mesi metoodika

Looduslik Standard® Patsiendi monograafia, Copyright © 2016 (). Kõik õigused kaitstud. Turustamine keelatud. See monograafia on mõeldud ainult informatiivsel eesmärgil, ja seda ei tohiks tõlgendada kui konkreetse arsti poole. Sa peaksid konsulteerima kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja enne otsuste tegemiseks ravimeetodite ja / või tervisliku seisundi.

Mesi on magus vedelik, mida mesilaste nektarist lilled. See on üldiselt ohutu, kuid on teateid teatud mürgiste tüüpi mett valmistatud taimedest saadud Rhododendron perekonda ja teised.

Mesi on lihtne keha absorbeerida ja kasutada. See sisaldab umbes 70-80 protsenti suhkrut. Ülejäänu on vesi, mineraalid ja mõned valk, happed ja muud ained. Mee on kasutatud haavade, nahahaiguste ja mitmesuguste haiguste, mao ja soolte.

Võti klassid

Allergia (rinokonjunktiviit)

Antibakteriaalse mõju mesi on tuntud. Uuringud on tehtud rolli mett haava pikaajalist juhtimise, samuti haavandi ravis, põletused, Fournier gangreenita (eluohtlik bakteriaalne infektsioon), ja diabeet. Kuid rohkem kvaliteetseid uuringuid on vaja teha kindlaid järeldusi kasutada mett.

Allpool annused põhinevad teadusuuringud, trükised, traditsioonilise kasutamise või ekspertarvamuse. Paljud maitsetaimed ja täiendused ei ole põhjalikult testitud ning ohutust ja efektiivsust ei ole võimalik tõestada. Brands võib teha teistmoodi, muutuva koostisosi, isegi sama marki. Allpool annused ei pruugi kehtida kõigi toodete kohta. Te peaksite lugema toote etiketil ja arutada annused kvalifitseeritud arstiga enne ravi alustamist.

Diabeedi, looduslik töötlemata mesi on võtta suu järgmistes annustes: 1 gramm kilogrammi päevas kahe nädala jooksul, seejärel tõusis 1,5 grammi kilogrammi päevas kahe nädala jooksul, seejärel tõusis 2 grammi kilogrammi kaks nädalat ja lõpuks suurenes 2,5 grammini kilogrammi veel kaks nädalat. Soovitatav annus on 0,5 milliliitrit kilogrammi Egiptuse ristik mesi on võtta suu ööpäevas 12 nädalat.

Sest koormustaluvust, 8,8 milliliitrit kilogrammi mee-magustatud jooki (sisaldab 110 milligrammi naatriumi 240 ml), võeti suu 30 minutit enne treeningut ja on 10-minutilise edasist taktikat arutama.

Suhe suukuivus põhjustatud kiiritusravi, 5 milliliitrit mesi põllulilli on swished suus viis minutit, seejärel neelata.

Burns

Sest alatoitlus, 2 milliliitrit kilogrammi töötlemata polyfloral mesi Egiptus on veega lahjendatud ja võtta suu kaudu iga päev kaheks jagatuna koos tavapärase ravi kaks nädalat.

Keemiaravi kõrvaltoimed (madal valgete vereliblede arv)

Sest mälu, 20 grammi tualang mesi (Agro Mas) on võtnud suu päevas 16 nädala jooksul.

köha

Suhe suuhaavandid põhjustatud kiiritusravi, 20 ml mett loputada on swished suus kuni kaks minutit, seejärel aeglaselt alla neelata, järgmistes skeemides: 15 minutit enne ja 15 minutit pärast ravimi ja kuus tundi pärast kiiritust või at magamaminekut kuni seitse nädalat või neli korda päevas nelja nädala kiiritusravi, pluss kaks nädalat hiljem. Honey loputada on ka swished ja sülitama 15 minutit enne ja pärast kiiritusravi ja enne magamaminekut, kuni kuus nädalat. Annuses 20 milliliitrit Camellia sinensis mesi on kohaldatud kiiritatud alad 15 minutit enne ravi, 15 minutit pärast ravimi ja 6 tundi pärast ravi. Filtreeritud mee või mee marli (HoneySoft®) on nahale kuni paranemiseni.

diabeet

Diabeetiline jalahaavanditega

saavutusvõime

Kopsupõletiku mee paks vedelik on võtnud suu kolm kuud.

