peavalu ja hormoonid: milline on seos?

menstruatsiooni ajal

Paljud tegurid peavalu nii meestele kui naistele, sealhulgas perekonna ajalugu ja vanus. Naised aga sageli märgata seost peavalude ja hormonaalsed muutused.

Ennetav ravi

Östrogeeni (ES-truh-jen) ja progesterooni (pro-JES-tuh-rohn) võtmeroll reguleerimisel menstruaaltsükli ja raseduse ja võib mõjutada ka peavalu seotud kemikaalide aju.

Hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutada

Võttes stabiilne östrogeeni tase võib parandada peavalu, samas kogeda östrogeeni taset, et pane või muutus võib muuta peavalu hullemaks.

Kuigi kõikuva hormoonide taset saab mõjutada peavalu mustrid, sa ei ole täiesti armust oma hormoone. Arst aitab teil ravida – või vältida – hormoonidega seotud peavalud.

Langus östrogeeni just enne menstruatsiooni võib kaasa peavalu. Paljud naised migreeni aru peavalu ajal või enne menstruatsiooni.

Teie menstruaaltsükliga seotud migreen võib käsitleda mitmel viisil. Tõestatud ravi migreeni on sageli efektiivsed ravimiseks menstruaaltsükli migreen. Nende hulka

Kui teil on mitu kurnav peavalud kuus, võib arst soovitada ennetavat ravi mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite või triptaanideks.

Kui teie menstruaaltsükkel on regulaarne, on sageli kõige tõhusam võtta ennetavaid peavaluvahendid hakanud paar päeva enne menstruatsiooni ning jätkub kuni kaks nädalat pärast algust menstruatsiooni.

Kui teil on migreen kogu menstruaaltsükli või sul on menstruaaltsükli häired, võib arst soovitada, et te võtta ennetavaid ravimeid iga päev.

Koerte ravimid võivad sisaldada beetablokaatorid, krambivastaste, kaltsiumikanali blokaatorid, antidepressandid või magneesiumi. Arstid vaatab kõik muud haigusseisundid siis võib-olla määrata, millised ravimid võivad olla kõige sobivam teile.

Making elustiili muutused, näiteks vähendada stressi ja teostamisel regulaarselt, samuti võib aidata vähendada sagedus, kestus ja raskusaste migreeni.

Rasestumisvastast meetodit, näiteks rasestumisvastaseid tablette, plaastrid või tuperõngast, võib muutuda olemasolevate peavalu mustrid – mõnikord parem, mõnikord halvem või mõnikord üldse mitte.

Juba mõnda, hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid võib aidata vähendada sagedus ja raskus menstruaaltsükliga seotud migreeni. See toimib minimeerides langus seotud östrogeeni menstruaaltsükli.

Kasutades hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, et vältida menstruaaltsükliga seotud migreeni võib olla sobiv naistele, kes ei ole aidanud teiste meetoditega.

Teised naised võivad esimesed kogemused migreeni kasutades hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid. Kui teil tekib migreen kasutades hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, rääkige oma arstiga.

See võib aidata