palavik haigus

Palavik on ajutine kasv keha temperatuur, sageli haiguse tõttu. Võttes palavik on märk, et midagi ebatavalist toimub keha.

Juba täiskasvanud, palavik võib olla ebamugav, kuid tavaliselt ei ole põhjust muretsemiseks, kui see jõuab 103 F (39,4 C) või kõrgem. Suhe imikutel ja väikelastel, veidi kõrgemal temperatuuril võivad viidata tõsise infektsiooni.

Sümptomid

Palavikud kaovad tavaliselt mõne päeva jooksul. Mitmed üle leti ravimid alandavad palavikku, kuid mõnikord on parem jätta ravimata. Palavik tundub, et mängida olulist rolli, aidates organismil võidelda mitmete infektsioonid.

Higistamine; külmavärinad; Peavalu; Lihasvalu; Isu kaotus; Dehüdratsioon; Üldine nõrkus

Sul on palavik, kui teie temperatuur tõuseb üle selle normi piiridesse. Mis on normaalne, siis võib natuke kõrgem või madalam kui keskmine normaalne temperatuur 98,6 F (37 ° C).

Sõltuvalt sellest, mida põhjustab teie palavik, lisaks palavik ja sümptomite hulka võivad kuuluda

Kõrge palavikud vahel 103 F (39,4 C) ja 106 F (41,1 C) võib põhjustada

hallutsinatsioonid; Segadus; ärrituvus; krambid; veetustamine

Palavikud ise ei pruugi olla põhjust muretsemiseks – või põhjust kutsuda arst. Ometi on mõned asjaolud, tuleb pöörduda arsti poole oma lapsele, laps või ise.

Aseta termomeeter kaenla alla ja ületavad oma relvade või oma lapse käed rinnale .; Oodake 4-5 minutit. Kaenlavolt temperatuur on veidi väiksem kui suukaudse temperatuur .; Kui teil helistada oma arstile teatama tegeliku arvu termomeeter ja kus kehal sa võtsid temperatuur.

põhjuste

Et näha oma või oma lapse temperatuur, mida saab valida mitut tüüpi termomeetreid, sealhulgas päraku- kõrva (trummikile) ja laup (ajaline arteri) termomeetrid.

Kuigi see ei ole kõige õigem viis võtta temperatuur, mida saab kasutada suukaudset termomeetri jaoks kaenlaalustes (kaenlaalune) lugemine

Kasutage rektaalne termomeeter imikud

Seletamatu palavik on suurem murettekitav imikutel ja lastel kui täiskasvanutel. Helista oma lapse arstile, kui lapsel on

Kui kahtled, edasi minna ja helistada oma lapse arsti, kas te arvate, et teie lapse temperatuur on ebanormaalselt kõrge või ebanormaalselt madal.

tüsistused

Seal on ilmselt vaja muretseda, kui teie lapsel on palavik, kuid on tundlik – tehes silma sina ja vastates oma näoilmeid ja oma hääle – ja vedelike joomine ja mängides.

Aseta DAB vaseliin kolvil .; Müüge oma beebi tema kõhus .; Paigaldage pirn 1/2 kuni 1 toll oma lapse pärasoolde .; Hoia pirn ja beebi veel kolm minutit .; Ära lase termomeetri kuigi see on sees oma last. Kui laps squirms, termomeeter võiks minna sügavamale ja põhjustada vigastusi.

Ettevalmistused oma ametisse

Helista oma lapse arsti, kui teie laps

Noorem kui 3 kuud ja on rektaaltemperatuuri 100,4 F (38 C) või kõrgem .; Eluaasta vahel 3-6 kuud ja temperatuur on kuni 102 F (38,9 C) ja tundub ebatavaliselt ärritunud, unine või ebamugav või temperatuur on kõrgem kui 102 F (38,9 C) .; Eluaasta vahel 6-24 kuud ja temperatuur on kõrgem kui 102 F (38,9 C), mis kestab kauem kui üks päev, kuid tal puuduvad muud sümptomid. Kui teie laps on ka muud nähud, nagu külm, köha, kõhulahtisus, siis võiks helistada oma lapse arsti varem põhineb raskust .; Vastsündinud ja on normaalsest madalam temperatuur – alla 97 F (36,1 ° C). Väga imikute ei reguleeri kehatemperatuuri ka siis, kui nad on haiged ja võivad muutuda külma asemel sooja.

