsiooni.

Juhib tähelepanu meelest

Theernment tänab; Michael Wallace, Dr., Mayo Clinic

võib-14