kuidas saab aneurüsm ära hoida?

Parim viis vältida aordi aneurüsm on vältida tegureid, mis paneb sind suurem risk üks. Sa ei saa kontrollida kõiki aordi aneurüsm riskitegureid, kuid elustiili muutusi võib aidata teil mõned riskid.

Näiteks, kui te suitsu, proovige loobuda. Rääkige oma arstiga programme ja tooteid, mis aitavad suitsetamisest loobuda. Samuti püüame vältida pruugitud suitsu. Lisateavet selle kohta, kuidas suitsetamisest loobuda, minge Haigused ja seisundid Index (DCI) Suitsetamine ja Your Heart artikkel.

Teine oluline elustiili muutus on järgmised tervislik toitumine. Tervislik toitumine hõlmab erinevaid puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid. See hõlmab ka lahja liha, linnuliha, kala, oad ja rasvavaba või madala rasvasisaldusega piima või piimatooteid. Tervislik toitumine on madala küllastunud rasvhapete, trans rasva, kolesterooli, naatriumi (soola) ja suhkrut.

Sõelumine Aneurysms

Lisateavet järgmised tervislik toitumine, minge National Heart, Lung, and Blood instituudi (NHLBI tõbi) Sihi tervisliku kehakaalu veebisaiti, “Sinu teejuht terve südame” ja “Sinu teejuht Vererõhu langetamine Mis DASH. ” Kõik need vahendid hõlmavad üldist informatsiooni tervisliku toitumise.

Ole füüsiliselt aktiivne kui võimalik. Rääkige oma arstiga, kogused ja liigid füüsiline aktiivsus, mis on teie jaoks ohutu. Lisateavet füüsiline aktiivsus, minge DCI kehalise aktiivsuse ja Your Heart artikkel ja NHLBI “Your Guide to kehalise aktiivsuse ja südamega.”

Töö oma arsti, et kontrollida haigusseisundid nagu kõrge vererõhk ja kõrge kolesteroolitase. Järgige oma ravi plaanid ja võtab kõik oma ravimid, kui arst määrab.

Kuigi te ei pruugi olla võimalik takistada aneurüsm, varajase diagnoosimise ja ravi aitab vältida rebendeid ja lahkamine.

Aneurysms saab areneda ja kasvada suur enne põhjustades sümptomite. Seega, inimesed, kellel on kõrge risk aneurüsmid võivad saada varakult, rutiinset läbivaatust.

Arst võib soovitada rutiinset läbivaatust, kui sa oled

Kui sa oled ohus, kuid mitte ühes neist riskirühmadele, küsige arstilt kas sõeluuring on kasulik teile.

NHLBI toetab riiklik register, mis registreerib patsientide geneetiliste haiguste seotud rindkere aordi aneurüsmi. Kogutud andmed läbi GenTAC registri aitab arstid ja teadlased paremini mõista, kuidas geenid, rindkere aordi aneurüsmi ja südamehaigused on omavahel seotud. Et rohkem teada saada GenTAC, külastada https://gentac.rti.org/Home.aspx.