Küsige oma lapse arsti juhiste erilistel asjaoludel, nagu lapse immuunsüsteemi probleeme või juba olemasoleva haiguse. Teie lapse arst võib soovitada ka ettevaatusabinõusid, kui teie laps on lihtsalt hakkasin uut retsepti ravim.

Kas tuim või ärrituvus, oksendab korduvalt, on tugev peavalu või kõhuvalu, või on muid sümptomeid põhjustab olulisi vaevusi .; Tal on palavik pärast lahkunud kuuma autosse. Pöörduda arsti poole kohe .; Tal on palavik, mis kestab kauem kui kolm päeva (lapsed vanuses 2 ja vanemad) .; Tundub tuim ja halvasti silma sul.

Testid ja diagnoosi

Helistage oma arstile, kui

Lisaks pöörduda koheselt arsti poole, kui need märgid või sümptomid kaasneb palavik

Teie temperatuur on 103 F (39,4 C) või rohkem; Olete olnud palavik üle kolme päeva

Palavik tekib siis, kui ala oma ajus hüpotalamus (hi-poe-Thal-uh-muhs) – mida tuntakse ka keha “termostaat” – nihutab seadepunktile oma normaalset kehatemperatuuri tõusu. Kui see juhtub, siis võib tunduda, jahutatud ja lisada kihti riideid või pakkima tekk või võite värin, et tekitada rohkem keha soojust, lõpuks tulemuseks on kehatemperatuuri tõus.

Tugev peavalu; Raske kõriturse; Ebatavaline nahalööve, eriti kui lööve kiiresti halveneb; Ebatavaline tundlikkus ereda valguse; Kangekaelsust ja valu, kui sa painutada oma peaga edasi; Vaimne segasus; Püsiv oksendamine; Hingamisraskused või valu rinnus; Extreme loidus või ärrituvus; Kõhuvalu või valulik urineerimine; Lihasnõrkus või meeleline muutused, mis võib tähendada probleemi närve, seljaaju või ajutegevus (fookuskaugus neuroloogiline defitsiit); hõivamise; Muid seletamatu nähud või sümptomid

Normaalne kehatemperatuur sõltub kogu päeva – see on madalam hommikul ja suurem hilisel pärastlõunal ja õhtul. Kuigi enamik inimesi leiavad 98,6 F (37 ° C) normaalne, keha temperatuur võib erineda kraadi või rohkem – umbes 97 F (36,1 C) kuni 99 F (37,2 C) – ja siiski pidada normaalseks. Teguritest, näiteks teie menstruaaltsükli või raske füüsiline koormus võivad mõjutada teie temperatuuri.

Palavik või kehatemperatuuri tõus võib olla põhjustatud

Viirus; Bakteriaalse infektsiooni; Kuumakurnatus; Extreme päikesepõletuse Teatud põletikuliste seisundite nagu reumatoidartriit – limaskesta põletik liigestele (synovium); Pahaloomuline kasvaja; Mõned ravimid, nagu antibiootikumid ja ravimid, mida kasutatakse kõrge vererõhu või krambid; Mõned immuniseerimiri nagu difteeria, teetanuse ja rakutu läkaköha (DtaP) või pneumokoki vaktsiini

Hooldamine ja narkootikumid

Mõnikord põhjustab palavikku ei ole võimalik tuvastada. Kui teil on temperatuur 101 F (38,3 C) või kõrgem kauem kui kolm nädalat ja arst ei suuda leida põhjus pärast põhjalikku hindamist, diagnoos võib olla palavik teadmata.

