sapipõie ja sapijuha vähk juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Sapipõie on väike, pimikujuliste kott, mis asub all maksas, ülakõhus. See salvestab sappi. See vedelik, toodetakse maksas, aitab seedida rasva. Sapipõie vabastab sapi peensoolde läbi sapijuha. See õhuke toru ühendab maksa ja sapipõie peensoolde. Vähk tekib siis, kui ebanormaalsete rakkude nendes struktuurides mitmekordselt ja kasvavad kiiresti .; Enamik sapipõie ja sapijuha vähk on adenokartsinoomi-vähi rakud, mis ääristavad näärmed ja kanalid. Sapijuha adenokartsinoomi vormid lima näärmed, et liin kanalis. Seda saab arendada ükskõik millises osas sapijuha .; Sapipõie ja sapijuha vähk on haruldased. Sapipõievähki esineb sagedamini naistel kui meestel. Inimesed, kellel sapikivid on pisut kõrgem risk haigestuda sapipõie ja sapijuha vähk. Need vähid ka on olnud seotud infektsioonid koos maksakaani parasiit. Samuti on nad olnud seotud skleroseeriv kolangiit, haavandiline koliit ja tsirroosi. Need haigused võivad põhjustada põletikku ja löövet sapijuha, käärsoole- või maksavähi .; Sümptomid; Alguses sapipõie ja sapijuha vähk võib põhjustada mingeid sümptomeid. Samuti ei saa neid näha või tunda rutiinsel füüsilise eksamiga. Pigem paljud neist on leitud, kui sapipõie eemaldamist nii ravi sapikivide. Puuduvad sõelkatsed kasvajate .; Kui sümptomid tekivad, võivad nad hõlmavad; kollatõbi; kõhuvalu või turse

Sümptomid

Alguses sapipõie ja sapijuha vähk võib põhjustada mingeid sümptomeid. Samuti ei saa neid näha või tunda rutiinsel füüsilise eksamiga. Pigem paljud neist on leitud, kui sapipõie eemaldamist nii ravi sapikivide. Puuduvad sõelkatsed kasvajate .; Kui sümptomid tekivad, võivad nad hõlmavad; kollatõbi; kõhuvalu või turse

diagnoos

Arst küsi oma haiguslugu ja teid uurima, keskendudes kõhtu. Ta kontrollib masse, õrn laigud, vedeliku kogunemine ja laienenud elundid. Lisaks kontrollib arst teie nahk ja silmad kollatõbi ja tunda lümfisõlmed paisuda.

Kui kaua see kestab?

Sapipõie ja sapijuha vähk kasvab, kui ravida.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Ei ole nii, et vältida sapipõie või sapijuha vähk. Küll aga saate vähendada oma riski sapipõie vähki, säilitades tervisliku kehakaalu ning vältida tubakas.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Ravi sõltub

Kui külastada arsti

Sa peaksid nägema oma arsti, kui teil on

prognoos

Väljavaated sõltub teie üldist tervist, kui kaugele vähk on levinud ja ravi tüübist. Kui varasematel etappidel sapipõie ja sapijuha vähk, kui operatsioon saab teha, vahel 15 protsenti ja 50 protsenti patsientidest jääda vähemalt viis aastat. Kui kasvaja on arenenud ja kirurgia ei ole võimalik, viie aasta elulemus on palju väiksem. Kahjuks on see, kui palju sapipõie ja sapijuha vähkkasvajaid diagnoositud.