Fournier gangreenita (eluohtlik bakteriaalne infektsioon)

Operatsioon, üks teelusikatäis (5 ml) ning mesi on võtta suu kaudu iga tunni ajal ärkvel 14 päeva koos antibiootikumidega ja paratsetamool.

Gastroenteriit (kõhugripp)

Sest haavu mäda kogunemise mesi on kohaldatud kahjustatud piirkonda, siis kaetakse mee kaste.

Igemehaigus

Suhe põletused, mesi on nahale.See otse annustes 15-30 milliliitrit iga 1-2 päeva ning kaetud kuiva ja steriilse marli või side. Mesi on nahale kui kaste on valmistatud marli täis mett ja tupes kuni 25 päeva. Naturaalne mesi on kohaldatud põletushaavade kaks korda päevas kuni täieliku paranemiseni.

Sest nahapõletik ja kõõm, lahjendatud lahusega mee ja 90 protsenti sooja vee suhtes on kohaldatud peanahka 2-3 minutit, seejärel vasakule kolm tundi.

Diabeetilise jala haavandid, puhas, mittesteriilsetes puhas mesi kaste on nahale iga päev, siis katta steriilse marli ja sidemes eest 7-36 päeva. Non-steriilne tampoon täis ristik mesi on nahale.See kuni kolm kuud või kuni haavand on paranenud.

Sest Fournier gangreen, 15-30 milliliitrit töötlemata mesi on kohaldatud mõjutatud piirkondades.

Kõrge kolesteroolitase, 70-75 grammi mett, mõnikord lahustatakse 250 ml kraanivett, on nahale üks kord päevas 14-30 päeva jooksul.

Suhe kateetri seotud nakkuste, 3 milliliitrit Medihoney on nahale.See iga kaste muutus (kolm korda nädalas) kuni kateetri eemaldamist.

Sest Jalahaavanditega 5 grammi 20 sentimeetrit ruudus Manuka mee kaste on kohaldatud kahjustatud piirkonda nädalas nelja nädala jooksul. Kaltsiumalginaatkatet kaste täis Manuka mesi on taotletud 12 nädalat. Annuses 20 ml töötlemata mesi on kohaldatud iga haav iga kaste, muutunud iga kahe päeva ning anda kuni viis nädalat või kuni haavand paraneb.

Parasiitidele, mee-ligunenud marlisideme on kasutada kaks korda päevas kuni kuus nädalat.

Haavad pärast operatsiooni, toornafta Yemini mesi on kohaldatud kaksteist korda, üks kord iga tund, pärast esialgset pesemist.

Hemorroidid

Sest sügeluse, mesi kaitsekreemi on kohaldatud nahavoltide kaks korda päevas 21 päeva jooksul.

herpes

Nahahaavandite, mitmekihilised rõhksidemed on kasutatud üle mett täis kastmed nahal. Medihoney ja manuka mesi sidemed on nahale kaheksa nädalat.

Sest haava juhtimine, mett täis sidemed on nahale annuses 20 ml mett kastmega pad. Järgmised sidemed on nahale: Activon Tulle, mis on täidetud 20-25 grammi Manuka mesi, muutunud iga 2-3 päeva neli nädalat steriilne tampoon kasta töötlemata, lahjendamata mesi, mesi-Soft, kohaldatakse haavad kuni 28 nädalat ühe taime aloe mesi, kasutatakse puhta haavad üks kord päevas kuni paranemiseni, a manuka mesi täidetud alginaat kaste kasutada kaks korda nädalas, kuni paranemise ja Medihoney ™ antibakteriaalne haava Gel ™, rakendatakse iga päev algab 10 päeva pärast operatsiooni.

Suhe 2. tüüpi diabeedi ja kõrge vererõhk, 10 milliliitri vesilahuse mesi lahendust leitud puhus sügavalt läbi nina kuni 10 minutit. Honey lahendusi 30-90 grammi loomulik, töötlemata mett 250 ml vett on sisse hingata.

