kuidas aplastiline aneemia diagnoositud?

Arst diagnoosida aplastiline aneemia, mis põhineb oma haiguslugu ja pere ajalugu, füüsilise eksamiga, ja testi tulemusi.

Kui teie arst teab põhjuse ja seisundi raskusest, võib ta luua raviplaani teile.

Kui teie esmatasandi arst arvab, teil on aplastiline aneemia, võib ta teid suunata hematologist. Hematologist on arst, kes on spetsialiseerunud verehaiguste ravis ja häired.

spetsialistide vahel

Arst võib esitada küsimusi oma haiguslugu, näiteks kas

Meditsiini- ja perekonnaajalooo

Arst võib ka küsida, kas mõni teie pereliikmed on olnud aneemia või muud verehaigused.

Arst teha füüsilist läbivaatust, et kontrollida märke aplastiline aneemia. Ta püüab välja selgitada, kuidas raske häire on ja mis selle põhjuseks.

Eksam võib sisaldada kontrollimine kahvatu või naha kollakaks ja verejooksu tunnused või infektsioon. Arst võib kuulata oma südame ja kopsude normist südamelöögid ja hingamine helisid. Ta võib ka tunda kõhu kontrollida suurust oma maksa ja tunda oma jalad turse.

Paljud katseid kasutatakse diagnoosimiseks aplastiline aneemia. Need testid aitavad

Sageli esimese katse diagnoosimiseks kasutatavad aplastiline aneemia on täielik vereanalüüs (CBC). CBC mõõdab mitmel pool veres.

See test kontrollib teie hemoglobiini ja hematokriti (hee-MAT-oh-crit) taset. Hemoglobiin on rauarikas valgu punaseid vereliblesid. See kannab hapnikku organismis. Hematokrit on mõõt, kui palju ruumi punaseid vereliblesid asuda veres. Madal hemoglobiini või hematokriti on märk aneemia.

Tavavahemikus neist tase varieerub teatud rassilise ja etnilise populatsioonides. Arst võib selgitada oma testi tulemused teile.

CBC kontrollib ka arvu punaste vereliblede, valgete vereliblede ja vereliistakute. Ebanormaalne tulemused võivad olla märk aplastiline aneemia, infektsioon või muu seisund.

Lõpuks CBC vaatleb erütrotsüütide keskmise (KOR-mäda kyu-lar) maht (MCV). MCV on mõõt keskmisest suurusest punaseid vereliblesid. Tulemused võivad olla aimugi, põhjus aneemia.

Retikulotsüütide (re-TIK-u-lo-site) arv meetmed, et noorte arv punaseid vereliblesid veres. Katse näitab, kas teie luuüdi teeb vere punaliblede õigel määra. Inimesed, kes on aplastiline aneemia on madala retikulotsüütide taseme.

Luuüdi testid näitavad, kas luuüdi on terve ja tee piisavalt vererakke. Kaks luuüdi testid on püüdlus (as-pi-RA-Shun) ja biopsia.

Luuüdi aspiratsioon võib teha, et teada saada, kas ja miks luuüdi ei tooda piisavalt vererakke. Selles katses arst eemaldab väike luuüdi vedeliku nõela abil. Proovi vaatasin mikroskoobi all, et kontrollida vigased rakud.

Luuüdi biopsia võib teha samal ajal kui aspiratsiooni või hiljem. Selles katses arst eemaldab väike luuüdi kudede nõela abil.

Kude kontrollida arvu ja tüüpi rakke luuüdis. In aplastiline aneemia, luuüdi on normaalsest madalam number kõigi kolme liiki vererakkude.

Muud seisundid võivad põhjustada sümptomeid sarnased aplastiline aneemia. Seega võivad osutuda teised testid on vajalikud, et välistada nimetatud tingimustega. Need testid võivad sisaldada

Arst ka võib soovitada vereanalüüse PNH’ga ja kontrollida teie immuunsüsteemi valke nimetatakse antikehi. (Antikehad immuunsüsteemis, mis ründavad oma luuüdi rakud võivad põhjustada aplastiline aneemia.)

Füüsiline eksam

Selles Dr Neal Young räägib kui oluline on läbi ja osalevad kliinilistes uuringutes. Ta selgitab erinevust nende uuringud on tehtud inimeste elu, kes on haruldane vere ja luuüdi haigused, nagu aplastiline aneemia.

diagnostiliste testide