kuidas on kardiogeenne šokk diagnoositakse?

Esimene samm diagnoosimiseks kardiogeenne šokk on välja selgitada, et inimene on šokis. Sel hetkel, esmaabi ravi alustada.

Kui esmaabi hakkab, arstid võivad otsida konkreetset põhjust šokk. Kui põhjus šokk on see, et sobivalt ei pumpamiseks piisavalt tugevalt, siis diagnoos on kardiogeenne šokk.

Meditsiinitöötaja saab kasutada lihtsat vererõhuaparaat ja stetoskoop, et kontrollida, kas isikul on väga madal vererõhk. See on kõige levinum märk šokk. Vererõhk võib testi teha ka enne inimene läheb haiglasse.

Testide ja protseduuride diagnoosida Shock ja selle põhjustele

Vähem tõsised tingimused võib põhjustada ka madal vererõhk, nagu minestamine või võtate teatud ravimeid, nagu näiteks need, mida kasutatakse kõrge vererõhu raviks.

EKG on lihtne test, mis tuvastab ja registreerib südame elektrilist aktiivsust. Katse näitab, kui kiiresti süda lööb ja selle rütm (püsiv või ebakorrapärane).

EKG salvestab ka jõudu ja ajastus elektrilisteks signaalideks, kui need läbivad iga osa südames. Arstid kasutavad EKGs diagnoosida raske infarkti ja jälgida südame seisund.

Ehhokardiograafia (kaja) kasutab helilainete luua liikuv pilt südame. Katse annab teavet suurus ja kuju süda ja kuidas südame kambrid ja ventiilid töötavad.

Kaja võib ka kindlaks valdkonnad halb verevarustus südames, valdkondade südamelihas, mis ei ole ostjad tavaliselt, ja eelmise kahju südamelihas tingitud halb verevarustus.

Rindkerest x ray pildistab ja struktuuride rinnus, sealhulgas südame, kopsude ja veresooned. See test näitab, kas süda on laienenud või kas vedeliku esineb kopsudes. Need võivad olla märgid kardiogeenne šokk.

Kui rakud südames surevad, nad vabastavad ensüümid verre. Need ensüümid nimetatakse markereid või biomarkerite. Mõõtmine need markerid saab näidata, kas süda on katki ja kahjustuste ulatust.

Koronarograafia (an-jee-OG-ra-tasu) on x-ray eksami südame ja veresooned. Arst läheb kateetri (õhuke, painduv toru) arteri kaudu jala või käe südamele. Kateetri saab mõõta rõhk südame kambrid.

Värvi, mida võib näha kord röntgenipilt süstitakse vereringesse läbi kateetri otsas. Värvi saab arst uurida verevool südame ja veresoonte ja näe ummistuste.

Selle menetluse puhul kateeter veeni paigaldatud käsivarde krae või paigale rangluu. Siis kateeter liikus kopsuarteri. See arteri ühendab paremal pool südamest kopsudesse.

Kateetrit kasutatakse kontrollimiseks vererõhku kopsuarterisse. Kui vererõhk on liiga kõrge või liiga madal, võib ravi vaja.

Mõned vereanalüüsid ka kasutatakse, et aidata diagnoosida kardiogeenne šokk, sealhulgas