mädane higinäärmepõletik haiguse

Mädane higinäärmepõletik (hi-drad-uh-NIE-tis juh-yoo-ruh-TIE-vuh) on haruldane, pikaajalise nahahaigus, mis sisaldab väikest valulikku muhud naha all. Tavaliselt arendada kus nahk hõõrub koos, nagu kaenlaaukude, kubeme, vahel tuharate ja all rinnad. Tükid võivad lahti murduda ja lõhn või põhjustada tunnelid naha alla.

Mädane higinäärmepõletik kipub alustada pärast puberteeti. See võib kesta mitu aastat ja süvenevad aja jooksul tõsiseid kahjustusi teie igapäevast elu ja emotsionaalset heaolu. Varane diagnoos ja ravi aitab hallata sümptomeid, pidage uus tükid teket ja ennetada tüsistusi, nagu löövet või depressioon.

Sümptomid

Mädane higinäärmepõletik tavaliselt esineb üks või mitu punane, õrn muhke, et täita mäda. See kõige sagedamini esineb kaenla (pildil), kubemes, vahel tuharad ja all rinnad.

Mustpeade. Väike kivideta nahapiirkondadele, mis sisaldab Mustpeade – sageli esinev paari või “topelt-raudadega” mustrit – on ühine joon .; Punane, pakkumise konarusi. Need muhke sageli suurendamiseks, avanema ja äravoolu mäda. Äravoolu võib olla lõhn. Sügelus ja põletustunne võib kaasneda konarusi. Nad ilmuvad tavaliselt piirkondades, kus naha röövib vastu nahka .; Valus, hernes suurusega tükid. Need kõvad tükid, mis arendavad naha alla, võib püsida aastaid, suurendamiseks ja põletik .; Tunnelid. Aja jooksul kirjutiste ühendamise tükid võivad moodustada naha alla. Need haavad paranevad väga aeglaselt, kui üldse, ja võib lekkida mäda.

Mädane higinäärmepõletik sagedamini esineb umbes karvanääpsude palju õli ja higinäärmete, näiteks kaenlaaluste, kubeme ja päraku piirkonnas. Samuti võib juhtuda, kui naha hõõrub koos, nagu sisemine reie all rinnad ja vahel tuharate. Mädane higinäärmepõletik võib mõjutada ühe kohapeal või mitu kehaosadele.

Märgid ja sümptomid mädane higinäärmepõletik hulka

Mädane higinäärmepõletik algab tavaliselt vahemikus puberteet ja vanus 40 ühe, valulik kühm, mis püsib nädalaid või kuid. Sest mõned inimesed, haiguse järk-järgult süveneb ja mõjutab mitmeid valdkondi oma keha. Teised inimesed kogevad ainult kergeid sümptomeid. Ülekaal, stress, hormonaalsed muutused, temperatuuri või õhuniiskuse võib halvendada sümptomeid. Naistel haiguse raskusest võib vähendada pärast menopausi.

Kas valus; Ei parane paari nädala jooksul; Annab nädala jooksul ravi; Ilmub mitmes kohas; kordub sageli

Varajane avastamine mädane higinäärmepõletik on oluline, et saada tõhus ravi. Pöörduge arsti poole, kui teie seisund

Age. Mädane higinäärmepõletik kõige sagedamini esineb naistel vanuses 20 ja 29. varases eas ilmnemise võib arendamisega seotud enam levinud haigus .; Teie sugu. Naised on suurem tõenäosus haigestuda mädane higinäärmepõletik kui mehed .; Perekonna ajalugu. Kalduvus arendada mädane higinäärmepõletik võib olla pärilik .; Võttes teatavad muud tingimused. Mädane higinäärmepõletik võib seostada mitme muid tingimusi, sealhulgas artriit, raske akne, rasvumine, põletikuline soolehaigus, Crohni tõbi, metaboolne sündroom ja diabeet .; Suitsetamine. -suitsetamistubakas On seostatud mädane higinäärmepõletik.

põhjuste

Kui olete juba saanud diagnoosi mädane higinäärmepõletik, pea meeles, et hoiatussildid haiguse ägenemine (retsidiiv) on sageli sarnased, mis toimus algselt. Tähelepanu pöörata ka mingeid uusi märke või sümptomeid. Need võivad viidata kas kordumist või tüsistus.

