peavalu ja hormoonid: milline on seos?

Paljud tegurid peavalu nii meestele kui naistele, sealhulgas perekonna ajalugu ja vanus. Naised aga sageli märgata seost peavalude ja hormonaalsed muutused.

Östrogeeni (ES-truh-jen) ja progesterooni (pro-JES-tuh-rohn) võtmeroll reguleerimisel menstruaaltsükli ja raseduse ja võib mõjutada ka peavalu seotud kemikaalide aju.

Võttes stabiilne östrogeeni tase võib parandada peavalu, samas kogeda östrogeeni taset, et pane või muutus võib muuta peavalu hullemaks.

Kuigi kõikuva hormoonide taset saab mõjutada peavalu mustrid, sa ei ole täiesti armust oma hormoone. Arst aitab teil ravida – või vältida – hormoonidega seotud peavalud.

Langus östrogeeni just enne menstruatsiooni võib kaasa peavalu. Paljud naised migreeni aru peavalu ajal või enne menstruatsiooni.

Teie menstruaaltsükliga seotud migreen võib käsitleda mitmel viisil. Tõestatud ravi migreeni on sageli efektiivsed ravimiseks menstruaaltsükli migreen. Nende hulka

Kui teil on mitu kurnav peavalud kuus, võib arst soovitada ennetavat ravi mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite või triptaanideks.

Kui teie menstruaaltsükkel on regulaarne, on sageli kõige tõhusam võtta ennetavaid peavaluvahendid hakanud paar päeva enne menstruatsiooni ning jätkub kuni kaks nädalat pärast algust menstruatsiooni.

Kui teil on migreen kogu menstruaaltsükli või sul on menstruaaltsükli häired, võib arst soovitada, et te võtta ennetavaid ravimeid iga päev.

Koerte ravimid võivad sisaldada beetablokaatorid, krambivastaste, kaltsiumikanali blokaatorid, antidepressandid või magneesiumi. Arstid vaatab kõik muud haigusseisundid siis võib-olla määrata, millised ravimid võivad olla kõige sobivam teile.

Making elustiili muutused, näiteks vähendada stressi ja teostamisel regulaarselt, samuti võib aidata vähendada sagedus, kestus ja raskusaste migreeni.

Rasestumisvastast meetodit, näiteks rasestumisvastaseid tablette, plaastrid või tuperõngast, võib muutuda olemasolevate peavalu mustrid – mõnikord parem, mõnikord halvem või mõnikord üldse mitte.

Juba mõnda, hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid võib aidata vähendada sagedus ja raskus menstruaaltsükliga seotud migreeni. See toimib minimeerides langus seotud östrogeeni menstruaaltsükli.

Kasutades hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, et vältida menstruaaltsükliga seotud migreeni võib olla sobiv naistele, kes ei ole aidanud teiste meetoditega.

Teised naised võivad esimesed kogemused migreeni kasutades hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid. Kui teil tekib migreen kasutades hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, rääkige oma arstiga.

See võib aidata

Östrogeeni tase tõuseb kiiresti raseduse alguses ja jääb kõrgeks kogu raseduse vältel. Migreen sageli parandada või isegi kaovad raseduse ajal. Kuid pingepeavalud tavaliselt ei parane, kuna need ei mõjuta hormooni muutusi.

Kui teil tekib krooniline peavalu, arutada ravimid ja ravimeetodid, mis võivad aidata teil raseduse ajal oma arstiga enne rasestumist. Paljud peavalu ravimid võivad olla kahjulikud või teadmata mõju väikelapse arengus.

Pärast sünnitust järsk langus östrogeeni tase – koos stress, ebaregulaarne toitumisharjumused ja vähene uni – võib põhjustada peavalu uuesti.

Kuigi peate olema ettevaatlik, mida Peavaluravimid te võtate, kui te toidate last rinnaga, saate tõenäoliselt on rohkem võimalusi kui sa tegid raseduse ajal. Teie arst ütleb teile, mis ravimeid te võite võtta, kui te toidate last rinnaga.

Sest paljud naised, kes on olnud hormoonidega seotud peavalu, migreen võib muutuda sagedasem ja tõsisem perimenopausi ajal – eelnenud aastatel menopausi – sest hormooni tase tõuseb ja langeb ebaühtlaselt. See kõikumine võib ka vallandada migreeni.

Mõned naised, migreen parandada, kui nende menstruatsioon lakkab, kuid pingepeavalu tihti hullemaks. Kui teie peavalud püsivad pärast menopausi, siis sageli saab jätkavad oma ravimeid ja kasutada teisi ravimeetodeid.

Hormoonasendusravi, mida mõnikord kasutatakse raviks perimenopausi menopausi võivad süveneda peavalud mõnedel naistel, parandada peavaludest teistele või ei põhjusta muutusi. Kui te võtate hormoonasendusravi, võib arst soovitada östrogeeni nahalapile. Plaaster annab madal, pideva varustamise östrogeeni, mis on vähem tõenäoline, et raskendada peavalu.

Kui hormoonasendusravi süveneb oma peavalu, võib arst vähendada östrogeeni annust muuta, et teistsuguses vormis östrogeeni või peatada hormoonasendusravi.

Mõned naised on tundlikumad mõju hormoone. Kui peavalu on häireid oma igapäevast tegevust, tööd või isiklikku elu, pidage nõu oma arsti poole.

külastada oma arsti