kõrge vererõhk lastel ravi ja ravimid

Kui laps on diagnoositud veidi või mõõdukalt kõrge vererõhu (prehypertension või 1. etapp hüpertensioon), oma lapse arsti tõenäoliselt soovitame üritab elustiili muutused, nagu näiteks südame-tervislik toitumine ja liikumine, enne ravimi väljakirjutamisel.

Kui teie lapse vererõhk ei vähene pärast üritab elustiili muutusi, teie lapse arst võib soovitada vererõhuravimid. Kui laps on diagnoositud raske kõrge vererõhk (etapp 2 hüpertensioon), oma lapse arsti tõenäoliselt soovitavad vererõhuravimid. Need ravimid võivad sisaldada

Teie laps võib vajada vererõhuravimid ajutiselt või tähtajatult. Kui oma lapse kõrge vererõhk on põhjustatud rasvumine, kehakaalu võib kõrvaldada ravimi vajadus. Muudel juhtudel ravivad muud haigusseisundid teie lapsel on võib kontrollida tema vererõhku.

Kuigi on vähe teada pikaajalisi mõjusid vererõhuravimid on lapse kasvu ja arengut, paljud neist ravimeid peetakse üldiselt ohutuks võtta lapsepõlves. Olenevalt konkreetsest ravimist kõrvaltoimed on võimalik, sealhulgas suukuivus, pearinglus ja väsimus.