küüslauk

Ühine nimed: Küüslauk on tuntud ka kui Allium, lehkav Rose, maamees siirup, jumalate jook, kampri vaeste ja vaese mehe siirup.

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

Küüslauk on mitmeaastane pirn pikk, püstised õievars, mis kasvab kuni 1 m. Lehelaba on tasane, sirge, tahke, ja umbes 1,25-2,5 cm lai, terava peal. Taim toodab roosa lilla lilled, mis õitsevad juulist septembrini põhjapoolkeral. Pirn on tugev lõhnaga ja sisaldab välimine kiht õhuke mantli lehed ümbritseb sisemist kest, mis ümbritseb nelk. Sageli pirn sisaldab 10 kuni 20 nelki, mis on asümmeetriline kuju, välja arvatud kõige lähemal keskel.

Nimi Allium pärineb keldi sõna kõik, mis tähendab, põletamine või kipitust. Küüslauk kasutati nagu raha Vana-Egiptus. Selle voorused olid kirjeldatud kirjete Cheopsi püramiid Cheops. Folk kasutusalad küüslauk on ulatunud raviks pidalitõbi inimestel juhtimisel hüübimishäired hobustel. Arstid kirjutatud rohtu keskajal ravida kurtus ja indiaanlased kasutatakse küüslauku kui vahend earaches, kõhupuhitus ja alatu.

Küüslauku võib toota tagasihoidlik kuid kliiniliselt olulist mõju ravis kõrge kolesterooli ja kõrge vererõhk. Traditsiooniliselt on seda kasutatud selle antiseptilised ja antibakteriaalsete omadustega, samuti ravimiseks külmetushaiguse, ülemiste hingamisteede infektsioonid, kerge bronhiit ja riniit ning leevendada köha ja ülekoormust. Muud võimalikud kasutusalad hõlmavad ateroskleroosi ravis, eesnäärme, diabeet, seedetrakti (GI) häirete ja mao ja käärsoolevähi; Kuid tõendid puuduvad.

Järgnevad annused on soovitatavad: 2 kuni 5 g värsket toorest küüslauku; 0,4-1,2 g kuivatatud küüslaugupulbrit; 2-5 mg küüslauguõli; 300 kuni 1000 mg küüslauguekstraktil (tahke aine). Teised preparaadid peaksid vastama 4 kuni 12 mg alliin või umbes 2 kuni 5 mg allitsiin, aktiivne koostisosa küüslauk. Kuid annus on keeruline kõikumine ja ebastabiilsus oluline koostisosa erinevate toodete (nt vanuses ekstraktid, deodoreeritud küüslauk, destilleeritud õlid). Manustada küüslauk ettevalmistusi koos toiduga, et vähendada seedetrakti ärritunud. Kuna küüslauk on laialdaselt tarbitav annus, jääb igaühe isiklik sallivust.

Vastunäidustatud, kui on teada allergia küüslauk ja selle koostisosad.

Küüslauku võib ohutult kasutada raseduse ja rinnaga toitmise ajal. Kuid tarbimine imetavad emad võivad mõjutada lapse käitumist rinnaga toitmise ajal, põhjustades pikema seotust rinna- ja suurenenud imemiseks. Suurenemine piima tootmine on dokumenteeritud küüslauk.

Küüslauku võib vähendada sakvinaviiri plasmakontsentratsiooni. Patsiendid, kes kasutavad sakvinaviir peaks piirama sissevõtmist küüslaugu ja et vältida küüslauk toidulisandeid küsimata oma tervishoiuteenuse osutaja. Tuginedes kättesaadavad aruanded ei vaja ettevaatusabinõusid patsientidel küüslaugu söömine ja võtate varfariini. Kuna varfariin on kitsas terapeutiline indeks, patsiendid ei tohiks kasutada alternatiivseid ravimeid küsimata oma tervishoiuteenuse osutaja ja peavad teatama mistahes verejooksu tunnused. Tuginedes esialgne uuring, küüslauk ei näi suhelda alprasolaami, dekstrometorfaan, dotsetakseel või ritonaviiri.

Keha lõhn ja halb hingeõhk on kõige levinumad kaebused pärast söömisega küüslauk ettevalmistusi. Kerge kõrvaltoimed (nt kõhupuhitus, kõhupuhitus, iiveldus) on sageli esinenud koos kasutamiseks. Seedimine ühe 25 ml annus värsket küüslauguekstraktil on tekitanud põletamine suu, söögitoru ja mao; iiveldus; higistamine; ja uimasus. Ohutust korduvate see summa ei ole kindlaks määratud. Muutused koagulatsiooni on teatatud ka. Suurte koguste allaneelamine võib suurendada riski operatsioonijärgne ja iseeneslik verejooks. Seedimine toidu või täiendada või paikne kasutamine võib tekitada allergilisi reaktsioone. Aktuaalsed kokkupuude purustatud, toored küüslauguküünt 3 kuni 5 minuti tulemusena on mürgine kontaktdermatiit. Korduv kokkupuude küüslauk tolm võib põhjustada astma-sarnast reaktsiooni.

Uurimusest selgub, vähe või üldse teavet toksikoloogia selle toote kohta.

viited