Östrogeeni ja naiste Emotsioonid

Naiste Health Trends

On selge, et östrogeen on tihedalt seotud naiste emotsionaalset heaolu. Depressioon ja ärevus mõjutavad naisi nende östrogeeni tootvad aastat sagedamini kui mehed või postmenopausis naistel. Östrogeeni on samuti seotud meeleolu häiretega, mis esinevad üksnes naised – premenstruaalne sündroom, premenstruaalsündroomi, ja sünnitusjärgne depressioon.

Täpselt kuidas östrogeen mõjutab emotsioone on palju vähem selge. Kas see on liiga palju östrogeeni? Mitte piisavalt? Selgub östrogeeni emotsionaalset mõju on peaaegu sama salapärane nagu meeleolusid ise.

Visual Guide to mõistmise Depressioon

Algus puberteet, naise munasarjad hakkavad vabastades östrogeeni koostöös igakuine menstruaaltsükkel. Tsükli keskel, taset äkki naastrehvid, vallandades vabastamist muna (ovulatsiooni). Seejärel langevad sama kiiresti. Ülejäänud ajal kuu, östrogeeni tase tõusta ja järk-järgult vähenema.

Tavaline östrogeeni tase väga erinev. Suured erinevused on tüüpiline naisel erinevatel päevadel, või kahe naise samal päeval nende tsüklit. Tegeliku mõõdetud tase östrogeeni ei ennusta emotsionaalsed häired.

See ei tähenda, östrogeeni ei ole suur tegija reguleerivad meeleolu. Östrogeeni toimib kõikjal organismis, sealhulgas ajuosades, mis kontrollivad emotsioone.

Mõned östrogeeni kõrvaltoimete hulka

Mis need mõjud tähendavad indiviidi naine on võimatu ennustada. Östrogeeni tegevus on liiga keeruline teadlastele mõista täielikult. Näiteks, kuigi östrogeeni ilmselt positiivne mõju aju, paljude naiste meeleolu parandada pärast menopausi, kui östrogeeni tase on väga madal.

Mõned eksperdid usuvad, et mõned naised on haavatavamad menstruaaltsükli normaalset muutusi östrogeeni. Nad näitavad, et see on Vuoristorata hormoonide ajal reproduktiivses eas, et luua meeleolu häired.

Tervelt 90% naistest kogevad ebameeldiv sümptomid enne menstruatsiooni. Kui sümptomid on usaldusväärselt piisavalt raske segada elukvaliteeti, see defineeritakse premenstruaalse sündroomi (PMS). Üldiselt PMS on kohal, kui

Puhitus, turse käte ja jalgade ja rindade hellus on tavaliselt füüsilised sümptomid. Tundes liialt emotsionaalne, depressioon, viha ja ärrituvus, või on ärevus ja sotsiaalne võõrandumine võib esineda. Tervelt 20% -lt 40% naistest võib olla PMS mingil hetkel elus.