Mädane higinäärmepõletik arendab karvanääpse ummistuda ja põletik. Keegi ei tea täpselt, miks see ummistuda. Tegurid, mis võivad mängida rolli sisaldavad hormoone, metaboolne sündroom, geneetika, ebaregulaarne immuunsüsteemi vastust, suitsetamine ja ülekaal.

Hidradentitis suppurativa ei ole põhjustatud infektsioon ja ei saa sugulisel. See ei ole nakkav ja ei ole halva hügieeni.

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk võib sisaldada

Püsiva ja tõsise mädane higinäärmepõletik põhjustab tihti komplikatsioonid, sealhulgas

Riskitegurid

Arst pärib oma märke ja sümptomeid, uurida määrdunud nahka ja võtab oma haiguslugu.

Nakatumine. Mõjutatud ala on vastuvõtlikud infektsioonidele .; Armid ja naha muutusi. Haavad võivad paraneda, kuid jätavad trossikujulisest armid, kivideta naha või laigud nahal, mis on tumedam kui tavaline .; Piiratud liikumine. Haavandid ja armkude võivad põhjustada piiratud või valulik liikumist, eriti siis, kui haigus mõjutab kaenlaaluste või reite .; Kui takistatud lümfidrenaaţini. Kõige tavalisem saite mädane higinäärmepõletik sisaldada ka paljud lümfisõlmed. Armkude võivad häirida lümfidrenaaţini süsteemi, mis võib põhjustada turse, käte, jalgade või suguelundite .; Sotsiaalne isolatsioon. Asukoha, drenaaži ja lõhna haavandid võivad põhjustada piinlikkust ja soovimatus minna läbi avalikult, viib kurbuse või depressioon .; Vähi. Harva on patsientidel kaugelearenenud mädane higinäärmepõletik saab arendada lamerakuline kartsinoom kahjustatud nahale.

tüsistused

Ei laborikatsete diagnoosimiseks olemas mädane higinäärmepõletik. Aga kui mäda või drenaaž on olemas, võib arst saata vedeliku näidiseid laborisse testimiseks välistada keema infektsioon või muu nahahaigusi.

Aktuaalsed ja suulise narkootikume. Nendeks antibiootikumid ja ravimid saadud A-vitamiini (retinoidid) .; Muud ravimid, mis vähendavad põletikku. Süstimine steroid ravimeid otse pakkumise sõlm võib vähendada põletikku. Oral steroidid, nagu prednisoon, võivad samuti aidata. Aga pikemas perspektiivis kasutatakse prednisooni on palju kõrvaltoimeid, sealhulgas luu hõrenemine (osteoporoos) .; Hormoonid. Väike uuringutes võrreldi suukaudsed antibiootikumid hormoonraviga näitas hormoonravi olla sama efektiivne kui antibiootikumid ravivad haavandid mädane higinäärmepõletik. Edasine uuring on vajalik. Hormoonravi ei sobi rasedatele tingitud kõrvaltoimete riski .; Ravimid, mis pärsivad immuunsüsteemi. Ravimid (Remicade) ja adalimumab (Humira) näitus lubadus ravis mädane higinäärmepõletik. Need “biologics” on TNF inhibiitorid. Nad töötavad neutraliseerivatest immuunsüsteemi valgul tuumorinekroosifaktori (TNF). Teadlased jätkavad hinnata nende jms narkootikume. Võimalikud kõrvaltoimed on suurenenud risk nakatuda, südamepuudulikkuse ja teatud vähiliikide .; Valuvaigisteid. Kui üle-leti valuvaigisteid ei aita, võib arst määrata suurema tüübist. Näideteks on fentanüüli plaaster, kodeiin, morfiin, gabapentiini ja pregabaliini.

