Kuidas põeb diabeeti minu igapäevaelus “

Brian Hunte on sündinud Trinidad ja nüüd elab Londonis. Ta oli diagnoositud diabeet umbes 24 aastat tagasi, kui ta oli 43. Ta räägib elavad seisukorras.

diabeedi

“Kui ma oli diagnoositud diabeet, see oli üllatus. Ma ei tunne ennast halvasti, aga ma ei olnud kehakaalu ja ma tundsin, janu kogu aeg. Olin juua palju vett ja läheb loo sagedamini. Pidin kaks korda öösel, et urineerida, mis ei olnud normaalne minu jaoks.

Kui ma kirjeldasin oma sümptomid arsti, ta ütles, et see kõlas nagu diabeedi sümptomid. Vereanalüüsi kinnitas Mul oli 1. tüüpi, mis areneb tavaliselt varem kui 43, kuid saab areneda vanemad inimesed. Olin mures, sest ma ei tea midagi diabeeti. Mulle ei meeldinud mõte anda endale süsti.

Nähes arsti

Alguses oli mul Metformiin ja Glibenclamide tabletid stimuleerida insuliini teket kõhunäärmes. Mul oli ka muuta oma dieeti. Mul oli vaja, et vältida suhkrut, nii et ma loobusin koogid, šokolaad, maiustused ja suhkur minu teed ja kohvi. See ei olnud nii raske kui ma oodata, kuid ma tunnistan ma ikka süüa koogid iga nüüd ja siis.

“Kui teie veresuhkru tase liiga kõrge, kui hakkate väsimus ja ei suuda probleeme lahendada nii hästi. Sa tunned purjus “Brian Hunte

Arstid soovitas ka tervislik toitumine ilma rasvaste toitude, seega ei ole kiibid või midagi muud praetud. Ma armastasin vorstid, munad, peekon ja verivorst, kuid see ei olnud liiga raske neist loobuda.

Ma sõin rohkem kiudaineid ja puuviljad (kuid puu on magusat, nii et ma ei ole rohkem kui kolm portsjonit päevas), aurutatud või keedetud köögiviljad ja grillitud liha. See oli normaalse toitumise, tõesti. Ma võiks minna restorani sõprade ja et menüüst lihtsalt.

Ma ei ole kunagi söönud liiga palju Trinidadian toitu, sest mu naine on iirlane. Kasvades üles kolm õde Trinidad tähendas mulle ei lubatud köögis. Alles siis, kui ma emigreerus Dublin 1959, et ma õppinud kokk ise.

Ma õpetasin oma naisele mõned Trinidadian toidud, sealhulgas pot-röstitud veiseliha. Paned õli ja suhkruga potti, karamelliseeruda suhkur, seejärel lisa liha nii, et see saab kena iseloomulik maitse ja värvi. Ma peaks söömise lõpetama, kuid meil on veel see kord samal ajal.

Fried ja magusat toitu

Pärast aastast hallata oma diabeet tablettide ja tervislik toitumine oli mul alustada insuliinisüste. Minu glükoosi tase oli tõusnud, ja ma tundsin unine.

Kui teie veresuhkru tase tõusta väga kõrgele, tunnete väsimust ja ei saa probleeme lahendada nii hästi. Sa tunned purjus.

Kui arst ütles, et mul tuli alustada süsti, ta torkas süstla oma kõhuga, et näidata mulle see ei olnud halb.

Nõelad on nii hea, et sa ei tunne midagi. Ma süstida kõhtu enne iga sööki, siis öösel ma süstida pikaajaline insuliin, mis vabastab aeglaselt üle järgmiseks 14 tunniks.

Mul on ka testida oma veresuhkru taset enne iga sööki sõrmega-torkima komplekt nii et ma tean, kui palju insuliini vajan. Nendel päevadel, ma ei ole alati testida enne iga söögikorda, sest ma ei arvan, et minu veresuhkru poolt, kuidas ma tunnen. Aga ma vähemalt kahe katse päevas.

insuliinisüste

Kui olete võtnud oma insuliini, pead sööma peagi. Ma unustasin kord, kui mõned külalised saabusid ootamatult. Panin mõned toolid aias, unustamata ma lihtsalt võtta oma insuliini. Järgmine asi, ma varises et köögi põrandale, nii et mu naine nimega kiirabi.

Mind viidi haiglasse ja jäi sinna kuni öösel. Minu veresuhkru tase oli langenud liiga madalale. Olin OK lõpus. Kui teie veresuhkru tase ohtlikult madal, siis võib olla hüpoglükeemia ja on oht, et võite langeda koomasse. See võib lõppeda surmaga.

Nagu ka tervislik toitumine, arstid soovitavad kasutada ja vaadates minu kaal. Nad ütlevad, 30 minutit kasutamise päevas, nagu kõndimine, on hea. Ma ei võta kasutada, aga ma peaks. Olen panna natuke kaalu hiljuti, ja ma näen, dietoloog.

Kuna diabeet, mul on olnud probleeme minu silmis. Mul oli laserkirurgia mõlematega, sest diabeetilise retinopaatia (kahju pisikesi veresooni silma).

Käin regulaarselt silma kontrolli, ja ma külastada haiglas iga kuue kuu tagant vere kontrolli ja kontrollida mu jalad neuropaatia. Neuropaatia närvide kahjustus, mis võib juhtuda, kui teil on suhkurtõbi.

Teine võimalus diabeet on mõjutanud minu elu on see, et ma pean olema ettevaatlik, kui ma olen puhkusel. Mul on viia kõik oma ravimit käsipagasina, et ma toon kirja minu arst selgitab, et ma olen diabeetik ja pea tegema insuliini süstlaid.

Ma ei külasta minu arsti, kui ma tahan küsida küsimusi minu tervist, kuid ma ei lähe tihti. Ma ei hallata diabeeti väga lihtsalt.

Veresuhkru taset

Loe lähemalt

07/08 /

07/08 /

teenused

asukoht

silmahaigusi

Tingimused, mis on rohkem levinud Aafrika ja Kariibi mere inimesi, ja kuidas vähendada oma riski

Miljonid inimesed on juba oma vaba “keskea MOT”. Uuri välja, miks see tervisekontrolli-up on nii tähtis

diabeet

Tervisekontrolli hindab oma risk haigestuda südamehaiguse, rabanduse, diabeet, neeruhaigus ja mõned dementsuse vormid

Guide sealhulgas toitumine, reisides ravimid, vaktsiinid, kindlustuse ja lennureisid nõu

Teave selle kohta, kuidas saavutada tasakaalustatud toitumine, nipid, mis aitavad teil saada oma 5 päevas, pluss nõu taimetoitlastele

Kuidas elada tervislikult diabeediga, sealhulgas anda nõu toitumise ja elustiili

Aafrika, Kariibi mere inimesi on suurem oht ​​diabeeti. Uuri sümptomid ja kuidas vähendada oma riski

Teenused lähedal

Black tervist

Teie tervisekontrolli

Katsed suurim tapjad

Reisimine diabeediga

Tervisliku toitumise

Elu diabeeti

Diabeet: vähendada oma riski