kuidas trombotsüteemia ja Trombotsütoos ravida?

See tingimus loetakse vähem kahjulikud täna kui varem, ja selle väljavaated sageli on hea. Inimesed, kellel ei ole märke või sümptomeid ei pea ravi, niikaua kui tingimus jääb stabiilseks.

Aspiriini võtmine võib aidata inimesi, kes on risk verehüüvete (aspiriin vedeldab verd). Kuid rääkida oma arstiga kasutades aspiriini, kuna see võib põhjustada verejooksu.

Arstid ette aspiriini enamik rasedaid naisi, kes on esmase trombotsüteemia. Seda sellepärast, et ei ole kõrge kõrvaltoimete riski lootele.

esmane trombotsüteemia

Mõned inimesed, kellel on esmane trombotsüteemia vajada ravimeid või meditsiiniliste protseduuride langetada oma trombotsüütide arvu.

Teil võib tekkida vajadus langetavad ravimid trombotsüütide kui te

Pead neid ravimeid kogu oma elu.

Hüdroksüuurea. See trombotsüütide alandavat ravimit kasutatakse vähiravis ja muude eluohtlike haiguste. Hüdroksüuurea enamasti antakse hoole all arstid, kes on spetsialiseerunud vähi või verehaiguste. Patsiendid hüdroksüuurea on hoolikalt jälgida.

Praegu hüdroksüuurea pluss aspiriin on standard ravi inimestele, kellel on esmane trombotsüteemia ja on suur oht vere hüübimist.

Anagreliidil. See ravim on ka olnud alandamiseks kasutatavate trombotsüütide arvu inimestel, kellel on trombotsüteemia. Kuid uuringud näitavad, et võrreldes hüdroksüuurea, Anagreliidvesinikkloriidi on hullem tulemusi. Anagreliidil on ka kõrvaltoimeid, nagu vedelikupeetust, südamepekslemine (pal-pih-TA-Shuns), südame rütmihäired (ah-RITH-mulle-ahs), südamepuudulikkus ja peavalu.

Alfa. Ravim vähendab trombotsüütide arvu, kuid 20 protsenti patsientidest ei oska oma kõrvaltoimeid. Kõrvaltoimed on põhjustatud gripilaadne tunne, isutus, iiveldus (halb enesetunne kõhus), kõhulahtisus, krambid, ärrituvust ja unisus.

Arstid võivad seda ravimit rasedatele naistele, kes on esmase trombotsüteemia, sest see on ohutum lootele kui hüdroksüuurea ja Anagreliidvesinikkloriidi.

Plateletpheresis (PLATE-las-Fe-REH-SIS) on protseduur, mida kasutatakse kiiresti alandada trombotsüütide arv. Seda protseduuri kasutatakse ainult hädaolukorras. Näiteks kui sul on insuldi primaarse trombotsüteemia, peate plateletpheresis.

Intravenoosse (IV) nõel, mis on ühendatud toru on paigutatud üks veresoonte eemaldamiseks veres. Veri läbib masin, mis eemaldab vereliistakud verest. Ülejäänud verd siis lasevad teid läbi IV rida ühes oma veresooned.

Üks või kaks menetlust võib olla piisav, et vähendada oma trombotsüütide arv ohutule tasemele.

Teisene Trombotsütoos ravitakse käsitledes seisundit, mis on selle põhjuseks.

Inimesed, kes on sekundaarne Trombotsütoos tavaliselt ei vaja trombotsüütide langetavate ravimite või menetlusi. Seda seetõttu, et nende vereliistakud tavaliselt on normaalsed (erinevalt esmane trombotsüteemia).

Ka sekundaarse Trombotsütoos on vähem tõenäoline kui esmane trombotsüteemia põhjustada tõsiseid probleeme, mis on seotud vere hüübimist ja verejooks.