kondüloome

Kondüloomid on üks kõige levinumat sugulisel teel levivate infektsioonide suhtes. Vähemalt pooled seksuaalselt aktiivsed inimesed nakatub inimese papilloomiviiruse (HPV) on viirus, mis põhjustab suguelundite tüükad, mingil hetkel oma elu jooksul. Naised on mõnevõrra suurema tõenäosusega kui mehed, et arendada kondüloomid.

Nagu nimigi ütleb, kondüloomid mõjutada niiske kudesid suguelundite piirkonnas. Kondüloomid võib tunduda väike, ihukarva muhke või on lillkapsas välimus. Paljudel juhtudel tüükad on liiga väike, et olla nähtav.

Nagu tüükad, mis ilmuvad mujal kehal, kondüloomid on põhjustatud inimese papilloomiviiruse (HPV). Mõned tüved suguelundite HPV võib põhjustada kondüloome, samas kui teised võivad põhjustada vähki. Vaktsiinid aitab kaitsta teatud tüved suguelundite HPV.

Naistel kondüloomide kasvavad häbeme, seinad tupe vahelisel alal välissuguelundite väärarenguid ja päraku anaalkanalis ja emakakaela. Meestel, võivad nad esineda tipu või võlli, peenise munandit või päraku. Kondüloomid võivad tekkida ka suus või neelus isiku, kellel on olnud suuline seksuaalse kontakti kaudu nakatunud isikuga.

Sümptomiteks kondüloomid hulka

Millal näha arsti

Sageli kondüloomid võivad olla nii väike ja lame, et nad ei saa vaadelda palja silmaga. Mõnikord aga kondüloomid võivad korrutada suurteks klastreid.

Mida sa saad teha

Vaata arstile, kui teil või teie partner arendab muhke või tüükad suguelundite piirkonnas.

Inimese papilloomiviiruse (HPV) põhjustab tüükad. Seal on rohkem kui 40 erinevat tüved HPV mis konkreetselt mõjutavad suguelundite piirkonnas. Suguelundite HPV levib sugulisel teel. Enamikul juhtudel, teie immuunsüsteem tapab suguelundite HPV ja sa kunagi arendada sümptomite või infektsioon.

Centers for Disease Control and Prevention hinnangul on vähemalt pool kõigist seksuaalselt aktiivsed inimesed nakatuda suguelundite HPV mingil hetkel oma elu jooksul. Faktorid, mis võivad suurendada teie risk nakatuda hulka

Suguelundite tüügaste tüsistused võivad sisaldada

Mida ootate oma arsti

Probleemid raseduse ajal. Kondüloomid võivad põhjustada probleeme raseduse ajal. Tüükad võivad suurendamiseks, mistõttu on raske urineerida. Tüükad tupe seina võib vähendada võimet tupe kudede venitada sünnituse ajal. Suur tüükad häbeme või tupe võib veritseda kui venitatud sünnituse ajal.

Harva, laps sünnib emale kondüloomid võivad tekkida kondüloomid tema kõri. Laps võib vajada operatsiooni veenduda tema hingamisteede ei ole blokeeritud.

Sa ilmselt esmalt viia nähud ja sümptomid tähelepanu oma perearsti. Kui te olete naine, võite planeerida oma esialgse ametisse oma günekoloog.

Enne oma ametisse võiksite kirjutada nimekiri, mis kirjeldab teie

Creating oma nimekirja küsimused eelnevalt aitab teil teha enamiku oma aega koos oma arstiga. Kondüloomid, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Pap-testi

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi enne konsultatsiooni igal ajal, kui te ei saa aru midagi.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad endale aeg minna üle kõik punktid soovite rääkida põhjalik. Arst võib teha

Sest see on sageli raske avastada kondüloomide arst võib taotleda kerge äädikhappe lahusega oma genitaale valgendada igal tüükad. Siis võib ta neid vaadata läbi spetsiaalse suurendusklaasi vahend, et Kolposkoobid.

Naiste puhul on oluline regulaarselt vaagna eksamid ja Pap-testi, mille abil saab avastada tupe ja emakakaela muutused põhjustatud kondüloomid või varajasi märke emakakaelavähi – võimalik tüsistus suguelundite HPV infektsioon.

Ajal Pap test, arst kasutada seadet nimega vaatluspeegel hoida avada tuppe. Ta kasutab siis pika käepidemega tööriista koguda väikese valimi rakke emakakael – läbisõidu vahel tuppe ja emaka. Rakke uuritakse mikroskoobiga anomaaliate osas.