Sest sinus infektsioonid, 2 milliliitrit Manuka mesi lahendus on pritsida ninasõõrmesse üks kord päevas õhtuti 30 päeva.

Silmakirurgiaks, 25 protsenti mesi silmatilgad on kasutatud silmad viis korda päevas seitsme päeva jooksul enne ja viie päeva pärast operatsiooni lisaks Efflumidex®.

Köha, 10 grammi eukalüpti mesi, Labiatae mett ja tsitruse mett ja 17 promilli tatar mesi on võtnud suu annuses kuni 30 minutit enne voodisse. Soovitatav annus on 2,5 milliliitrit naturaalne mesi on kasutatud üksikannusena enne voodisse.

Sest kõhugripp, töötlemata, multifloral mesi on lahustunud suulise rehüdreerivate lahendus (ORS) (5 milliliitrit 100 milliliitrit ORS) ja võtta suu kaudu kahe tunni jooksul pärast valmistamist.

Sest alatoitlus, 2 milliliitrit kilogrammi puhast töötlemata multifloral mee lahust (7,2 kilokalorit kilogrammi) pluss standard ravi on suu kaudu iga päev kaheks annuseks jaotatuna kaheks nädalaks.

Suhe suuhaavandid põhjustatud kiiritusravi, 0,5-15 grammides kilogrammi mee on kohaldatud puutunud piirkondi kolm korda päevas kuni 10 päeva.

Suhe nakatunud haavad pärast operatsiooni vastsündinutel, 5-10 milliliitrit töötlemata mesi on haavale ja katta steriilse marlisideme, mis on muutunud kaks korda päevas.

Haavade paranemist, toornafta, lahjendamata mee-ligunenud marli on kohaldatud haavad kaks korda päevas kuni paranemiseni.

Need kasutused on testitud inimeste või loomade raviks. Ohutust ja efektiivsust ei ole alati tõestatud. Mõned neist tingimustest on potentsiaalselt ohtlikud, ja neid tuleks hinnata kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja.

Grading loogika

Allpool kasutab põhinevad traditsioon või teaduslikke teooriaid. Sageli ei ole põhjalikult testitud inimestel ning ohutust ja efektiivsust ei ole alati tõestatud. Mõned neist tingimustest on potentsiaalselt ohtlikud, ja neid tuleks hinnata kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja.

Mesi võib suurendada verejooksude ohtu, kui võtta koos ravimitega, mis suurendavad verejooksu riski. Mõned näited aspiriin, antikoagulante ( “verevedeldajaid”) nagu varfariin (Coumadin®) või hepariini, antitrombotsüütilised ravimid nagu klopidogreel (Plavix®) ja mittesteroidsed põletikuvastased ravimid nagu ibuprofeen (Motrin®, Advil ®) või naprokseeni (Naprosyn®, Aleve®).

Mesi võib alandada veresuhkru taset. Ettevaatlik peab olema kasutavad ravimeid, mis võivad ka madalam veresuhkru tase. Inimesed võttes suhkurtõve ravimeid suu kaudu või insuliini, tuleb hoolikalt jälgida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteekriga. Ravimite korrigeerimine võib osutuda vajalikuks.

Mesi võib põhjustada madalat vererõhku. Ettevaatlik peab inimesi uimastitest, et alandada vererõhku.

Mesi võib segada kuidas keha töötleb teatud ravimite abil maksa “P450” ensüümsüsteemi. Selle tulemusena suurendatakse neid ravimeid võib muuta veres ning see võib põhjustada muutunud mõjud või potentsiaalselt tõsiseid kõrvaltoimeid. Inimesed kasutavad mingeid ravimeid peaks kontrollima pakendi infolehte, ja rääkida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteekrile, umbes võimalikke koostoimeid.

