raudsulfaatheptahüdraat: kasutusalad, annuse & kõrvaltoimeid

Mis on raudsulfaatheptahüdraat?

Raudsulfaatheptahüdraat on oluline keha mineraal. Raudsulfaatheptahüdraat kasutatakse raviks rauavaegusaneemia (puudumine punaste vereliblede põhjustatud on liiga vähe rauasisaldus).

Raudsulfaat võib kasutada ka muudel eesmärkidel ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Küsige arsti või apteekrit, kui see on ohutu võtta raudsulfaatheptahüdraat kui teil on raua ülekoormuse sündroom, hemolüütiline aneemia (puuduvad punased verelibled), porfüüria (geneetiline ensüümi häire, mis põhjustab sümptomeid, mis kahjustab nahka ja närvisüsteemi), talasseemiat (geneetiline haigus punaseid vereliblesid), kui olete alkohoolik või kui te saate regulaarselt vereülekandeid.

oluline info

Pöörduge arsti poole, kui te arvate, et olete kasutanud liiga palju seda ravimit, või kui keegi on kogemata võtnud seda. Üledoos raud võib lõppeda surmaga, eriti väike laps.

Üleannustamise sümptomid võivad olla iiveldus, kõhuvalu, verine kõhulahtisus, veriköha või okse kohvipaksu, pinnapealne hingamine, nõrk ja kiirenenud pulss, kahvatu nahk, sinised huuled ja krambid (tõmblused).

Võtke raudsulfaatheptahüdraat tühja kõhuga, vähemalt 1 tund enne või 2 tundi pärast sööki. Vältida antatsiidide või antibiootikumi 2 tundi enne või pärast pildistamist raudsulfaatheptahüdraat.

Raudsulfaatheptahüdraat on ainult osa terviklikust ravi programmist, mis võib sisaldada ka erilist dieeti. See on väga oluline järgida dieeti loonud teile arst või toitumise nõustaja. Sa peaksid väga hästi teadma toitude loetelu, mida peaks sööma, veendumaks, et saada piisavalt rauda nii oma dieeti ja teie ravimit.

Enne ravimi võtmist

Küsige arsti või apteekrit, kui see on ohutu võtta raudsulfaat, kui teil on

raua ülekoormuse sündroom

hemolüütiline aneemia (puudumine punaste vereliblede)

porfüüria (geneetiline ensüümi häire, mis põhjustab sümptomeid, mis kahjustab nahka ja närvisüsteemi)

thalassemia (geneetiline haigus punaste vereliblede)

Kui teil on alkohoolik; või

kui te saate regulaarselt vereülekandeid.

Ei ole teada, kas raudsulfaat võib olla kahjulik sündimata lapsele. Rääkige oma arstiga, kui te rasestute ravi ajal. Ei ole teada, kas raudsulfaatheptahüdraat eritub rinnapiima või kas see võib imikut kahjustada. Ärge kasutage raudsulfaatheptahüdraat ilma oma arsti, kui te toidate rinnaga last.

Ära anna raudsulfaatheptahüdraat lapsele ilma arsti.

Kasutage raudsulfaatheptahüdraat täpselt nii nagu etiketil või arsti poolt. Ärge kasutage ravimit suuremates kogustes või kauem kui soovitatav.

Võtke raudsulfaatheptahüdraat tühja kõhuga, vähemalt 1 tund enne või 2 tundi pärast sööki. Vältida antatsiidide või antibiootikumi 2 tundi enne või pärast pildistamist raudsulfaatheptahüdraat. Võtke raudsulfaatheptahüdraat koos klaasi veega. Ärge purustage, närige murda või avada pikema vabastav tablett või kapsel. Neelake tablett tervelt alla. Breaking või avamine pill võib põhjustada liiga suure koguse ravimi vallandumist üheaegselt.

Raputa (vedelus) ning vahetult enne annuse mõõtmist. Mõõtke vedelikku eriline mõõdata lusika või meditsiini tassi, mitte tavalise supilusikaga. Kui sul ei ole doosimõõtmise vahendit, küsige nõu apteekriga.

Raudsulfaatheptahüdraat saab hambaid määrida, kuid see mõju on ajutine. Selleks, et vältida hammaste värvuse, segada vedela raudsulfaatheptahüdraat vee või mahla (mitte piimaga) ja juua segu läbi kõrre. Võite puhastada hambaid söögisoodat kord nädalas kohelda hamba värvimist.

