kuidas on aneemia ravi?

Ravi aneemia sõltub tüüpi, põhjus ja seisundi tõsidusest. Ravi võib sisaldada dieedi muutus või toidulisandeid, ravimid, protseduurid või operatsiooni, et ravida verekaotus.

Ravi eesmärgiks on suurendada hapniku kogust veres võib viia. Seda tehakse tõstes punaliblede arvu ja / või hemoglobiini tase. (Hemoglobiin on rauarikas valgu punaste vererakkude, mis kannab hapnikku organismis.)

Teiseks eesmärgiks on ravida tekkepõhjuseks aneemia.

Ravi eesmärgiks

Madal vitamiine või rauasisaldus võib põhjustada teatud tüüpi aneemia. Need madalad tasemed võivad olla tingitud halb toitumine või teatud haigusi või seisundeid.

Dieet Muudatused ja täiendused

Selleks, et tõsta oma vitamiini või raua tase võib arst paluda teil muuta oma dieeti või võtta vitamiini või rauapreparaadid. Ühine vitamiine on vitamiin B12 ja foolhapet (foolhappe). Vitamiin C mõnikord antakse aitab keha absorbeerida rauda.

Sinu keha vajab rauda teha hemoglobiini. Teie organism võib kergemini taluda rauda lihast kui köögiviljad ega muid toiduaineid. Et aneemia, võib arst soovitada süüa rohkem liha-eriti punane liha (näiteks veise või maks), samuti kana, kalkun, sealiha, kala ja karpide.

Nonmeat toidud, mis on head allikad raua hulka

Võite vaadata Nutrition Facts silti pakendatud toitu, et teada saada, kui palju rauda kirjed sisaldavad. Summa on antud protsentides kogusummast raud sa pead iga päev.

Raud on saadaval ka täiendada. See on tavaliselt ühendatud multivitamiine ja teisi mineraale, mis aitavad teie organismil taluda rauda.

Võib arst soovitada lisarauda enneaegsetele lastele, imikutele ja väikelastele, kes joovad palju lehmapiima ja imikud, kes on toidetud rinnapiimaga ainult või valem, mis ei ole rauaga rikastatud.

Suures koguses rauda võib olla kahjulik, nii lisarauda vaid kui arst.

Madal B12-vitamiini võib põhjustada aneemia. Seda tüüpi aneemia sageli töödeldakse vitamiini B12 toidulisandeid.

Hea toit allikaid vitamiin B12 hulka

Foolhape (foolhappe) on vorm B-vitamiini, mis on leitud toidus. Sinu keha vajab foolhapet teha ja säilitada uusi rakke. Foolhape ka on väga oluline rasedatele. See aitab neil vältida aneemiat ja soodustab tervislikku loote kasvu.

Hea allikad foolhapet sisaldavad

C-vitamiin aitab keha absorbeerida rauda. Hea allikad C-vitamiini on puu- ja köögiviljad, eriti tsitrusviljad. Tsitrusviljad hulka apelsinid, greibid, mandariinid jms puuvilju. Värske ja külmutatud puuviljad, köögiviljad, ja mahlad on tavaliselt rohkem C-vitamiini kui konserveeritud ones.

Kui te võtate ravimeid, pidage nõu oma arsti või apteekriga, kas saab süüa greipi või juua greibimahla. See puu võib mõjutada tugevust paar ravimid ja kuidas need töötavad.

Muud puuviljad rikas C-vitamiini hulka kiivi, maasikad ja cantaloupes.

Köögiviljad rikkad C-vitamiini hulka brokkoli, paprika, rooskapsas, tomat, kapsas, kartul ja lehtköögiviljad rohelised köögiviljad nagu naeris ja spinat.

Arst võib määrata ravimid, mis aitavad keha rohkem punaseid vereliblesid või ravida algpõhjus aneemia. Mõned nendest ravimitest hulka

Ravimid

Kui aneemia on raske, võib arst soovitada meditsiinilise protseduuri. Korra vereülekandeid ja vere ja luuüdi tüvirakkude siirdamine.

Vereülekannet on turvaline, ühine kord, mis vere teile manustatakse intravenoosselt (IV) rida ühes oma veresooned. Vereülekandeid nõuavad hoolikat sobitamist verd koos saaja verd.

Lisainformatsiooni minna Health Teemasid Vereülekandeteenistuse artikkel.

Vere ja luuüdi tüvirakkude siirdamise asendab vigase tüvirakkude terve ones teise isiku (doonor). Tüvirakud tehakse luuüdis. Nad areneda punaste ja valgete vereliblede ja vereliistakute.

Ajal siirdamist, mis on nagu vereülekanne, saad annetatud tüvirakkude abil paigutatud toru veeni rinnus. Kui tüvirakud on oma keha, nad reisivad luuüdi ja hakata uusi vererakke.

Lisainformatsiooni minna Health Teemasid Vere ja luuüdi tüvirakkude siirdamise artikkel.

protseduurid

Kirurgia

Kui teil on raske või eluohtlik verejooks, mis põhjustab aneemiat, peate operatsiooni. Näiteks võite vajada operatsiooni, et kontrollida jätkuvat verejooksu tõttu maohaavand või käärsoolevähki.

Kui keha hävitab punaste vereliblede kiires tempos, siis võib olla vaja teie põrn on eemaldatud. Põrn on organ, mis eemaldab wornout punaseid vereliblesid kehast. Laienenud või haiged põrn võib eemaldada rohkem punaseid vereliblesid kui tavaline, põhjustades aneemiat.