Kõhulahtisus: käivitab ja ravi

Sa saad krambid, millele järgneb tugev tung roojamise, siis kõhulahtisus. Kui see juhtub kord või kaks korda aastas, see on mööduv vaeva. Aga kui kõhulahtisus kestab nädalaid, sul midagi, mis mõjutab teie elu.

Arst aitab leida asju, mis alustada oma krooniline kõhulahtisus. Ta võib ka teile ravivõimalusi.

Piimatooted võivad olla vallandada. “Üks levinumaid toidutalumatuse mis põhjustab krooniline kõhulahtisus on laktoositalumatus,” ütleb Sandra Quezada, MD, dotsent Marylandi ülikooli. Ta näitab, et kui sul on krooniline kõhulahtisus, lõigates välja piimatooted võib lahendada teie probleemi.

Gluteen võib tuua seda. Tsöliaakiat põdevatele inimestele, kes tuleb vältida gluteeni, ei pruugi olla kõhulahtisus. Mõned on puhitus. Isegi kui sul ei ole tsöliaakia, võite end paremini ilma gluteeni.

umbes; Reklaami U; USA osas; Isikuandmete polic; Sponsor polic; Võta meiega ühendust

“[See võiks olla] gluteeni või mõne muu koostisosa, mis kipub kõrvuti gluteeni,” Quezada ütleb. “Ma ütlen need patsiendid,” Sa ei pea tsöliaakia, kuid olete arvasin, kuidas end paremini. ” Sa ei pea gluteeni oma dieeti, siis võite jätkata seda vältida. ”

Pesemata, rasvaseid toite on võimalik vaenlased. “[Nad] võib aeglustada mao tühjenemist, mis teeb inimesed ülespuhutud,” ütleb Douglas A. Drossman, MD, emeriitprofessor University of North Carolina at Chapel Hill. Samuti võib pingutage lihaseid seedetraktis. See võib põhjustada kõhulahtisust.

Ei välista alkoholi või kofeiini. Mõlemad võivad põhjustada kõhulahtisus. Kui teil on sagedased kõhulahtisuse, suitsetamisest hommikukohvi või õhtul õlut võib aidata, eriti kui sul on rohkem kui üks kas iga päev.

See võib olla isegi oma ravimit. Mitmed ravimid on kõhulahtisus soovimatu kõrvaltoime. Need sisaldavad

Nii et kui teil on krooniline valu, siis võib olla krooniline kõhulahtisus, samuti.

Teine probleem võib viivasse. Muud haigused võivad põhjustada kõhulahtisust, näiteks

Kui teil on IBS, stressi seda saab teha kõhulahtisus hullem. Meditsiin ja elustiili muutused võivad aidata vähendada ägenemisi.

Diabeet vallandada tihti üllatab inimesi.

“See võib mõjutada närve soolestikku,” Quezada ütleb. “Krooniline diabeeti mõned inimesed võivad põhjustada kroonilist kõhulahtisust. Parim soovitus [aitavad olukorda] on parem kontroll diabeeti. ”

Vähiravi võib põhjustada kõhulahtisust, eriti keemiaravi ja kiiritusravi.

“Keemia – see on sageli kas kõrvaltoime ravi, või see võib kahjustada limaskesta seedetrakti,” Quezada ütleb.

Kiirgus võib süütama seedetrakti liiga.

Kui olete olnud kõhulahtisus 2 nädalat või kauem, pöörduge arsti poole. Kui teil on veri väljaheites, palavik või planeerimata kaalulangus, lähevad varem.

Arst kasutada oma haiguslugu välja nuputada põhjus. Ta võib vereanalüüside või väljaheites.

Sul võib olla kirjutatud ravim asjad IBS.

Mõned inimesed on lihtsalt kalduvus krooniline kõhulahtisus. Sellisel juhul üle leti ravimid võivad olla abiks.

Inimesed leiavad tee, “Drossman ütleb. Nad võivad teha mõned [meditsiinis] koos nendega. Nad võivad süüa väiksemad sööki ja vähem rasva. ”

Niikaua kui sa ei ole, millel on põletatud Crohni tõbi või haavandiline koliit, siis võib olla võimalik, et vähendada oma kõhulahtisus, lisades kiudaineid oma dieeti.

“Sest asjaolu, et kiud ei ole täielikult lõhustatud, nad töötavad kui net,” Quezada ütleb. “Nad annavad mõned lahtiselt ja järjepidevust toolile.”

Allikad

Douglas A. Drossman, MD, emeriitprofessor meditsiin ja psühhiaatria, University of North Carolina, Chapel Hil; President, Rooma foundatio; tool, teaduslik komitee International Foundation for Functional seedetrakti häired (IFFGD; liikme, IFFGD juhatus.

Sandra Quezada, MD, dotsent, jagunemine gastroenteroloogia ja hepatoloogia, University of Maryland School of Medicine.

International Foundation for Functional Seedetrakti häired: “Ühine põhjuste krooniline kõhulahtisus.”

Leia kohta