Seal ei ole ravi mädane higinäärmepõletik. Aga alguses ja pikaajalist ravi võib aidata kontrollida valu, soodustavad haavade paranemist, hoiab uued tükid teket ja ennetada tüsistusi.

Paljastamiseks tunnelites. Tuntud unroofing see protseduur on muutumas poolt üle lõikus ja drenaaž. Arst lõikab ära naha ja liha, et katta kõik omavahel tunnelid. See lahendus ei ole harilikult korrata .; Punch debridement. Seda protseduuri nimetatakse ka mini-unroofing ning seda võib kasutada eemaldada ühe põletikuliseks sõlme .; Lõikus ja drenaaž. Kirurgiline äravool võib olla variant, kui haigus on ühe väikese piirkonna. See ravi annab üldiselt lühiajalised valu, kuid haavandid kipuvad korduda .; Tissue säästvad ekstsisioon Elektrokirurgiliste. See võib olla võimalus inimestele, kellel on raske mädane higinäärmepõletik. See ühendab naha kudede säästvad ekstsisioon electrosurgical koorimine (STEEP). Eesmärgiks on eemaldada haigestunud koe ja säilitada terveid kudesid. Teile antakse üldanesteesia järskude korras .; Kirurgiline eemaldamine. Kirurgiline ravi korduva või raske sümptomeid hõlmab kaotada kõik kaasatud nahka. Nahasiirik võib osutuda vajalikuks sulgeda haav. Isegi pärast seda, kui on operatsioon, haavandid võivad siiski esineda ka teistes valdkondades. Meestel kelle seisund hõlmab vahelisel alal päraku ja munandikott, kirurgiline eemaldamine munandikott on peaaegu alati vajalik.

diagnoos

Mitmed ravivõimalused. Rääkige oma arstiga riske ja kasu iga ja mis kombinatsioon eneseabi, narkootikumid või kirurgilisi protseduure on õige.

Arst võib ette ühe või mitme järgmise tüüpi ravimeid

Sümptomid olete esinenud, kaasa arvatud see võib tunduda mitteseotud põhjus, miks sa planeeritud määramisest; Kõik ravimid, vitamiine ja toidulisandeid te võtate, sh annuste; Küsimused küsige arstilt

Mädane higinäärmepõletik võib ravida erinevate kirurgiliste lähenemisviise. Kasutatav meetod sõltub ulatuse ja asukoha kohta haavad muude tegurite hulgas.

Mis on kõige tõenäolisem põhjus minu sümptomid ?; Kas on muid võimalikke põhjuseid ?; Kas ma pean mingeid katseid ?; Kui kaua minu tingimus viimase ?; Mis ravi on olemas, ja mida te soovitate ?; Millised kõrvaltoimed võivad ootan ravi ?; See tingimus on seotud teise haigusest ?; Kas teil on mingeid brošüüre või muude trükiste, et ma ei võta minuga? Mis veebilehed te soovitate?

Tsink toidulisandeid võtta iga päev võib aidata vähendada põletikku ja takistada uute puhangute korral.

Te võite alustada nähes oma esmatasandi arsti. Ta võib teid suunata arst, kes on spetsialiseerunud ravivad nahahaigused (dermatoloog). Sõltuvalt raskusastmest oma seisundit, oma mure võib hõlmata ka spetsialistid pärasoole operatsioon, plastilise kirurgia või seedetrakti haigused (gastroenteroloogia).

