kuidas on ateroskleroos diagnoositud?

Arst diagnoosida ateroskleroosi põhineb teie meditsiini- ja pere ajalugu, füüsilise eksamiga, ja testi tulemusi.

Kui teil on ateroskleroos, esmatasandi arsti, nagu sisearsti või perearsti, võib käidelda oma ravi. Arst võib soovitada teiste tervishoiu spetsialistid kui teil on vaja eksperdi hooldust, nagu

Ajal füüsilise eksamiga, võib arst kuulata oma arterite jaoks ebanormaalne whooshing heli nimetatakse bruit (BROO-E). Arst saab kuulda bruit kui paigutamise stetoskoop üle mõjutatud arter. Bruit võib viidata halb verevarustus tõttu tahvel kogunemist.

spetsialistide vahel

Arst võib ka vaadata, kas mõni teie impulsse (näiteks jala või jala) on nõrgad või puuduvad. Nõrk või puuduv pulss võib olla märk Arterist.

Füüsiline eksam

Arst võib soovitada ühe või mitu katset diagnoosida ateroskleroosi. Need katsed ka aitab oma arsti õppida määral oma haiguse ja planeerida parimat ravi.

Vereanalüüsi kontrollida taset teatud rasvade, kolesterooli, suhkru, valkude ja veres. Ebanormaalne tase võib olla märk, et sa oled ohus ateroskleroosi.

EKG on lihtne, valutu test, mis tuvastab ja registreerib südame elektrilist aktiivsust. Katse näitab, kui kiiresti süda lööb ja selle rütm (püsiv või ebakorrapärane). EKG salvestab ka tugevuse ja ajastus elektrilisteks signaalideks kui need läbivad sobivalt.

EKG saab märke südamega tekitatud kahju CHD. Katse võib ka märke eelmine või praegune südameinfarkti.

Rindkerest x ray pildistab elundite ja struktuuride sees rinnus, nagu su süda, kopsud ja veresooned. Rindkerest x ray võib paljastada südamepuudulikkuse nähud.

See test võrdleb vererõhk oma pahkluud vererõhu kätt näha, kui hästi teie veri voolab. See test aitab diagnoosida P.A.D.

Ehhokardiograafia (kaja) kasutab helilainete luua liikuvaid pildi oma südames. Katse annab teavet suurus ja kuju oma südamest ja kui hästi oma südame kambrid ja ventiilid töötavad.

Kaja võib ka kindlaks valdkonnad halb verevarustus südames, valdkondade südamelihas, mis ei ole ostjad tavaliselt, ja eelmise kahju südamelihas tingitud halb verevarustus.

Kompuutertomograafia (CT) skaneerimise loob arvuti poolt genereeritud piltide südame, aju, või muu kehaosadele. Katse võib näidata jäigastumine ja ahenemine suurte arterite.

Kardiaalne kompuutertomograafia võib ka näidata, kas kaltsium on üles ehitatud seinad pärgarterite (süda) arterites. See võib olla varajane märk CHD.

Stressi testimine, treenite teha oma südame kõvasti tööd ja peksid kiiresti, kui süda testid on tehtud. Kui te ei saa kasutada, siis võib antud ravimit, et su süda kõvasti tööd ja peksid kiiresti.

Kui su süda on vaeva, siis tuleb rohkem verd ja hapnikku. Tõbe vähenenud arterid ei saa pakkuda piisavalt hapnikurikast verd, et rahuldada oma südamesoov vajadustele.

Stressitest saavad näidata võimalikud nähud ja sümptomid CHD, nagu

Osana mõned stressitestid, pildid on tehtud südamega ajal kasutada ja kui sa puhata. Need pildistamine stressitestid võivad näidata, kui hästi veri voolab erinevates osades oma südames. Samuti saab näidata, kui hästi teie süda pumpab verd, kui ta võidab.

Angiograafia (an-jee-OG-ra-tasu) on test, mis kasutab värvi ja eriline röntgenpildi näidata sees oma arterites. Seda katset võib näidata, kas tahvel blokeerib arteri ja kui raske ummistus on.

Õhuke, paindlik toru nimetatakse kateeter panna veresoonde oma käe, kubemes (reie), või kaela. Värvi mida saab näha röntgenpilti picture süstitakse läbi kateetri viimist arterites. Vaadates x-ray pilt, arst saab näha verevool teie arterid.

diagnostiliste testide

Muud testid uuritakse, et näha, kas nad võivad anda parema ülevaate tahvel kogunemist arterites. Näiteid nende testide hulka magnetresonantstomograafia (MRI) ja positronemissioontomograafia (PET).

Kirjeldab, kuidas kogunenud hambakatu aja jooksul põhjustab ateroskleroosi, mis võib põhjustada tõsiseid probleeme, sealhulgas südameinfarkti, insuldi või isegi surma. Näitab, kuidas ateroskleroosi, tahvel koguneb sees arterid, mis võib põhjustada südameataki. Selgitab, et peamine ravi ateroskleroosi on elustiili muutused, nagu näiteks järgmised tervislik toitumine, suitsetamisest loobumine, ja on füüsiliselt aktiivsed.

Seotud direktori Message