loidoos haigus

Loidoos on põletikuline haigus, mis põhjustab korduvaid palavikud ja valus põletik kõhus, kopsud ja liigeseid.

Loidoos on pärilik haigus, mis esineb tavaliselt inimesi Vahemere päritolu – sealhulgas Sephardic juudid, araablased, kreeklased, itaallased, armeenlased ja türklased. Aga see võib mõjutada mis tahes etnilise rühma.

Sümptomid

Perekondlik vahemere palavik tavaliselt diagnoositud lapsepõlves. Kuigi pole mingit ravi see haigus, siis võib olla võimalik leevendada märke ja sümptomeid perekondlik Vahemere palavik – või isegi vältida neid täielikult – jäädes oma raviplaani.

palavik; Kõhuvalu; Valu rinnus; Valutavad, paistes liigesed; Kõhukinnisus järgnev kõhulahtisus; Punane lööve jalad, eriti allpool põlvi; Lihasvalu; Paistes, õrn munandit

Märgid ja sümptomid perekondlik Vahemere palavik algavad tavaliselt lapseeas. Nad esinevad hood nimetatakse rünnakud, mis kestavad 1-3 päeva. Arthritic rünnakud võivad kesta nädalaid või kuid.

Märgid ja sümptomid perekondlik Vahemere palavik hulka

Aastatel rünnakuid, saate tõenäoliselt tunne normaalne. Sümptomivabu perioode võib olla nii lühike kui paar päeva või nii kaua, kui mitu aastat.

Võttes perekonnas on esinenud haiguse. Kui teil on perekonnas esinenud perekondlik Vahemere palavik, oma riski haigus on suurenenud .; Olles Vahemere esivanemad. Kui teie pere on võimalik jälgida oma ajalugu Vahemere piirkonnas, oma riski haiguse võib suureneda. Loidoos haarata ükskõik etniline grupp, kuid see võib olla tõenäolisem Sephardic juudid, araablased, itaallased, armeenlased ja türklased.

Kui teil või teie lapsel tekib ootamatu murettekitav nähud või sümptomid, nagu hingeldus või minestus, helistada 911 või meditsiinilist abi.

Ebanormaalne valk veres. Ajal rünnakuid perekondlik Vahemere palavik, võib teie organism toota ebanormaalseid valke (amüloid A). Valk võib koguneda keha ja põhjustada elundite kahjustusi (amüloidoosis) .; Neerukahjustuste. Amüloidoos võib kahjustada neerud, põhjustades nefrootiline sündroom. Nefrootiline sündroom tekib siis, kui teie neerud “filtreerimise süsteemid (glomeruli) on kahjustatud. Selle seisundiga inimesed võivad kaotada suurel hulgal valku uriinis. Nefrootiline sündroom võib viia trombid neerusid (neeru veeni tromboos) või neerupuudulikkus .; Viljatus naistel. Põletik põhjustatud perekondlik vahemere palavik võib mõjutada ka naiste suguelunditele, põhjustades viljatust .; Liigesevalu. Artriit on levinud inimeste perekondlik Vahemere palavik. Kõige sagedamini mõjutatud liigesed on põlved, pahkluud, puusad ja põlved.

põhjuste

Pöörduge arsti poole, kui teil või teie lapsel on äkki tekkinud kõrge palavik, millega kaasneb valu kõhus, rindkere ja liigeseid.

Perekondlik vahemere palavik põhjustab geenimutatsiooni, mis on läbinud vanematelt lastele. Geen mutatsioon põhjustab probleeme reguleerimisel põletik organismis.

Põdevatel inimestel perekondlik vahemere palavik, geeni mutatsioon esineb geeni nimega MEFV. Paljud erinevad mutatsioonid MEFV on seotud perekondliku Vahemere palavik. Mõned mutatsioonid võivad põhjustada väga tõsiseid juhtumeid, samas kui teised võivad olla kergemad.

Tegurid, mis võivad suurendada riski perekondlik Vahemere palavik hulka

Tüsistused võivad tekkida, kui perekondlik Vahemere palavik ei ravita. Tüsistused võivad sisaldada

Riskitegurid

Kui teil on nähud ja sümptomid perekondlik Vahemere palavik, siis võib alustada nähes oma perearsti. Sul võib olla nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud põletikuliste haiguste (reumatoloog).