Mee ained võivad mõjutada ka ravimid, mida võetakse verd, ravimid, mida võetakse südame, ravimid, mida võetakse närvisüsteemi, ravimid, mida võetakse nahk, ravimid, mida võetakse maos või sooltes, ravimid, mida võetakse kuseteede, antibiootikumid, vähivastaseid aineid, seenevastased ained, põletikuvastased ained, krambivastase ained, kolesterooli alandavad ained, hambaravi ained, etanool, kaalulangus aineid ja haavade paranemise ainetega.

Kõrge vererõhk

Mesi võib suurendada verejooksude ohtu, kui võtta ürtide ja täiendused, mis on arvatavalt suurendada veritsuse riski. Mitu juhtumit esinenud veritsemist kasutamisel Ginkgo biloba ja vähem juhtumeid küüslaugu ja serenoapalm. Paljude teiste ainetega võib teoreetiliselt suurendada veritsuse riski, kuigi see ei ole tõestatud, et enamikel juhtudel.

kõrge kolesteroolitase

Mesi võib segada kuidas keha töötleb teatud ravimtaimed või toidulisandeid abil maksa “P450” ensüümsüsteemi. Selle tulemusena tasemete muid maitsetaimi või toidulisandeid võib muuta veres. Samuti võib muuta toime, et teised maitsetaimed või toidulisandeid võib-olla P450 süsteemi.

Nakkus (kateetri seotud)

Mesi võib alandada veresuhkru taset. Ettevaatlik peab olema ürtidega või toidulisandeid, mis võib ka madalam veresuhkru tase. Vere glükoosisisaldus võib nõuda järelevalve ja annused võivad vajada korrigeerimist.

Mesi võib põhjustada madalat vererõhku. Ettevaatlik peab inimesed võtavad maitsetaimi või toidulisandeid, mis alandab vererõhku.

Mesi võib ka suhelda antibakteriaalsed, vähivastane ürte ja toidulisandeid, seenevastased ürte ja toidulisandeid, põletikuvastane ürte ja toidulisandeid, antioksüdante, anti-arestimise ürte ja toidulisandeid, kolesterooli alandavad ürte ja toidulisandeid, hambaravi ürte ja toidulisandeid, ürte ja toidulisandeid võtta veri, ürte ja toidulisandeid võtta süda, maitsetaimed ja toidulisandid närvisüsteemi, ürte ja toidulisandeid võtta nahk, ürte ja toidulisandeid võetud maos või sooltes, ürte ja toidulisandeid võtta kuseteedes, kaalulangus maitsetaimed ja täiendused ning haavade paranemise ürte ja toidulisandeid.

See informatsioon põhineb süstemaatiline ülevaade teaduskirjanduse ja oli eelretsenseeritud ja toimetanud toetajad Natural Standard Research Collaboration ().

monograafia metoodika

Akaatsiameega, adular, älskling, amour, andromedotoxin sisaldav mesi, Apis mellifera (mesilane), apitherapy toote, asalead mesi, mesindussaadused, muraka mee, mustikas mesi, kurgirohi mesi, tatar mesi, Chou, cielo, Citrus sinensis Osbeck, selgitada mesi, ristik mesi, coisa Doce, deli bal, endulzar, falar docemente, feng miili, flavonoide, grayanotoxin mesi, hachimitsu, lehemesi, Honig, hoon, honingkleur, honung, HY-1, IETS beeldigs, marmelaad bush mesi, kamahi mee , kanuka mesi, lastig portret, lavendel mesi, Leptospermum mesi, lief doen, liefje (aanspreekvorm), hariliku mee, ljuvhet, hullu mesi, madu, Manuka mesi, mel, mel depuratum, meetaimede tooteid, miel, miel blanc, miele, MI vida, moeilijk PROBLEEM, mooi praten, mägi loorber mesi, Namorado, nektar, Nigeeria tsitruselised mesi, noogutab ohakas mett, apelsini õis mesi, karjamaa mesi, puhastatud mesi, rata mesi toores mesi, rewarewa mesi, rododendron mesi, Schatz, smöra, sourwood mesi, pingelised mesi, päevalilleseemned mesi, tala smickrande, soolikarohi ragwort mesi, Tasmaania leatherwood mesi, tawari mesi, Tesoro, toppensak, mürgine mesi, tupelo mesi, tutan bal, USA IX versuikeren, rästikute suurelehine brunnera mesi, vleien, nõmm-liivatee mett , ZOET MAKEN.

