podagra

podagra

Käesolev väljaanne sisaldab üldist informatsiooni podagra. See kirjeldab, mis podagra on ja kuidas see töötab. Samuti selgitatakse, kuidas podagra on diagnoosida ja ravida. Lõpus on võtmesõnu, mis aitavad teil mõista mõisteid kasutatakse käesolevas väljaandes. Kui teil on lisaküsimusi pärast lugemist see avaldamist, võite arutage neid oma arstiga.

Podagra on valulik seisund, mis tekib siis, kui kehaliste jääkprodukt kusihappe ladestub nõeljad kristallid liigestes ja / või pehmete kudede. In liigestes, need kusihappekristallid põhjustada põletikuline artriit, mis omakorda viib vahelduva turse, punetus, kuumus, valu ja liigeste jäikus.

Paljudel inimestel, podagra esialgu mõjutab liigeseid suure varba. Kuid paljud muud liigeste ja alade liigeste ümber võib mõjutada lisaks või selle asemel suure varba. Nendeks insteps, pahkluude, kontsad, põlved, randmed, sõrmed ja põlved. Jahune hoiused kusihappe, tuntud ka kui tophi võib esineda muhud naha all, mis ümbritseb liigest ja katab velje kõrva. Kusihappe kristallid võivad koguda ka neerudes ja põhjustada neerukive.

Kusihape on aine, mis tuleneb jaotus puriine. Normaalne osa inimese kõikide kudede, puriinide leidub paljudes toiduainetes. Tavaliselt kusihappe lahustatakse veres ja lasti läbi neerude uriini, kus see on kõrvaldatud.

Kui on olemas tootmise kasvu kusihappe või kui neerud ei kõrvalda piisavalt kusihappe kehast, tasemed see koguneda veres (seisund, mida nimetatakse hüperurikeemia). Hüperurikeemia ka võib põhjustada, kui inimene sööb liiga palju kõrge puriin toidud, nagu näiteks maksa, kuivatatud oad ja herned, anšooviste ja kastmed. Hüperurikeemia ei ole haigus, ja iseenesest ei ole ohtlik. Siiski, kui liig kusihappekristallid moodustavad tulemusena hüperurikeemia, podagra saab arendada. Kristallid moodustada ja koguneda ühiselt, põhjustades põletikku.

Podagra võib arengut läbi nelja etappi

Podagra on mõnikord segi ajada muude artriit, sest sümptomid ägeda ja episoodiline rünnakuid ühise soojust, valu, turse ja jäikus-olla sarnased. Üks artriit sageli segi podagra nimetatakse pseudopodagra või kaltsiumi pürofosfaat ladestumine (CPPD). Valu, turse ja punetus pseudopodagra võib tulla ka ootamatult ja võib olla raske, väga sarnased podagrasümptomeid. Kuid kristallid mis ärritavad ühine on kaltsiumfosfaat kristallid, mitte kusihape. Seetõttu pseudopodagra käsitletakse mõnevõrra erinevalt ja ei vaadata avaldamisest.

Mitmed riskifaktorid, hüperurikeemia ja podagra. Nende hulka

Teadlased prognoosivad, et 6 miljonit täiskasvanut vanuses 20 ja vanemad aruande, kellel on olnud podagra mingil ajal oma elus. 1 See on haruldane lastel ja noortel täiskasvanutel. Mehed, eriti eluaasta vahel 40 ja 50, on suurem tõenäosus haigestuda podagra kui naised, kes harva arendada häire enne menopausi. Inimesed, kes on tehtud organi siirdamine on vastuvõtlikumad podagra.

Podagra võib olla raske arstidel diagnoosida, sest sümptomid võivad olla ebamäärased, ja podagra sageli jäljendab muud tingimused. Kuigi enamik inimesi podagra on hüperurikeemia mingil ajal muidugi oma haiguse, see ei pruugi olla ägeda episoodi ajal. Lisaks võttes hüperurikeemia üksi ei tähenda, et inimene saab podagra. Tegelikult enamik inimesi hüperurikeemia ei arene haigus.

Et kinnitada diagnoosi podagra, arst võib sisestada nõel põletikuline liigeste ja juhtida proovi sünoviaalvedelik, aine, mis määrib ühine. Ühine vedelikku asetatud slaidi ja mikroskoopuuringutel kusihappe kristallid. Nende puudumisel, aga ei ole täielikult välistada diagnoosi.

Arst võib abi otsida kusihappe kristallid ümber liigeste diagnoosida podagra. Podagrahoogudeks võivad jäljendada liigeseinfektsioonide ja arst kahtlustab ühine infektsioon (mitte podagra) võib ka kultuuris liigesevedeliku et näha, kas leidub baktereid.

