kuidas deks ravida?

ARDS käsitletakse haigla intensiivravi osakonnas. Praegune ravi lähenemisviise keskenduda parandada vere hapniku tase ja pakkudes toetavat ravi. Arstid ka püüab välja selgitada ja ravida algpõhjus seisukorras.

Üks peamisi eesmärke ravivad ARDS on pakkuda hapniku kopsudesse ja teisi organeid (nt oma aju ja neerud). Teie elundid vajavad hapnikku korralikult tööle.

Hapnik tavaliselt on antud läbi nina piiki või mask, mis sobib üle oma suu ja nina. Siiski, kui teie hapniku tase ei tõuse või see on ikka raske hingata, võib arst teile hapniku hingamine toru. Ta lisab painduva toru kaudu oma suu või nina ja oma kõri.

hapnikravi

Enne sisestamist toru, arst prits või pihustada vedelat ravimit kurku (ja võib-olla oma nina), et muuta see tuimaks. Arst ka teile ravimit intravenoosselt (IV) rida oma vereringesse teeb teid uniseks ja pingevaba.

toetav hooldus

Hingamisjuhiste toru ühendatakse masin, mis toetab hingamine (ventilaatoriga). Ventilaator täidab oma kopsud hapnikurikka õhu.

Arst kohandab ventilaator, kui on vaja aidata oma kopsud saada õige kogus hapnikku. See aitab vältida kahju oma kopsud surve ventilaator.

Saate kasutada hingamine toru ja ventilaator, kuni saate ise hingata. Kui teil on vaja ventilaatorit rohkem kui paar päeva, võib arst teha hingetoruavamine (tra-ke-OT-o-mina).

See menetlus hõlmab teha väike lõigatud kaelas luua avamise kõri. Avamise nimetatakse tracheostomy (TRA-ke-OS-to-mina). Arst paneb hingamine toru otse kõri. Toru ühendatakse seejärel ventilaator.

Lisainformatsiooni minna Health Teemasid hapnikravi artikkel.

Toetav hooldus viitab ravi, mis aitab leevendada sümptomeid, vältida tüsistusi, või parandada elukvaliteeti. Toetav lähenemisviise kasutatakse ARDS hulka