kuidas trombotsüteemia ja Trombotsütoos diagnoositakse?

Arst diagnoosida trombotsüteemia või Trombotsütoos oma haiguslugu, füüsilise eksamiga, ja testi tulemusi. Hematologist ka võib kaasata oma mure. See on arst, kes on spetsialiseerunud verehaigused ja tingimused.

Arst võib küsida tegureid, mis võivad mõjutada teie vereliistakute, nagu

Arst teeb füüsiline eksam otsima märke ja sümptomeid vere hüübimist ja verejooks. Ta ka kontrollib nähtude tingimustest, võivad sekundaarset trombotsütoos nagu nakkus.

Medical History

Esmane trombotsüteemia diagnoositakse alles pärast kõigi võimalike põhjuste kõrge trombotsüütide arv on välistatud. Näiteks võib arst soovitada katsed, et kontrollida varase diagnoosimata vähki. Kui teine ​​haiguse, seisundi või faktor põhjustab kõrge trombotsüütide arv, diagnoos on sekundaarne trombotsütoos.

Füüsiline eksam

Arst võib soovitada ühte või mitut järgmistest testid, mis aitavad diagnoosida kõrge trombotsüütide arv.

Täisvere (CBC) mõõdab taset punaste vereliblede, valgete vereliblede ja vereliistakute. Selles katses väike kogus verd veresoontest, tavaliselt oma kätt.

Kui teil on trombotsüteemia või Trombotsütoos, CBC tulemused näitavad, et teie trombotsüütide arv on suur.

Vereproovi mustamine kasutatakse seisundi kontrollimiseks oma vereliistakud. Selles katses väike kogus verd veresoontest, tavaliselt oma kätt. Mõned veres pannakse klaasplaati. Mikroskoobi kasutatakse seejärel vaadata oma vereliistakud.

Luuüdi testid kontrollida, kas teie luuüdi on terved. Vererakud, sealhulgas trombotsüütide tehakse luuüdis. Kaks luuüdi testid on püüdlus (nii nagu pih-RA-Shun) ja biopsia.

Luuüdi aspiratsioon võiks teha, et teada saada, kas teie luuüdi ei teeks liiga palju vereliistakuid. Selles katses arst eemaldab proovi vedeliku luuüdi nõela abil. Ta uurib proovi mikroskoobi all, et kontrollida vigased rakud.

Luuüdi biopsia sageli tehakse kohe pärast püüdlus. Selles katses arst eemaldab väike luuüdi kudede nõela abil. Ta uurib kudede kontrollida arvu ja tüüpi rakke luuüdis.

Reis trombotsüteemia ja trombotsütoos luuüdis on tavalisest kõrgem arv väga suur rakud, mis muudavad vereliistakuid.

Arst võib soovitada teiste vereanalüüside otsima geneetilised tegurid, mis võivad põhjustada kõrge trombotsüütide.

diagnostiliste testide