Vaid vähesed suguelundite HPV tüübid on seotud emakakaela vähi. Proov emakakaelarakke ajal võetud Pap test, saab testida nende vähkipõhjustavate HPV tüvede vastu.

HPV test

See test on üldiselt ette nähtud naistele vanuses 30 ja vanemad. See ei ole nii kasulik noorematele naistele, sest nende immuunsüsteem tavaliselt võib tappa isegi vähki tekitada sorti suguelundite HPV ilma ravita.

Kui tüükaid ei põhjusta ebamugavust, sa ei vaja ravi. Aga kui teie sümptomid on sügelus, põletustunne ja valu, või kui nähtav tüükad põhjustavad emotsionaalset stressi arst aitab teil kustutada puhkemise ravimitega või operatsiooni. Kuid kahjustused võivad tagasi tulla pärast ravi.

Ravimid

Suguelundite tüügaste ravi, mis võib kanda otse nahale hulka

Imikvimood (Aldara, Zyclara). See kreem tundub, et suurendada oma immuunsüsteemi võimet võidelda kondüloomid. Vältida sugulisel kui kreem on nahale. See võib nõrgendada kondoome ja membraanid ja võib ärritada teie partneri nahale.

Üheks võimalikuks kõrvaltoimeks on naha punetus. Muud kõrvaltoimed võivad olla villid, valud kehas või valu, köha, lööve ja väsimus.

Podophyllin ja podofüllotoksiin (Condylox). Podophyllin on taimset vaiku, mis hävitab suguelundite kondüloomide koes. Arst peab taotlema selle lahenduse. Podofilox sisaldab sama toimeainet, kuid võib ohutult kasutada teie kodus.

Arst võib manustada esimese taotluse podofüllotoksiin, ning soovitab ettevaatusabinõud, et vältida ravimi ärritavad ümbritseva naha. Kunagi kohaldatakse podofüllotoksiin sees. Lisaks seda ravimit ei soovitata kasutada raseduse ajal. Kõrvaltoimed võivad olla kerge nahaärritus, haavandid või valu.

Ära püüa ravida kondüloome üle leti Tüükaeemaldajad. Need ravimid ei ole mõeldud kasutamiseks niiske kudedega genitaalpiirkonda. Kasutades üle leti ravimid selleks võib põhjustada isegi rohkem valu ja ärritust.

Kirurgia

Teil võib tekkida vajadus operatsiooni eemaldada suurem tüükad, näsad, mis ei vasta ravimeid, või – kui te olete rase – tüükad, et teie laps võib sattuda sünnituse ajal. Kirurgiline võimalused hõlmavad

Kasutades kondoomi iga kord, kui seksida võib oluliselt vähendada oma riski haigestuda kondüloomid. Kuigi kondoomi kasutamine võib vähendada oma riski, see ei ole 100 protsenti efektiivne. Sul on võimalik saada kondüloomid.

Vaktsiin tuntakse Gardasil kaitseb tüved põhjustavad HPV enamasti kondüloome. Gardasil kaitseb ka HPV tüvede kõige tõenäolisemalt tekitada emakakaelavähki. Teine vaktsiin, mida nimetatakse Cervarix, kaitseb emakakaelavähi vastu, kuid mitte kondüloomid.

Riiklik nõuandekomitee immuniseerimise Practices soovitab rutiinne HPV vaktsineerimine poistele ja tüdrukutele vanuses 11 ja 12. Kui ei ole täielikult vaktsineeritud selles vanuses, on soovitatav, et tüdrukute ja naiste vanuse 26 ja poiste ja meeste vanuse 21 vaktsineerida. Kuid mehed võivad saada HPV vaktsiini abil vanus 26 kui soovitud.

Vaktsineerimine nüüd saadaval

Need vaktsiinid on kõige tõhusam, kui anda lastele, enne kui nad muutuvad seksuaalselt aktiivsed. Uuringud on näidanud, et inimesed alla 21 ja vanus 21-30, kes saavad HPV vaktsiin võib vähendada nende risk kondüloomid kuni 50 protsenti.

Kõrvaltoimete vaktsiinid on tavaliselt kerged ja hõlmavad valulikkus süstekohal (õlavarre), peavalud, väike palavik või gripilaadsed sümptomid. Vahel pearinglus või minestamine tekib pärast süstimist, eriti noorukitel.

külastada oma arsti