Õige ravi, enamik inimesi, kes on podagra suudavad kontrollida nende sümptomeid ja elada tootliku elu. Podagra võib töödelda ühe või mitme prognoosimine. Ravi eesmärgiks on leevendada valu, mis on seotud ägeda, et vältida tulevasi rünnakuid ning vältida teket tophi ja neerukivid. Edukas ravi võib vähendada põhjustatud vaevuste podagrasümptomeid, samuti pikaajaline kahju kannatanud liigeseid. Ravi aitab vältida puude tõttu podagra.

Kõige tavalisem ravi ägeda haigushoo podagra on mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID) 2, 3 võetud suukaudselt (suu kaudu), või kortikosteroide, mis võetakse suu või süstitakse mõjutada ühist. Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid vähendavad põletikku põhjustanud hoiuste kusihappe kristallid, kuid ei mõju kusihappe organismis.

Kortikosteroidid on tugevad põletikuvastased hormoonid. Kõige sagedamini ette kortikosteroidide on prednisooni. Patsiendid sageli hakkavad paranema mõne tunni jooksul ravi kortikosteroidi ja rünnakut möödub tavaliselt täiesti nädala jooksul või nii.

Kui mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite ega kortikosteroide ei sümptomite kontrollimiseks võib arst kaaluda kolhit-. See ravim on kõige tõhusam, kui võtta esimese 12 tunni jooksul pärast ägeda rünnaku.

Mõnedel patsientidel võib arst kas mittesteroidsed põletikuvastased ravimid või suukaudsete kolhit- väikestes ööpäevaseid annuseid, et vältida tulevasi rünnakuid. Arst võib kaaluda väljakirjutamisel teiste ravimitega ravida hüperurikeemia ja sageduse vähendamiseks järsku ja arengut tophi.

Inimesed, kes on ka teisi terviseprobleeme, näiteks kõrge vererõhk või kõrge vererõhk triglütseriidid (rasvad), võib leida, et narkootikumid nad võtavad need tingimused võivad olla ka kasulik podagra.

Arst võib soovitada kehakaalu, kes on ülekaalulised; piirata alkoholi tarbimist; ja vältida või piirata kõrge puriin toidud, mis võib suurendada kusihappe taset.

Õnneks podagra saab kontrollida. Inimesed, kellel on podagra võib vähendada raskust rünnakute ja vähendada nende riski tulevikus rünnakud, võttes nende ravimitega nagu ette nähtud. Äge podagra on parim kontrolli alla, kui ravimid on võetud esimene märk valu või põletik. Muud sammud saab võtta, et püsida tervena ja minimeerida podagra mõjus oma elu sisaldama järgmisi

Kuna kusihappe rolli podagra on hästi tuntud ja ravimeid, mis hõlbustavad rünnakute ja riski vähendamiseks või raskuse tulevaste rünnakute on laialdaselt kättesaadavad, podagra on üks kõige-kui mitte kõige kontrollitav artriidi vormides. Aga teadlased jätkuvalt tegema edusamme, et aidata inimestel elada podagra. Võib-olla ühel päeval need edusammud ei lase seda väga valulik haigus.

Mõned piirkonnad podagra uurimisvaldkondadeks on järgmine

Rohkem informatsiooni uurimistegevuse on saadaval järgmised vahendid

Valitsus (theernment) kliiniliste uuringute uuringute ja Sa eesmärk oli aidata inimestel rohkem teada kliinilistes uuringutes, miks nad asja ja kuidas osaleda. Külastajaid veebilehel leiate infot põhitõdesid osalevad kliinilises uuringus, esmaallikast lugusid tegelik kliiniline uuring vabatahtlikke, selgitusi teadlased ja linke, kuidas otsida uuringu või registreeruda teadus sobitamise programmi .; ClinicalTrials pakub up-to-date info leidmisel riiklikult või eraviisiliselt toetab kliinilisi uuringuid paljude haiguste ja seisundite .; theernment Reporter on elektrooniline vahend, mis võimaldab kasutajatel otsida varamu nii ja -väline theernment rahastatud teadusprojektide alates viimase 25 aasta jooksul ja juurdepääsu publikatsioonide (alates 1985) ja patentide tulenevad theernment rahastamise .; PubMed on tasuta teenus on USA National Library of Medicine, mis võimaldab otsida miljoneid ajakirjas tsitaadid ja teesid valdkondades meditsiini-, hooldus-, hambaravi, veterinaaria, tervishoiusüsteemi ja prekliinilised teadused.

1 AMS Circle; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Faks: 301-718-6366; E-post: .theernment; niams.theernment

reumatoloogia

artriit

Kortikosteroidid. Võimas põletikuvastane hormoonid tehtud looduslikult keha või inimtegevusest kasutamiseks meditsiinis. Süstid kortikosteroidraviga Mõnikord kasutatakse põletiku raviks õla, põlve, ja muud liigesed.