Raudsulfaatheptahüdraat on ainult osa terviklikust ravi programmist, mis võib sisaldada ka erilist dieeti. See on väga oluline järgida dieeti loonud teile arst või toitumise nõustaja. Sa peaksid väga hästi teadma toitude loetelu, mida peaks sööma, veendumaks, et saada piisavalt rauda nii oma dieeti ja teie ravimit.

Hoidke raudsulfaatheptahüdraat toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest.

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Kui on peaaegu aeg võtta järgmine annus, oodake, kuni siis võtke ravim ja jätke unustatud annus vahele. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Pöörduge arsti attentionPoison Abi joone 222-1222, eriti kui laps on kogemata võtnud seda. Üledoos raudsulfaat võib olla surmav lapsele.

Üleannustamise sümptomid võivad olla iiveldus, kõhuvalu, verine kõhulahtisus, veriköha või okse kohvipaksu, pinnapealne hingamine, nõrk ja kiirenenud pulss, kahvatu nahk, sinised huuled ja krambid (tõmblused).

Kuidas ma peaksin raudsulfaatheptahüdraat?

Vältige mis tahes muu multivitamiini või mineraalainetega 2 tunni jooksul enne või pärast pildistamist raudsulfaatheptahüdraat. Võttes sarnaseid mineraalsed koos samal ajal võib põhjustada mineraal üleannustamise või tõsised kõrvalnähud.

Vältida antibiootikum meditsiinis 2 tunni jooksul enne või pärast pildistamist raudsulfaatheptahüdraat. See on eriti oluline, kui teil on antibiootikumi võtmisel nagu tsiprofloksatsiin (Cipro), demeklotsükliin (Declomycin), doksütsükliin (Adoxa, Doryx, Oraceat, Vibramycin), levofloksatsiinist (Levaquin), minotsükliin (Dynacin, Minocin, Solodyn, Vectrin), norfloksatsiinil (Noroxin), ofloksatsiini (FLOXINi) või tetratsükliin (Brodspec, Panmycin, Sumycin, Tetracap).

Teatud toiduained võivad ka raskendada keha absorbeerida raudsulfaatheptahüdraat. Vältige seda ravimit kuni 1 tund enne või 2 tundi pärast söömist kala, liha, maksa ja täistera või “rikastatud” leiba või teravilja.

Vältige antatsiidide kasutamist ilma arstiga nõu. Kasutage ainult teatud tüüpi Antatsiidi arst soovitab. Antatsiide sisaldada erinevaid ravimeid ja mõned tüübid võivad raskendada keha absorbeerida raudsulfaatheptahüdraat.

Pöörduge arsti poole, kui teil on mõni neist allergilise reaktsiooni märkidest: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri.

Vähem tõsised raudsulfaatheptahüdraat kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

kõhukinnisus

kõht korrast ära

must või tume väljaheide; või

ajutine hammaste määrdumist.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida te kasutate, eriti

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

atsetohüdroksaamhapet (Lithostat)

Mis juhtub üleannustamise korral?

klooramfenikooli

tsimetidiin (Tagamet)

Mida tuleks vältida?

etidronaati (Didronel)

dimerkaprooli (süst kasutatakse mürgistuse arseeni, plii või elavhõbe)

levodopa (Larodopa, DOPAR Sinemet)

Raudsulfaatheptahüdraat kõrvaltoimeid

metüüldopaks (Aldomet); või

penitsillamiini (Cuprimine).

See loetelu ei ole täielik ja võib olla teisi ravimeid, mida saab suhelda raudsulfaatheptahüdraat. Rääkige oma arstile kõikidest retseptidest ja ravimitest, vitamiinid, mineraalid, taimsed ravimid ja teiste arstide poolt. Ärge alustage uue ravimi kasutamist ilma arstiga nõu.

4.03.2012-03-30, 02:57:14

Saadavus Rx / OTC Rx ja / või börsivälise

Rasedus N kategooria Pole klassifitseeritud

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Rauavaegusaneemia värviliste konaadi, Ferion’i, Feosol Original, Feraheme, Injectafer

Aneemia kroonilise neerupuudulikkusega Procrit, Epogen, mustade konaadi Aranesp’i alfaepoetiini

Vitamiin / Mineral täiendamine ja puuduste foolhapet, Centrum, ergokaltsiferool, vitamiin D2

Vitamiin / Mineral täiendamine Rasedus / imetamine värviliste konaadi, Feosol Original, sünnieelne Multivitamiinid, FERGON

Millised teised ravimid mõjutavad raudsulfaatheptahüdraat?

raudsulfaatheptahüdraat