kõrge kolesteroolitase (hüperkolesteroleemia) juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Kolesterool on rasvainet esineb looduslikult organismis. Teeb mitu elulisi funktsioone. Seda on vaja teha seinad ümbritsevad keha rakud ja on peamine materjal, mis on ümber teatud hormoone. Sinu keha teeb kõik kolesterooli, mida vaja. Sa pead vaid väike kogus rasva oma dieeti teha piisavalt kolesterooli terveks jääda .; Rasva ja kolesterooli sööte imenduvad soolestikus ja transporditakse maksa. Maks muundab rasvast kolesterooli ja väljaanded kolesterooli vereringesse. On kaks peamist tüüpi kolesterooli: madala tihedusega lipoproteiin (LDL) kolesterooli ( “halb” kolesterool) ja kõrge tihedusega lipoproteiin (HDL) kolesterooli ( “hea” kolesterooli) .; Kõrget LDL kolesterooli on seotud ateroskleroosi, mis on kogunemine kolesteroolirikka rasvsadestistest arterites. See võib põhjustada arterite täpsustamiseks või ummistuda aeglustamine või peatumine verevoolu elutähtsatesse organitesse, eriti südame ja aju. Ateroskleroos mõjutavad sobivalt nimetatakse südame isheemiatõbi, ja see võib põhjustada südameataki. Kui ateroskleroosi plokid arterite verevarustuse ajus, võib see põhjustada insulti .; Kõrge HDL kolesterooli tegelikult kaitsevad infarkti ja insuldi eemaldades kolesterooli arterites ja viia see tagasi maksa .; Kuna kõrge kolesteroolitase võib põhjustada ateroskleroosi, arstid soovitavad, et inimesed hoiavad oma kolesteroolitaset teatavas ajavahemikus. Üldiselt täiskasvanuid vanem kui 20 peaks püüdma hoida oma üldkolesterooli tase alla 200 milligrammi detsiliiter .; Sest täpsemalt hinnata ateroskleroosi riski, LDL kolesterooli tuleb kontrollida. Vastavalt poolt kehtestatud valitsuse rahastatud National Kolesterool Education Program on soovitav tase LDL kolesterooli sõltub sellest, kas isik on juba haigus, mida põhjustab ateroskleroosi või diabeet või muud riskifaktorid südame isheemiatõbi. Lisaks kõrge LDL kolesterooli taset ja diabeedi riskifaktorid südame isheemiatõbi hulka; Olles mees vanem kui 45; Olles naine vanem kui 55; Olles emase enneaegne menopaus; Võttes perekonnas on esinenud enneaegne südame isheemiatõbi (isa või vend noorem kui 55 koronaarhaiguse või ema või õde on noorem kui 65 koronaarhaiguse); Suitsetamise; Võttes kõrge vererõhk; Millel ei ole piisavalt hea kolesterooli (kõrge tihedusega lipoproteiin või HDL)