Kombineeritud toode näited: mõdu (mesi ja vesi); mõdu (kääritatud mett ja veini-klass pärm).

USA toidu- ja ravimiamet ei ole rangelt reguleerida ürte ja toidulisandeid. Ei ole mingit garantiid tugevuse, puhtuse ja toodete ohutuse ja mõju võib olla erinev. Alati tuleb lugeda toote etiketil. Kui teil on meditsiiniline seisund, või võtate teisi ravimeid, ürdid, või toidulisandeid, siis tuleb rääkida kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja enne uue ravi. Pöörduge arsti poole pöörduma, kui teil tekivad sellised kõrvaltoimed.

Vältida inimesed, kellel on teadaolev allergia või tundlikkus seller, õietolmu või muud mesilase seotud allergiad, ja kui mesi valmistatud taimede Rhododendron perekonnast kasutatakse, toksilisuse tõttu.

viljatus

Allergilised reaktsioonid on esinenud pärast mee kasutamiseks, sealhulgas astma, köha, neelamisraskused, lööve, huulte või keele põletik, sügelus, kopsupõletik, hingamisraskused, nahaalune turse, hääle muutused, ja vilistav hingamine, samuti tõsised olelustsükli ähvardav reaktsioone.

Mesi on tõenäoliselt ohutu, kui manustatakse suu kaudu toidu koguseid, või kui soovitatud annuseid kasutatakse. Mesi on võimalik ohutult kui nahale.

Mesi võib põhjustada ebanormaalset või puudub südamerütmi, nägemishäired, maitsemeele muutused, muutused valgete vereliblede arv, valu rinnus, kõhulahtisus, kahelinägemine, unisus, nõrkus, väsimus, tunne põletamine või kihelus nahal, palavik, südameatakk mesi joobe (higistamine või nõrkus kui mesi toodetakse Rhododendron taimi kasutatakse), hüperaktiivsus, teadvusehäired, suurenenud süljeeritus, kopsuhaigusi, kerge halvatus, luu- ja lihaskonna probleemid, väikesed armid, iiveldus, närvilisus, valu, krambid, unehäired, higistamine, hambakaariest, seedehäired, kuseteede infektsioonid, oksendamine, kehakaalu langus ja haavade kuivust või infektsioon.

Mesi võib mõjutada veresuhkru taset. Ettevaatlik peab diabeetikutele või madal veresuhkru tase ja narkojoobes, ürdid, või toidulisandeid, mis mõjutavad veresuhkru taset. Veresuhkru tase võib vaja jälgida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteeker ja ravi korrigeerimine võib osutuda vajalikuks.

sügelus

Jalahaavandid

alatoitlus

Mälu

Suuhaavandid (põhjustatud kiiritusravi)

parasiidid

kopsupõletik

sinus nakkuse

Ihosiirre paranemist (split paksus)

Nahapõletik (kõõma)

Kirurgia

haavandid

Haavade paranemist

Kasutab põhineb traditsioon või teooria

Mesi võib suurendada veritsuse riski. Ettevaatlik peab inimesi hüübimishäirete või narkootikumide tarvitamist, mis võivad suurendada verejooksu riski. Annuse kohandamise võib olla vajalik.

Mesi võib põhjustada madalat vererõhku. Ettevaatlik peab inimesi uimastitest või ürte ja toidulisandeid, mis alandab vererõhku.

Mesi võib segada kuidas keha töötleb teatud ravimite abil maksa “P450” ensüümsüsteemi.

Kasutage ettevaatusega päritolu mesi on teadmata, sest need võivad osutuda toksilisust.

Kasuta ettevaatlikult inimesi, kes on südamehaiguste, närvisüsteemi häired, ja mao või soolestiku tingimused.

Kasuta ettevaatlikult inimesi, kes on antibiootikumide võtmist, südame ravimid, närvisüsteemi ained, mao või soolestiku ravimeid, ja kaalu alandavate ainetega.

Vältida lastel alla 12 kuu vanused.