Millal Sümptomite ?; Mida naha tükid välja nägema, kui nad hakkasid ?; Kas nad tulevad tagasi samal laigud ?; Kas teie sümptomid valus ?; Kas teie vanemad või õed-vennad kunagi olnud see probleem ?; Mida, kui üldse, tundub, et parandada oma sümptomid ?; Mida, kui üldse, tundub halvendada teie sümptomid ?; Kas sa suitsetad või kasutada tubakatoodete?

ravi

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Jälgi iga päev dermatoloogilised rutiinne. Pesta õrnalt oma keha nonsoap puhastite nagu Cetaphil. Kasutage ainult oma kätega, mitte washcloths, loofahs või muud esemed, mis võivad nahka ärritada. Kui lõhn on mure, proovige antibakteriaalne keha pesta. Seejärel kandke üle leti antibiootikum kreemi. Samuti võib aidata kohaldata ekstra imav pulber või tsinkoksiidi. Kasutades antiperspirandid võib aidata hoida nahk kuiv. Loobuge toode, mis ärritab nahka .; Hallata oma valu. Õrnalt rakendades märg, soe washcloth, teabag või muud sorti kompress aitab vähendada turset ja leevendada valu. Hoidke see umbes 10 minutit. Paluge, et arst soovitada kõige sobivamat valuvaigistit. Ja rääkige oma arstiga, kuidas õigesti kleit ja hoolitseda oma haavad kodus .; Vältida pingul riided ja ärritav tooteid. Kanda lahti, kerge riided hõõrdumise vähendamiseks. Mõned naised leiavad, et tampoonide asemel hügieenisidemeid põhjustab vähem hõõrdumist nahaga. Kasutage pesuaineid ja muid tooteid, mis ei sisalda lõhnaaineid, värvaineid ja ensüümid .; Vältida kahjustada nahka. Näiteks ei pigista vistrikud ja haavandid. Ja lõpetage raseerimise määrdunud nahka .; Hoia tervislikku kaalu ja jääda aktiivseks. Mitte olles tervisliku kehakaalu saavad sümptoome. Püüa leida tegevusi, mis ei ärrita nahka .; Mõtle muutes oma dieeti. Mitteametlikul uuringus 47 inimest koos mädane higinäärmepõletik loobus piimatooted ning töödeldud suhkru ja jahu. Neist 83 protsenti kogenud vähendada sümptomeid. Ka uuringu teatas 12 inimest ravitakse mädane higinäärmepõletik kes vältida õlle ja muude toiduainetega, mis sisaldavad õllepärm või nisu. Nad kõik nägid oma sümptomid koristama aasta jooksul .; Vältige kõiki tubakatooteid. Kui te suitsetate, siis proovige loobuda. Suitsetamine ja muude tubakatoodete kasutamine võib mängida rolli tehes mädane higinäärmepõletik hullem.

Enne oma ametisse teha nimekirja

Sest mädane higinäärmepõletik, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Alternatiivmeditsiin

Näiteid küsimusi võib arst paluda, hõlmavad

Kerge mädane higinäärmepõletik võib ravida ainult eneseabi meetmeid. Aga eneseabi on ka oluline täiendus mis tahes ravi siis võib saada. Järgmised soovitused võivad aidata leevendada ebamugavustunnet ja kiiruse paranemist haavandid

Ettevalmistused kohtumine

Üks suurimaid väljakutseid elavad mädane higinäärmepõletik võib toimetulek valu ja häbi. Valus haavandid võivad mõjutada teie uni, liikuvuse või seksuaalelu. Kui haavandid tühjendavad mäda, nad ei lõhna, vaatamata hea eneseabi. Sa võid tunda ärevust ja saada tagasi võetud, iseteadev või masendunud.

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Püüa leida tuge oma pere ja sõpradega. Võite ka muret ja mõistmist teiste inimeste mädane higinäärmepõletik lohutav. Küsige oma arstilt suunamist psühhiaatri või kontaktandmed tugirühm.

1

Toimetulek ja tugi

Lisateavet mädane higinäärmepõletik

Veel mädane higinäärmepõletik

)