Diureetikumid. Tüüp ravimeid, mis aitab moodustada ja väljund uriiniga. Diureetikumid on ette ravida kogunemine vedeliku kogunemine kehaliste kudedes, mis võib tuleneda haiguste neerud, maks, kopsud, või südame. Samuti võib neid kasutada kõrgvererõhutõve või glaukoom, seisund, milles rõhu koguneb silma sees.

Hemolüütiline aneemia. Vormis aneemia (vaegus punaste vereliblede) poolt põhjustatud rakkude hävitamist asemel organismi võimetust toota neid piisavalt numbreid.

Hüperurikeemia. Esinemine kõrgenenud kusihappe sisaldust veres.

Kilpnäärme alatalitlus. Seisund, kus kilpnääre (nääre, mis muudab ja salvestab hormoone, mis reguleerivad südame löögisagedus, vererõhk, kehatemperatuur ja kiirus, millega toit muundub energia) on kilpnäärme. Ilma ravita see tingimus võib põhjustada väsimust, kaalutõus, teiste tõsiste meditsiiniliste probleemide ja isegi surma.

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid. Klass ravimeid, mis on saadaval käsimüügist või retsepti, et lihtsust valu ja põletikku.

Podagra. Podagra on suure varba.

Pseudopodagra. Tingimuseks sageli ekslikult podagra, mis tuleneb deponeerimist kaltsiumfosfaat kristallid (ei kusihappekristallid nagu podagra) liigestes ja teistes kudedes. Seda seisundit nimetatakse ka KONDROKALTSINOOS.

Psoriaas. Autoimmuunhaiguse iseloomustab punane kestendav lööve, mis asub sageli üle pindade küünarnukid, põlved ja peanahal, ja ümber või kõrvades, naba genitaalid või tuharate. Ligikaudu 10 kuni 15 protsenti inimestest psoriaasiga arendada assotsieerunud artriit nimetatakse psoriaatiline artriit.

Purines. Leitud DNA- ja RNA jooksul tuumades rakud, puriine kuuluvad kõik inimkoe ja leidub paljudes toiduainetes, eriti need kõrge valgusisaldusega.

Liigesevõide. Libe vedeliku poolt tekitatud synovium (ühine vooder) määrida liigeseid.

Tophi. Nodular massid kusihappe kristallid, mis mõnikord moodustavad ka pehmete kudede krooniliste haigete podagra. Kuigi tophi on kõige levinum ümber sõrme, põlved, ja suure varba, nad võivad esineda praktiliselt iga kehaosa. (Ainsuse on podagrasõlm.)

Kusihappe. Aine, mis tuleneb jaotus puriine, mis on osa kõigist inimkoe ja leidub paljudes toiduainetes.

NIAMS tänab abi järgmiste isikute koostamisel ja läbivaatamisel esialgse versiooni selle avaldamist: Barbara Mittleman, Dr. ning Bernadette Tyree, Ph.D., NIAMS / theernment; John H. Klippeli, Dr., Artriit Foundation, Atlanta, GA, Roland W. Moskowitzi, Dr. Ülikooli Haiglad Cleveland, Cleveland, OH; ja Lawrence Ryan, Dr., Medical College of Wisconsin Milwaukee, WI.

Missioon National Institute of artriit ning luu- ja lihaskonna ja Nahahaigused (NIAMS), osa Department of Health ja Human Services’ernment (theernment), on toetada uuringuid põhjuste, ravi ja ennetamine artriit ning luu- ja lihaskonna ning nahahaigused; Koolituse põhi- ja kliinilise teadlased viia läbi selle uurimistöö; ja teabe levitamine teadusuuringute edusamme nende haiguste puhul. National Institute of artriit ning luu- ja lihaskonna ja Nahahaigused Info Keskus on avalik teenus, mida sponsoreerib NIAMS mis annab tervisealast teavet ja teabeallikaid. Lisateavet saab leida NIAMS Koduleht atniams.theernment.

Käesolev väljaanne sisaldab teavet ravimiseks kasutatavad ravimid tervisliku seisundi arutatud siin. Kui käesoleva väljaande töötati, lisasime kõige up-to-date (täpne) kättesaadav. Vahetevahel uut teavet ravimi väljastamist.

INFO- (463-6332);

Narkootikumide @ ataccessdata./scripts/cder/drugsat. Narkootikumide @ on otsingumootoriga kataloogi -approved ravimites.

/ NCHS

1 AMS Circle; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Faks: 301-718-6366; E-post: .theernment; niams.theernment

15-5027