Sümptomid

Enamik inimesi on kõrge kolesterool ei ole mingeid sümptomeid, kuni kolesterooli seotud ateroskleroosi tekitatud oluline arterite ahenemine toob kaasa oma südame või aju. Tulemuseks võib olla sobivalt seotud valu rinnus (stenokardia) või muid sümptomeid südame isheemiatõbi, samuti sümptomite vähenes verevarustus ajus (mööduvad isheemiahood või insult) .; Umbes 1-iga 500 inimest on pärilik haigus nimetatakse perekondlik hüperkolesteroleemia, mis võib põhjustada väga kõrge kolesteroolitase (üle 300 milligrammi detsiliitri). Inimesed, kellel see haigus võib areneda sõlmed täis kolesterooli (ksantoom) üle erinevate kõõluseid, eriti Achilleuse kõõluse sääre. Kolesterooli ladestumise ka võib tekkida silmalaugudel, kus neid nimetatakse xanthelasmas .; Diagnoos; Arst küsib, kas kellelgi teie pereliikmetest on esinenud südame isheemiatõbi, kõrge kolesteroolitase, diabeet. Arst küsi oma dieeti ja kui teil on kunagi suitsetanud. Ta kontrollib teie vererõhku ning otsida ksantoom ja xanthelasmas. Arst saab kinnitada diagnoosi kõrge kolesteroolitase lihtsa vereanalüüsi .; Eeldatav kestus; Kui kolesterooli tase on kõrge, siis on vaja teha pikaajalisi jõupingutusi, et viia see allapoole. Võite oluliselt alandada kolesteroolitaset seismise dieet, mis on madala küllastunud rasvad, kõrge puu-ja köögivilju ning asendades “hea” rasvad “halb” rasvu. Toidu muudatused peavad olema püsiv säilitada alandada kolesterooli taset. Iga päev kasutada ka oluline. Harjutus võib tõsta HDL (hea) kolesterooli ja madalam kolesterooli .; Ärahoidmine; Sul võib aidata ennetada kõrge kolesteroolitase viibiv tervisliku toitumise ja teostamisel päevas. Vältida töödeldud toitudes, eriti need, mis sisaldavad küllastunud rasvu. Selle asemel, et süüa rohkem värsket puu- ja köögivilju, täistera leiba ja teravilja ning madala rasvasisaldusega piimatooted .; ravi; Esialgne ravi kõrge kolesteroolitase peaks olema alati elustiili muutused. See tähendab, muutes oma toitumist ja saada rohkem kasutada. Mõned inimesed reageerivad järsult dieedi muutus .; Dieet; Ei ole üksmeelt parim dieet. Kõige tõhusam dieet langetada üld- ja LDL-kolesterooli on taimetoitlased. Kuid see ei ole kerge dieet järgida .; Paljud inimesed eelistavad “Vahemere stiilis” dieet. Ei ole täpset määratlust, mida tuleks lisada seda tüüpi toitumine. Üldiselt tähendab see, Kuidas enamik igapäevase toidu kaloreid taimsetest allikatest, eriti puu- ja köögivilju, terad, oad, pähklid ja seemned; Kasutades oliiviõli peamine rasva, asendades teiste rasvad ja õlid; Võttes mõned madala rasvasisaldusega juustu ja / või jogurtit päev; Kala söömine vähemalt paar korda nädalas; Piirata töödeldud toidud; Alkoholi tarbimine mõõdukalt, kui meditsiiniliselt ei ole näidustatud. Mitte rohkem kui kahe joogi päevas meeste ja üks kord päevas naistele.

diagnoos

Arst küsib, kas kellelgi teie pereliikmetest on esinenud südame isheemiatõbi, kõrge kolesteroolitase, diabeet. Arst küsi oma dieeti ja kui teil on kunagi suitsetanud. Ta kontrollib teie vererõhku ning otsida ksantoom ja xanthelasmas. Arst saab kinnitada diagnoosi kõrge kolesteroolitase lihtsa vereanalüüsi.

Kui kaua see kestab?

Kui kolesterooli tase on kõrge, siis on vaja teha pikaajalisi jõupingutusi, et viia see allapoole. Võite oluliselt alandada kolesteroolitaset seismise dieet, mis on madala küllastunud rasvad, kõrge puu-ja köögivilju ning asendades “hea” rasvad “halb” rasvu. Toidu muudatused peavad olema püsiv säilitada alandada kolesterooli taset. Iga päev kasutada ka oluline. Harjutus võib tõsta HDL (hea) kolesterooli ja madalam kolesterooli.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Sul võib aidata ennetada kõrge kolesteroolitase viibiv tervisliku toitumise ja teostamisel päevas. Vältida töödeldud toitudes, eriti need, mis sisaldavad küllastunud rasvu. Selle asemel, et süüa rohkem värsket puu- ja köögivilju, täistera leiba ja teravilja ning madala rasvasisaldusega piimatooted.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Esialgne ravi kõrge kolesteroolitase peaks olema alati elustiili muutused. See tähendab, muutes oma toitumist ja saada rohkem kasutada. Mõned inimesed reageerivad järsult dieedi muutus.

Kui külastada arsti

Kuna on võimalik, et on kõrge kolesterooli aastaid ilma sümptomiteta, siis on oluline, et oleks oma vere kolesteroolitaset perioodiliselt kontrollida. Praegune suunistes soovitatakse täiskasvanutele vanem kui 20 läbima täies lipiidse üks kord viie aasta jooksul. See test mõõdab LDL ja HDL-kolesterooli ja triglütseriidide taset. Kui numbrid on väljaspool soovitav vahemik, võib arst soovitada, et sa muudad oma toitumist ja jälgida oma kolesterooli sagedamini.

prognoos

Efektiivsust järgmised tervislik toitumine ja kasutades ravimeid alandada kolesteroolitaset varieerub inimeselt inimesele. Keskmiselt dieet ja füüsiline koormus võivad alandada LDL kolesterooli umbes 10%. Ravimid võivad alandada LDL kolesterooli veel 20% kuni üle 50%.