Raske dehüdratsiooni; hallutsinatsioonid; Palavik põhjustatud krampide (palavikuvapluskrambid), väike arv lapsi vanuses 6 kuud kuni 5 aastat

Tüsistused palavik võib sisaldada

Palavikukrampe tavaliselt kaasneb teadvusekaotus ja raputades jäsemete mõlemal pool keha. Kuigi murettekitav vanematele, enamik palavikuga krambid ei põhjusta püsivat mõju.

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Kui arestimine toimub

Enamik krambid lõpetada oma. Võtke laps arsti niipea kui võimalik pärast arestimist määrata palaviku põhjus.

Müüge oma lapsele tema poole või kõhuli põrandale või maapinnale; Eemaldage kõik teravad esemed, mis on lähedal oma last; Lõdvestada pingul olevad riietusesemed; Hoia oma laps vigastuste vältimiseks; Ärge asetage midagi oma lapse suhu või üritate peatus aresti

Ärahoidmine

Küsi vältimatut arstiabi, kui arestimine kestab kauem kui 10 minutit.

Lisateavet Fever

Teie nimetamist võib olla oma perearst, üldarst või lastearst. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse ja tean, mida oodata arsti.

Sest palavik, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Ärge kartke küsida teistele küsimustele enne konsultatsiooni, nagu neid teile.

Ole valmis vastama küsimustele võib arst paluda teil, nagu

Hinnata palavik, võib arst

Veel Fever

Kuna palavik võib viidata tõsine haigus noor laps, eriti üks 28 päeva või nooremad, beebi võib haiglasse testimiseks ja ravi.

Sest väike palavik, võib arst ei soovita ravi, et vähendada oma kehatemperatuuri. Nii võib pikendada haiguse või mask sümptomid ning raskendada põhjuse kindlaks.

Juhul kõrge palavik, võib arst soovitada üle leti ravimid, nagu näiteks

Sõltuvalt põhjus teie palavik, võib arst välja kirjutada antibiootikume, eriti kui ta kahtlustab bakteriaalne infektsioon, nagu kopsupõletik või STREP kõri.

Antibiootikumid ei viirusinfektsioonide raviks, kuid on olemas mõned viirusevastased ravimid kasutatakse teatud viirusinfektsioonid. Kuid parim ravi kõige väiksemaid haigusi põhjustavad viirused on sageli puhkama ja rohkelt vedelikku.

Imikutele, eriti nooremad kui 28 päeva, beebi võib olla vaja haiglasse testimiseks ja ravi. Imikutel see noor, palavik võib viidata tõsisele infektsioon, mis vajab intravenoosset (IV) ravimid ja round-the-clock jälgimine.

Võid proovida mitmeid asju teha ise või teie lapsel mugavam ajal palavik

Sul võib olla võimalik, et vältida palavikud, vähendades kokkupuudet nakkushaigustega. Siin on mõned nõuanded, mis aitavad

Ole teadlik enne ametisse piiranguid. Kui isiku määramist, küsida, kas seal on midagi, mida pead tegema eelnevalt .; Kirjutage teavet palavik, nagu siis, kui ta alustas, kuidas ja kus sa mõõtnud (suuliselt või rektaalselt, näiteks) ja muud sümptomid. Märkus kas teil või teie lapsel on olnud keegi, kes on olnud haige .; Kirjutage võti isikuandmete, sealhulgas võimalikku kokkupuudet kõigile, kes on olnud haige või hiljuti reisil riigist välja .; Tee nimekiri kõikidest ravimitest, vitamiine ja toidulisandeid, et teie või teie laps võtab .; Kirjutage küsimused arstil.

Sümptomid ja ravi

Mis tõenäoliselt põhjustab palavikku ?; Kas midagi muud olla selle põhjuseks ?; Milliseid katseid on vaja ?; Mis ravilähenemise te soovitate? Kas on mingeid alternatiive ?; Kas ravimi vaja palavikku alandavate? Millised on kõrvalmõjud, näiteks ravimid ?; Kas on mingeid piiranguid, et mul on vaja järgida ?; Kas on olemas geneeriline alternatiiv meditsiini sa väljakirjutamisel ?; Kas teil on trükitud materjale, et ma ei võta minuga? Mis veebilehed te soovitate?

