kuidas Alfa1antitrüpsiini puudulikkus diagnoositi?

Alfa1antitrüpsiini (AAT) defitsiit tavaliselt diagnoositakse pärast teil tekib kopsu või maksa haigus, mis on seotud tingimusega.

Arst võib kahtlustada AAT defitsiidi kui teil on sümptomite või tõsine kopsu seisundit, eriti emfüseem, ilma ilmse põhjuseta. Ta võib ka kahtlustan AAT defitsiidi kui teil tekib emfüseem, kui sa oled 45-aastane või noorem.

Paljud arstid võivad olla seotud diagnoosimiseks AAT defitsiit. Nendeks perearste, pulmonoloogia (kopsu spetsialistid) ning hepatolooge (maksa spetsialistid).

spetsialistide vahel

Diagnoosida AAT defitsiidiga Arst

diagnostiliste testide

Arst võib soovitada testid, et kinnitada diagnoosi AAT defitsiit. Ta ka võib soovitada testid, et kontrollida kopsu- või maksa seotud tingimused.

Geneetilised uuringud on kõige teatud viisil kontrollida AAT defitsiit. See test näitab, kas teil on vigane AAT geeni.

Vereproovi võib kasutada ka. See test kontrollib tase AAT valgu sisaldust veres. Kui tase on palju madalam kui tavaline, on tõenäoline, et teil on AAT defitsiit.

Kui teil on kopsuhaigus seotud AAT defitsiidiga, võib arst soovitada kopsufunktsiooni ja kõrge resolutsiooniga kompuutertomograafia (to-MOG-RAH-tasu) skaneerimine, mida nimetatakse ka CT skaneerimise.

Kopsufunktsiooni mõõta, kui palju õhku saab hingata sisse ja välja, kui kiiresti saab hingata õhku välja, ja kui hästi teie kopsud pakkuda hapnikku veres. Need testid võivad näidata, kui raske oma kopsuhaigus on ja kui hästi ravi mõjub.

Kõrge resolutsiooniga CT skaneerimise kasutab röntgenpildi luua üksikasjalikke pilte kehaosi. Kompuutertomograafia võib näidata, kas teil on emfüseem või muu kopsuhaigus ja kui raske see on.