loidoos

Loidoos on põletikuline haigus, mis põhjustab korduvaid palavikud ja valus põletik kõhus, kopsud ja liigeseid.

Loidoos on pärilik haigus, mis esineb tavaliselt inimesi Vahemere päritolu – sealhulgas Sephardic juudid, araablased, kreeklased, itaallased, armeenlased ja türklased. Aga see võib mõjutada mis tahes etnilise rühma.

Perekondlik vahemere palavik tavaliselt diagnoositud lapsepõlves. Kuigi pole mingit ravi see haigus, siis võib olla võimalik leevendada märke ja sümptomeid perekondlik Vahemere palavik – või isegi vältida neid täielikult – jäädes oma raviplaani.

Märgid ja sümptomid perekondlik Vahemere palavik algavad tavaliselt lapseeas. Nad esinevad hood nimetatakse rünnakud, mis kestavad 1-3 päeva. Arthritic rünnakud võivad kesta nädalaid või kuid.

Märgid ja sümptomid perekondlik Vahemere palavik hulka

Millal näha arsti

Aastatel rünnakuid, saate tõenäoliselt tunne normaalne. Sümptomivabu perioode võib olla nii lühike kui paar päeva või nii kaua, kui mitu aastat.

Mida sa saad teha

Kui teil või teie lapsel tekib ootamatu murettekitav nähud või sümptomid, nagu hingeldus või minestus, külastada oma arsti või kiirabi abi.

Pöörduge arsti poole, kui teil või teie lapsel on äkki tekkinud kõrge palavik, millega kaasneb valu kõhus, rindkere ja liigeseid.

Perekondlik vahemere palavik põhjustab geenimutatsiooni, mis on läbinud vanematelt lastele. Geen mutatsioon põhjustab probleeme reguleerimisel põletik organismis.

Põdevatel inimestel perekondlik vahemere palavik, geeni mutatsioon esineb geeni nimega MEFV. Paljud erinevad mutatsioonid MEFV on seotud perekondliku Vahemere palavik. Mõned mutatsioonid võivad põhjustada väga tõsiseid juhtumeid, samas kui teised võivad olla kergemad.

Mida ootate oma arsti

Tegurid, mis võivad suurendada riski perekondlik Vahemere palavik hulka

Tüsistused võivad tekkida, kui perekondlik Vahemere palavik ei ravita. Tüsistused võivad sisaldada

Kui teil on nähud ja sümptomid perekondlik Vahemere palavik, siis võib alustada nähes oma perearsti. Sul võib olla nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud põletikuliste haiguste (reumatoloog).

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, see on hea mõte, et jõuda valmis. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Küsimused võite küsida oma arsti hulka

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi, sealhulgas

Katsed ja menetlusi, mida kasutatakse diagnoosida perekondlik Vahemere palavik hulka

Ei ole mingit ravi perekondlik Vahemere palavik. Kuid ravi aitab vältida sümptomitele.

Ravimid juhtimiseks kasutatakse märke ja sümptomeid perekondlikult vahemere palavik hulka

Õppimine, et teie või teie lapsel on krooniline haigus, nagu perekondlik Vahemere palavik, võib olla häiriks ja masendav. Siin on mõned nõuanded, mis võivad aidata teil toime tulla

külastada oma arsti