Vältida inimesed, kellel on teadaolev allergia või tundlikkus seller, õietolmu või muud mesilase seotud allergiad, ja kui mesi valmistatud taimede Rhododendron perekonnast kasutatakse, toksilisuse tõttu.

Märkus: mesi, mis on saastunud bakterite Clostridium botulinum võib põhjustada mürgistuse imikutele ja väikelastele. Kuid see ei ole ohtu vanematel lastel ja täiskasvanutel.

Puudus on teaduslikke tõendeid kasutamise kohta mesi raseduse ja rinnaga toitmise ajal. Mesi võib sisaldada aineid, mis võib olla kahjulik rasedatele ja rinnaga toitvatele naistele, või sündimata last.

Abdulrhman MM, El-Hefnawy MH, Aly RH jt. Metaboolsed toimed mett 1. tüüpi diabeet: randomiseeritud crossover pilootuuring. J Med Food 2013,16 (1): 66-72.; Anthimidou E ja Mossialos D. antibakteriaalne aktiivsus Kreeka ja Küprose mett Staphylococcus aureus ja Pseudomonas aeruginosa võrreldes manuka mesi. J Med Food 2013,16 (1): 42-47.; Badrasawi MM, Shahar S, Abd Manaf Z, et al. Mõju Talbinah toidu tarbimine depressioonisümptomitele eakate isikute pikaajalise hoolduse vahendid, randomiseeritud kliinilises uuringus. Clin Interv.Aging 2013,8: 279-285.; Bayram NA, Keles T, Durmaz T jt. Haruldane põhjus kodade virvendus: mad mesi joove. J Emerg.Med 2012,43 (6): e389-e391.; Chatzoulis G, Chatzoulis K, Spyridopoulos P jt. Salvage nakatunud titaani võrgusilma suures incisional ventral song ravimite kasutamise mee ja vaakum-toega lõpp: haigusjuhu kirjeldus ja kirjanduse ülevaade. Song. 2012,16 (4): 475-479.; Hind J, Divyak E, Zielinski J, et al. Võrdlus standardiseeritud bariums erineva reoloogiliste parameetrite neelamine kinemaatika meestel. J Rehabil.Res Dev 2012,49 (9): 1399-1404.; Jansen SA, Kleerekooper I, Hofman ZL, et al. Grayanotoxin mürgistus: “hullu mett haiguste ja kaugemale. Cardiovasc.Toxicol. 2012,12 (3): 208-215.; Jull AB, Walker N ja Deshpande S. Honey paikse ravi haavad. Cochrane.Database.Syst.Rev. 2013,2: CD005083.; Karali Y, Demirkaya M ja Sevinir B. kasutamine täiendav ja alternatiivne meditsiin lastel vähki: mõju ellujäämise. Pediatr.Hematol.Oncol 2012,29 (4): 335-344.; Lennerz C, Jilek C, Semmler V, et al. Sinus vahistamise hullu mesi haigus. Ann.Intern.Med 11-20-2012,157 (10): 755-756.; Oduwole O, Meremikwu MM, Borisade-Ita A, et al. Honey ägeda köha lastel. Cochrane.Database.Syst.Rev. 2012,3: CD007094.; Oguzturk H, Ciftci O, Turtay MG, et al. Täielik atrioventrikulaarne blokaad põhjustas hullu mesi joove. Eur.Rev.Med Pharmacol Sci 2012,16 (12): 1748-1750.; Sayin MR, Karabag T, Doganin SM jt. Mööduv ST segmendi elevatsiooniga ja Hisi kimbu vasaku sääre blokaad põhjustas hullu mesi mürgistus. Wien Klin Wochenschr. 2012,124 (7-8): 278-281.; Vlcekova P, Krutakova B, Takáč P jt. Alternatiivsed ravi gluteofemoral fistulas kasutades mett: haigusjuhu kirjeldus. Int Wound.J 2012,9 (1): 100-103.; Wagner JB ja Pine HS. Krooniline köha lapsel. Pediatr.Clin Põhja-Am 2013,60 (4): 951-967.

See tõenduspõhiste monograafia koostas Natural Standard Research Collaboration