külmumist juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Külmumist on külmutamine kudedesse (naha, lihaste, luude) väga külmas. Või alla 59 kraadi Fahrenheiti, veresooned naha lähedalt alustada kitsas (pitsitama). See aitab säilitada oma kehatemperatuuri. Eriti külmal või kui organism puutub kokku külma pikka aega, see kaitsev strateegia võib vähendada verevoolu teatud valdkondades oma keha ohtlikult madalale tasemele. Kombinatsioon külma temperatuuri ja halb verevarustus võib põhjustada kudede vigastusi. Külmumist on kõige tõenäolisemalt juhtuda kehaosad kõige kaugemal südames, ja need, kellel on palju pinnast külma kätte. Nendeks on varbad, sõrmed, kõrvad ja nina .; Kehakudede ei külmutada, kuni välistemperatuur on võrdne või alla 28 kraadi Fahrenheiti järgi. Kui aladel kudede eksponeeritud väga külm hakkab külmuma, jääkristallide moodustavad mõned rakud ja voolab nendesse rakkudesse. See võib põhjustada rakkude lõhkemise. Täiendav kahju võib juhtuda siis, kui kudede soojendatakse uuesti, sest kahjustatud veresooned võivad lekkida vedelikku ning valkude kudedesse, põhjustades turse ja villid .; Külmakõrvetus ulatub pindmises külmutamine tipmine kihti nahka, mida nimetatakse frostnip, kuni raske külmumist mis mõjutab sügavamale kudedesse, nagu lihased ja luud. Kahju suurus sõltub mitmest tegurist peale külma temperatuuri, sealhulgas kõrgus, tuule, vereringet ja keha koostise. Tegurid, mis suurendavad riski külmumist hulka; liikumatus; Mõtlemise häireid (psühhiaatriliste probleemidega, haigusest või mõnuainete); Vanemas eas, eriti kui sul on juba vereringehäired; Märg nahka; Silma metallist; Suur katmata kehaosi; Eelmine külmumist või teiste tekitatud kahju külm; Väike protsent keharasva; Dehüdratsioon; Seljas pingul riided, mis kahjustab ringlusse; Alkoholi tarbimine, mis suurendab kaotab keha soojust; Joomine kofeiini, mis suurendab dehüdratsioon; Kasutades nikotiini, mis vähendab verevoolu jäsemed; Halvasti kontrollitud diabeet

Sümptomid

In frostnip, nahk võib tunda tuim või normaalne. Tundub vahajas valge või heledam kui tavaliselt. Frostnip on ühine varvastel, earlobes, põsed ja sõrmed. Kui nahk on soojenenud pärast frostnip võib selguda punane .; Kerge külmumist, kude on tuim ja tundub pehme. Tundub kergem kui tavaline või isegi valged. Villid võivad tekkida. Nagu külmumist edenedes või pärast vigastada nahka soojendada, nahk võib olla roosa või punane kui tavaliselt .; Sügavas külmumist, nahk on tuim ja tundub raske, nagu puit. Tundub kahvatu või valge. Sel hetkel, lihaste ja luude võib külmutada. Raskematel juhtudel külmumist võib nahk siniseks, hall või isegi must sest Koevigastusele. Need muutused mõnikord ei juhtu kuni piirkonna soojendatakse .; Diagnoos; Arstid diagnoosida külmumist uuritakse naha. Distinguishing kerge külmakahjustus sügav külmakahjustus võib olla raske enne naha sulatatakse. Kui selge villid moodustavad 48 tunni jooksul sulatamist, siis on kerge külmumist. Kui villid täis verd või hägune vedelik vormi rohkem kui 48 tundi pärast sulatamist, siis on sügavam külmumist .; Eeldatav kestus; Ei pruugi olla püsiv koekahjustuste kerge juhtudel külmumist. Kõige raskematel juhtudel võib nõuda amputatsioon. Iga Külmakahjustuse on veidi teistsugune .; Ärahoidmine; Lihtsaim viis vältida külmumist on vältida kokkupuudet külma .; Kui te olema väljas külma temperatuuri, kuidas ennast kaitsta mitmel moel; Kleit lahtist kihti riideid. Kõige välimine kiht peab olema tuulekindlad vähendada soojuskadu. Sisemine kiht siid, polüpropüleenist või villaga hoiab sind soojem kui puuvill .; Hoia kuiv. Kui teil on suusatamine või räätsamatk ning higistamist, eemalda märg kihti riideid või kandma kihid, mis taht niiskuse eemale nahka .; Püüa mitte minna üksi. Kui olete läbi külma kellegi teisega, siis on võimalik vaadata üksteist regulaarselt märke külmumist .; Kui hakkad värin, sisse minna, kui võimalik .; Mitte käsitseda vedelkütuse nagu bensiini. Külma ilmaga võib kütuse langeda alla külmumispunkti veel jääda vedelal kujul. Kui see puudutab nahka, see aurustub koheselt ja võib kaasa tuua vahetu külmumist .; Kanda kaitseprille. On võimalik otsimist corneas saada ärakülmetatud, eriti külma, tuulise ilmaga.

diagnoos

Arstid diagnoosida külmumist uuritakse naha. Distinguishing kerge külmakahjustus sügav külmakahjustus võib olla raske enne naha sulatatakse. Kui selge villid moodustavad 48 tunni jooksul sulatamist, siis on kerge külmumist. Kui villid täis verd või hägune vedelik vormi rohkem kui 48 tundi pärast sulatamist, siis on sügavam külmumist.

Kui kaua see kestab?

Ei pruugi olla püsiv koekahjustuste kerge juhtudel külmumist. Kõige raskematel juhtudel võib nõuda amputatsioon. Iga Külmakahjustuse on veidi erinev.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Lihtsaim viis vältida külmumist on vältida kokkupuudet külma.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Raviks frostnip või kerge külmakahjustus, õrnalt puhuda õhku ala või asetage see vastu soojem ala keha. Näiteks panna sõrmedega oma kaenlaalustes või peopesade vastu kõrva, või panna oma sõrme vahel kellegi käed.

Kui külastada arsti

Kui nahk on valus, hall või sinine, raske puudutada, blistered või väga paistes, võtke ühendust oma arstiga või minge traumapunkti.

prognoos

Frostnip või kerge külmakahjustus tavaliselt on suurepärane prognoos komplikatsioonideta. Deep külmumist võib viia amputatsioon. Nakkus võib raskendada külmumist ning põhjustada veelgi kudede surma, ja see võib olla eluohtlik.