Ketoatsidoosi (DKA) põhjused, diagnoosimine ja ravi

diabeet Trends

Diabeetiline ketoatsidoos (DKA) on eluohtlik seisund, mis tekib, kui keha rakkudes ei suuda saada (glükoos), mida nad vajavad energiat, sest ei ole piisavalt insuliini.

Kathleen Zelman, MPH, RD, LD, issöör toitumine, lõi see maitsev ja värviline jahu grillitud lõhe musta oa corn salsa ja salat. See on madala kalorsusega lõuna või õhtusöök, mis on rohkesti kiudaineid, antioksüdante, ja südame-tervislike oomega-3 rasvhappeid. Tasakaalu süsivesikutest, valku ja häid rasvu muudab diabeedi sõbralik, liiga; Southwestern Grillitud Salmo; Paneb 4 serveerimist; koostisosa; keetmine spra; 1 tl jahvatatud kuum!; 1 tl chili powde; kriips sal; Värskelt …

Kuna rakud ei saa suhkur energia, keha hakkab murda rasva ja lihaste energia. Kui see juhtub, ketoonid, või rasvhapped, mida toodetakse ja satuvad vereringesse, põhjustades keemilise tasakaalu (metaboolne atsidoos) nimetatakse ketoatsidoosi.

Ketoatsidoos võib olla põhjustatud saa piisavalt insuliini, millel on tõsine infektsioon või muu haigus, olles tugevasti dehüdreerunud, või mingi kombinatsioon neist asjadest. See võib tekkida inimestel, kellel on vähe või üldse mitte insuliini nende kehad (enamasti inimesed 1. tüüpi diabeediga kuid see võib juhtuda 2. tüüpi diabeet, eriti lapsed), kui nende veresuhkru tase on kõrge.

Veresuhkru tase võib olla päris suur, enne kui märgata sümptomeid, mille hulka

Laboratoorsed katsed, sh vere- ja uriinianalüüsid, mida kasutatakse, et kinnitada diagnoosi ketoatsidoosi. Testid ketoonid on saadaval käibesse. Hoia mõned testribasid lähedal, kui teie veresuhkru tase muutub kõrge.

Kui ketoatsidoos on raske, tuleb ravida haiglas, sageli intensiivravi osakonda. Raviks andes insuliini ja vedelikud läbi veeni ja tihedalt vaadates teatud kemikaalide sisaldust veres (elektrolüüdid). Arstid ja õed on vaadata teid tähelepanelikult, et olla kindel, et teie aju ei paisuda kui vedelikud ravida teie dehüdratsiooni.

See võib võtta mitu päeva veresuhkru taset naasta sihtvahemikus.

Punetav, kuum, kuiv nahk Ähmane nägemine; Janu ja urineerimine palju; Uimasus või ärkamine. Väikesed lapsed võivad puududa huvi oma igapäevast tegevust; Kiire, sügav hingamine; Tugev, puuviljane hinge lõhn; Isutus, kõht valu ja oksendamine; Segadust.