kuidas rütmihäired diagnoositakse?

Südame rütmihäired võivad olla raske diagnoosida, eriti liike, mis põhjustab vaid sümptomeid iga kord samal ajal. Arstid diagnoosida rütmihäired põhineb meditsiini ja pere ajalugu, füüsilise eksamiga, ja katsete tulemusi ja protseduure.

Arstid, kes on spetsialiseerunud diagnoosi ja ravi südamehaigused hulka

Diagnoosida arütmia, võib arst paluda teil kirjeldada oma sümptomeid. Ta võib küsida, kas te tunnete kihav rinnus ja kas te tunnete pearinglust või uimasust.

spetsialistide vahel

Arst võib ka küsida, kas teil on muid terviseprobleeme, nagu esinenud südamehaigusi, kõrge vererõhk, diabeet või kilpnäärme probleemid. Ta võib küsida oma pere haiguslugu, sealhulgas seda, kas keegi teie pere

Meditsiini- ja perekonnaajalooo

Arst tõenäoliselt tahavad teada, milliseid ravimeid te võtate, sealhulgas üle leti ravimid ja toidulisandid.

Arst võib oma tervise harjumusi, nagu füüsiline aktiivsus, suitsetamine, kasutades alkoholi või narkootikumide (näiteks kokaiin). Ta võib ka tahan teada, kas olete olnud emotsionaalne stress või viha.

Ajal füüsilise eksamiga, võib arst

EKG on lihtne, valutu test, mis tuvastab ja registreerib südame elektrilist aktiivsust. See on kõige levinum test diagnoosimiseks kasutatavad rütmihäired.

EKG näitab, kui kiiresti süda lööb ja selle rütm (püsiv või ebakorrapärane). Samuti salvestab tugevus ja ajastus elektrilisteks signaalideks, kui need läbivad südames.

Standard EKG salvestab ainult südamelöögi paar sekundit. See ei tuvasta rütmihäiretega ei juhtu katse ajal.

Diagnoosida rütmihäired, mis tulevad ja lähevad, võib arst on teile kandma kaasaskantav EKG monitor. Kaks kõige levinumat kaasaskantav EKGs on Holter ja sündmuse monitorid.

Holteri monitor salvestab südame elektriliste signaalide terve 24- või 48-tunnise ajavahemiku jooksul. Te kannate ühte samas sa oma igapäevast tegevust. See võimaldab monitoril salvestada oma südame kauem kui tavaline EKG.

Sündmust monitor sarnaneb Holter monitor. Te kannate sündmus monitor tehes oma igapäevast tegevust. Kuid sündmus monitor salvestab ainult oma südame elektrilist aktiivsust teatud aegadel, kui sa kannad seda.

Paljude sündmus monitorid, surute alustamiseks nuppu monitori, kui tunned sümptomeid. Muud sündmus monitorid käivitu automaatselt, kui nad tunnetavad südame rütmihäireid.

Mõned sündmus monitorid on võimalik saata andmeid oma südame elektrilist aktiivsust, et keskne seirejaam. Tehnikud jaamas vaadata teavet ning saadab oma arstiga. Samuti saate kasutada seadet teatada mis tahes sümptomid sul on.

Võite kanda sündmus monitori nädalat või kuni sümptomid tekivad.

Muud testid ka kasutatakse, et aidata diagnoosida rütmihäired.

Vereanalüüse. Vereanalüüsid kontrollige taset ainete sisaldust veres, nagu kaalium ja kilpnäärme hormooni. Ebanormaalne need ained võivad suurendada oma võimalusi arvestades arütmia.

Rindkere röntgenülesvõte. Rindkerest x ray on valutu test, mis loob pilte struktuuride rinnus, nagu su süda ja kopsud. Seda katset võib näidata, kas teie süda on laienenud.

Ehhokardiograafia. See test kasutab helilainete luua liikuvaid pildi oma südames. Ehhokardiograafia (kaja) annab informatsiooni suurus ja kuju oma südamest ja kui hästi oma südame kambrid ja ventiilid töötavad.

Füüsiline eksam

Katse võib ka kindlaks valdkonnad halb verevarustus südames, valdkondade südamelihas, mis ei ole ostjad tavaliselt, ja eelmise kahju südamelihas tingitud halb verevarustus.

On olemas mitut tüüpi kaja, sealhulgas stress kaja. See test on tehtud nii enne kui ka pärast stressitesti (vt allpool). Stressi Echo tavaliselt tehakse, et teada saada, kas teil on vähenenud verevool südamesse, märk südame isheemiatõve (CHD).

Transösofageaalne (TranZ-ih-SOF-uh-JEE-ul) kaja või TEE, on eritüüpi kaja, mis pildistab südames läbi söögitoru. Söögitoru on aja kulgedes suus magu.

Stress test. Mõned südameprobleeme on lihtsam diagnoosida, kui su süda on tööd ja peksmise kiire. Stressi testimine, treenite teha oma südame kõvasti tööd ja peksid kiiresti, kui süda testid on tehtud. Kui te ei saa kasutada, siis võib antud ravimit, et su süda kõvasti tööd ja peksid kiiresti.

Süda testid ajal teinud stressitestimist võib sisaldada tuuma südame skaneerimine, kaja ja positronemissioontomograafia (PET) skaneerimine südame.

Elektrofüsioloogilised uuring (EPS). Seda testi kasutatakse, et hinnata tõsise arütmia. Ajal EPS, õhuke, elastne läbib veeni oma kubemes (reie) või käe oma südame. Traat salvestab südame elektrilise signaali.

Diagnostiliste testide ja protseduuride

Arst saab kasutada juhe elektriliselt stimuleerida südant ja vallandada arütmia. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas antiarrhythmia ravim võib lõpetada probleem.

Kateeterablatsiooni, menetlus, mida kasutatakse teatud rütmihäirete, võib teha ajal EPS.

Kalluta laua testimine. See test mõnikord kasutatakse, et aidata leida põhjus minestamine. Sa valetad lauale, mis liigub ühest pikali püstiasendis. Muutus positsioon võib põhjustada nõrga.

Arst vaatab teie sümptomid, südame löögisagedust, EKG lugemine ja vererõhk kogu katse. Ta võib anda teile meditsiin ja seejärel kontrollida oma ravivastust.

Koronarograafia. Koronarograafia kasutab värvi ja eriline röntgenpildi näidata sees oma pärgarterite. Et saada värvi oma koronaararterite, arst kasutada menetlust nimetatakse südame kateteriseerimine (KATH-e-ter-ih-ZA-Shun).

Õhuke, paindlik toru nimetatakse kateeter panna veresoonde oma käe, kubemes (reie), või kaela. Toru keeratakse oma koronaararterite ja vabastatakse värvaine vereringesse.

Erilist röntgenpildi võetakse samal ajal värvi voolab läbi oma pärgarterite. Värvi saab oma arsti uurida verevool teie südant ja veresooni. See aitab teie arst leida ummistuste, mis võib põhjustada südameataki.

Siirdatavate loop salvestaja. See seade tuvastab südame rütmihäireid. Minor kirurgia kasutatakse paigutada see seade naha alla rindkere piirkonda.

Siiratav loop salvestaja aitab arstid aru saada, miks inimene võib võttes südamepekslemine või minestamine, eriti kui need sümptomid ei juhtu väga tihti. Seadet saab kasutada nii kaua kui 12-24 kuud.