kuulmislangus

Kuulmiskahjustus, mis toimub järk-järgult, kui vanus (presbüakuus) on tavaline. Umbes 25 protsenti inimestest USAs vanuses 55 ja 64 on teatav kuulmislangus. Neile vanemad kui 65, inimeste arv mõned kuulmislangus on peaaegu 1 2.

Vananemine ja krooniline kokkupuude valju müra on olulised tegurid, mis aitavad kuulmislangus. Muud tegurid, nagu liigne earwax, võib ajutiselt keelata oma kõrvad läbi helide nii hästi kui peaks.

Sa ei saa seda tagasi enamiku kuulmislangus. Kuid te ei pea elame maailmas summutatud, vähem selge pilt. Teie ja teie arst või kuulmine spetsialist võib võtta meetmeid, et parandada mida sa kuuled.

Märgid ja sümptomid kuulmislangus võib sisaldada

Kui teil on äkiline kuulmise, eriti ühest kõrvast, pöörduda koheselt arsti poole.

Millal näha arsti

Rääkige oma arstile, kui kuulmislangus segab teie igapäevaelu. Teie kuulmine võib olla halvenenud, kui

Kuidas sa kuuled

Mõned põhjused kuulmislangus hõlmab kahju sisekõrva, kogunemisest earwax, infektsioonid ja lõhkenud kuulmekile. Et mõista, kuidas kuulmislangus tekib, siis võib olla kasulik mõista, kuidas te kuulete.

Kuulamine toimub siis, kui helilained jõuavad struktuuride sees kõrva, kus helilaine vibratsiooni muundatakse närviimpulsside et aju tunnustab heli.

Kõrva koosneb kolmes põhivaldkonnas: sisekõrva, keskkõrva ja sisekõrva. Helilained läbivad sisekõrva ja põhjustada vibratsiooni kuulmekile. Kuulmekile ja kolm väikest luud keskkõrva võimendavad vibratsiooni kui nad reisivad sisekõrva. Seal, vibratsioon läbi vedeliku tigu-kujuline struktuur sisekõrva (sisekõrvas).

Lisatud närvirakkude sisekõrva on tuhandeid pisikesi karvad, mis aitab tõlkida heli vibratsiooni elektrilisteks signaalideks, mis on edastatud teie aju. Vibratsiooni erinevaid helisid mõjutada neid pisikesi karvu erinevalt, põhjustades närvirakkude saata erinevaid signaale ajju. See, kuidas sa eristada ühe heli teisest.

Kuidas kuulmislangus võib tekkida

Põhjused kuulmislangus hulka

Kahjustused sisekõrva. Vananemine ja kokkupuude valju müraga võib põhjustada kulumist karvad või närvirakkude sisekõrva, mis saadavad heli signaale aju. Kui need karvad või närvirakkude on kahjustunud või kadunud, elektriliste signaalide ei edastata nii tõhusalt ja kuulmislangus tekib. Kõrgema sagedusega helisid võib muutuda summutatud teile.

See võib saada raske teil välja noppida sõnade eest taustamüra. Pärilikkus võib sind rohkem altid neid muudatusi. Seda tüüpi kuulmislangus tuntakse sensorineural kuulmislangus, mis on püsiv.

Tegurid, mis võivad kahjustada või põhjustada kaotus karvad ja närvirakkude oma sisekõrva hulka

Millist detsibellides sa eksponeeritud ajal tavaline päev? Et anda teile idee, võrrelda müra enda ümber neid konkreetseid helisid ja nende vastavate detsibellides

Võrreldes valjust ühine helisid

Allpool on maksimaalne müratase töökohal, kuhu võib kokku puutuda ilma kõrvaklappe, ja kui kaua.

Kuulmiskahjustus võib olla märkimisväärne mõju oma elukvaliteeti. Vanemate täiskasvanute hulgas kuulmislangus, sagedasemad probleemid on

Kahjuks enamik inimesi mõjutada kuulmislangus elada need raskused aastaid pöörduvad ravile – või mitte kunagi otsida ravi üldse. See võib põhjustada ka püsivat probleeme neile, kes armastavad sind, kui sa püüad hakkama saada, eitades oma kuulmislangus või taganeb sotsiaalset suhtlemist.

Kui te kahtlustate, et teil on kuulmislangus, pöörduge arsti poole. Pärast esialgse hinnangu arst võib teid suunata ärakuulamist spetsialist (kõrvaarst).

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmistuda oma ametisse ja teada, mida oodata oma arsti.

Sest kuulmislangus, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Maksimaalne heli ekspositsiooni kestus

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi, sealhulgas

Katsed diagnoosida kuulmislangus võib sisaldada

Mida sa saad teha

Audiometer testid. Nendel rohkem-põhjaliku katsete poolt kõrvaarst, te kannate kõrvaklapid ja kuulata helisid suunatakse ühest kõrvast korraga. Audiologist esindatud valik helisid erinevate toonide ja küsib, mis näitab iga kord, kui kuulda.

Iga toon korratakse nõrga tasemega, et teada saada, kui sa ei vaevu kuulda. Audiologist esitab ka erinevate sõnade kindlaks oma kuulmisvõimet.

Kui teil on kuulmispuuetega, on võimalik abi saada. Ravi sõltub põhjusest ja raskusest oma kuulmislangus.

Soovi korral on võimalik

Kuidas ravi võib parandada oma elukvaliteeti dramaatiliselt. Inimesed, kes kasutavad kuulmisaparaate aru neist kasu

Need näpunäited aitavad teil suhelda kergemini vaatamata oma kuulmislangus

Mida ootate oma arsti

Kuulmiskahjustus ennetamine koosneb sammud saab võtta, et aidata teil vältida mürast tingitud kuulmislangus ja järsk halvenemine vanusest tingitud kuulmislangus

külastada oma arsti

Kasu ravi