1

 1

Millal sümptomeid esineb esimesena ?; Mis meetodit sa kasutasid võtta teie või teie lapse temperatuur ?; Mis oli temperatuur ümbritseva keskkonnaga teie või teie laps ?; Kas teie või teie laps mingeid palavikku alandavat ravimit ?; Mis muud sümptomid on teil või teie lapsel tekib? Kui tõsine on nad ?; Kas teie või teie lapsel on krooniliste haigusseisundite ?; Mis ravimeid teile või teie lapsele regulaarselt võtta ?; Kas teie või teie laps on umbes kõik, kes on haige ?; Kas teie või teie laps hiljuti tehtud operatsioon ?; Kas teie või teie laps hiljuti reisinud väljaspool riiki ?; Mida, kui üldse, tundub et parandada sümptomeid ?; Mida, kui üldse, näib sümptomeid halvendada?

)

Küsi küsimusi teie sümptomid ja haigusloo; Tehakse füüsilise eksamiga; Tellimus katsed, näiteks vere uuringute või rindkere röntgen, kui vaja, vastavalt oma haiguslugu ja füüsilise eksamiga

Acetaminophen (Tylenol, jt) või ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt). Kasutage neid ravimeid vastavalt etiketi juhiseid või arsti poolt soovitatud. Ole ettevaatlik, et vältida liiga palju. Suurtes annustes või pikaajaline kasutamine paratsetamooli võib põhjustada maksa- või neerukahjustus ja akuutse üleannuse võib lõppeda surmaga. Kui teie lapse palavik püsib kõrge pärast annuse, ei anna enam ravimeid, võtke ühendust oma arstiga asemel. Kasutamiseks temperatuuril alla 102 F (38,9 C), ei kasuta palavikku alandavad ravimid, kui arsti poolt .; Aspiriin, ainult täiskasvanutele. Ära anna aspiriini lastele, sest see võib vallandada harva, kuid potentsiaalselt fataalne, häire tuntud Reye sündroom.

Joo palju vedelikku. Palavik võib põhjustada vedeliku kadu ja dehüdratsioon, et juua vett, mahla või puljongit. Sest lapse vanusest 1, kasutada suulist rehüdreerivate lahendus nagu Pedialyte. Need lahused sisaldavad vett ja soolasid proportsioonidega täiendada vedeliku ja elektrolüütide. Pedialyte jää hüppab ka on saadaval .; Rest. Sa pead puhkama taastuda ning tegevus võib tõsta oma kehatemperatuuri .; Ole rahulik. Kleit kerge riietus, hoida toatemperatuuril jahtuda ja magada vaid lehest või kerge tekk.

Peske käsi sageli ning õpetada oma lapsi sama tegema, eriti enne söömist, pärast tualeti kasutamist, pärast ajaveetmine rahvahulgas või ümber keegi, kes on haige, pärast hellitus loomade ja sõidu ajal ühistransporti .; Näita oma lastele, kuidas pesta hoolikalt käsi, mis hõlmab nii esi- kui ka tagaküljel iga käsi seebi ja loputamine täiesti voolava vee all .; Carry niiske towelettes või käsihuuhde teiega aeg, kui sul ei ole juurdepääsu seebi ja veega .; Püüa vältida puudutades oma nina, suu või silmad, kuna need on peamised viisid, et viirused ja bakterid võivad siseneda oma keha ja põhjustada infektsiooni .; Kata oma suu kui köha ja nina, kui sa aevastama ja õpetada oma lapsi sama tegema. Kui vähegi võimalik, tõlgivad teised köhimise või aevastamise vältimiseks kulgeb mikroobe koos nendega .; Vältida jagamise tassid, veepudel ja riistad oma lapse või lastega.