Ole teadlik enne ametisse piiranguid. Ajal kui teha, siis kontrollige, et küsida, kas seal on midagi, mida pead tegema eelnevalt, nagu piirata oma dieeti .; Märkus mis tahes sümptomid sul on, isegi kui nad ei näi olevat põhjust olete planeeritud määramisest .; Märgi võti isikuandmeid, sealhulgas asjad viimastel elu muutub, või suuremate rõhutab .; Loetleda kõik ravimid, vitamiinid ja toidulisandid sa praegu kasutate või olete hiljuti .; Kaaluda pereliige või sõber kaasa. Mõnikord võib olla raske meeles pidada kogu teave jooksul ametisse nimetamisest. Keegi, kes saadab meenub midagi, mida sa vastamata või unustasin .; Kirjutage nimekirja küsimusi küsida oma arsti.

tüsistused

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, see on hea mõte, et jõuda valmis. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Mis te arvate, mis põhjustab minu või minu lapse sümptomid ?; Mis põhjustas selle tingimuse ?; Mis ravi on olemas ?; Millised on võimalikud kõrvaltoimed ravi ?; Kas on olemas teisi võimalikke ravi ?; Kui muid terviseprobleeme on olemas, kuidas neid koheldakse hästi ?; Kas on mingeid piiranguid aktiivsus ?; Kui minu teisi lapsi testitakse ?; Kui ma tahan veel lapsi, ma saan kaitsta neid haigusi?

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Küsimused võite küsida oma arsti hulka

Millal te esimest korda alustada kogevad sümptomeid ?; Kas teie sümptomid olnud pidev, või nad tulevad ja lähevad ?; Kui kaua teie sümptomid viimase ?; Mis tundub käivitada oma sümptomeid ja mida hoiatusmärgid aitab ennustada, millal nad esinevad ?; Kas on midagi, mida teha, et peatada või vähendada raskust oma sümptomid ?; Kas teie sümptomid näivad järgivat muster ?; Kas teil on vere sugulased perekondliku Vahemere palavik?

Ettevalmistused oma ametisse

Küsimused teie arst tõenäoliselt küsida hulka

Katsed ja menetlusi, mida kasutatakse diagnoosida perekondlik Vahemere palavik hulka

Füüsiline eksam. Arst võib paluda teil oma märke ja sümptomeid ning läbi füüsilise eksamiga koguda rohkem teavet .; Review oma pere haiguslugu. Perekonnas on esinenud perekondlik Vahemere palavik suurendab tõenäosust haigestuda tingimus sest see geneetiline mutatsioon kandub vanematelt lastele .; Vereanalüüse. Ajal rünnak, vereproov võib näidata kõrgenenud teatud markerite, mis näitavad, põletikuline seisund keha. Kõrgenenud taseme valgete vereliblede mis nakkuste vastu võidelda, on üks selline marker .; Geneetiline testimine. Geneetiline testimine võib määrata, kas teie MEFV geen sisaldab mutatsiooni, mis on seotud perekondliku Vahemere palavik. Geenitestid ei arenenud piisavalt, et testida iga geeni mutatsioon, mis on seotud perekondliku Vahemere palavik, seega on võimalus vale-negatiivseid tulemusi. Sel põhjusel arstid tavaliselt ei kasuta geenitestid ainsa diagnoosimise meetod perekondlik vahemere palavik.

Ei ole mingit ravi perekondlik Vahemere palavik. Kuid ravi aitab vältida sümptomitele.

Kolhitsiin. See ravim, võetakse tableti kujul, vähendab põletikku oma keha ja aitab vältida rünnakuid. Töö oma arstiga, et teha kindlaks parim doseerimise strateegia jaoks. Mõned inimesed võtavad ühe doosi päevas, samas kui teised peavad väiksemad,-aegajalt. Sagedased kõrvaltoimed puhitus, kõhukrambid ja kõhulahtisus .; Muud ravimid põletiku vältimiseks. Inimestele, kelle tunnused ja sümptomid ei allu kolhit-, teisi ravimeid, mis kontrollivad põletik võib olla võimalusi, kuigi need ravimid on eksperimentaalne. Muud ravimid sisaldavad Rilonatseptiga (Arcalyst) ja anakinra (Kineret).

Ravimid juhtimiseks kasutatakse märke ja sümptomeid perekondlikult vahemere palavik hulka

Õppimine, et teie või teie lapsel on krooniline haigus, nagu perekondlik Vahemere palavik, võib olla häiriks ja masendav. Siin on mõned nõuanded, mis võivad aidata teil toime tulla

Lugege perekondlik Vahemere palavik. Uuri piisavalt perekondlik Vahemere palavik, nii et see on mugav otsuste tegemiseks oma lapse ravi. Küsige oma arstilt häid teabeallikaid võite alustada .; Leia keegi rääkida. Rääkides pereliikmele, usaldusväärne sõber või nõustaja või terapeut võimaldab teil väljendada oma hirme ja pettumusi. Mõned inimesed leida ka tugigrupid kasulik, sest kohal tõesti aru, mida sa lähed läbi. Küsige oma arstilt, kas on olemas tugigrupp mõjutatud inimeste perekondlik Vahemere palavik teie piirkonnas.

Testid ja diagnoosi

1

Hooldamine ja narkootikumid

Toimetulek ja tugi

)

Lisateavet loidoos

Veel loidoos