Kas Dieet sooda tõesti põhjustada kehakaalu suurenemist? Ekspertide arvamus

Tüüp “toitumine sooda” ja “kaal” oma lemmik otsingumootor ja võite olla üllatunud Mida Sa Leia.

“Juua rohkem Dieet sooda, saada rohkem kaalu?” Küsib üks pealkiri. “Dieet sooda: Ukse kaalutõusu” hüüab teine.

Ühes hiljutises otsingut populaarne veebibrauser 49 esimest 50 tabamust olid lood hoiatus toitumine sooda joodikud, et joogid võivad muuta nad pakkida naela.

Erandiks oli Wikipedia kirje “dieet sooda”, mis viitas ka kaalutõusu mure.

Kui te arvate, mida sa loed internetis, see on selge, et joomine toitumine limonaadid põhjustab kaalutõusu, eks?

Võib-olla, kuid ilmselt mitte, rasvumine teadlane Barry Popkin, PhD, räägib. Selge on see, et teadus on kaugel veenvad.

Selgub kõiki uudiseid ja blogi postitusi tsiteerivad sama vähe uuringuid: teadus- rottidel läbi viidud kaks uurijat Purdue ülikooli ja kaks uuringut, mis järgnes sooda joodikud aja jooksul.

Popkin, kes juhib jaotus toitumine epidemioloogia at University of North Carolina, Chapel Hill, ütleb ükski uuringud teeb veenvalt, et ükski kalorsusega limonaadid kaasa kaalutõusu.

No sõber karastusjookide tööstus, Popkin enda uurimistöö ühendab suhkruga magustatud gaseeritud jooke rasvumise ja ta on toonud ülemaailmset pingutust, et saada müügiautomaadid, mis müüvad neid koole.

“The blogijate maailma on riivis edasi arusaam, et toitumine limonaadid põhjustada rasvumist, kuid teadus lihtsalt ei ole olemas varukoopia” Popkin ütleb.

Aastal avaldatud analüüsis eelmisel aastal Popkin ja kaasautor Richard D. matid, PhD, MPH, RD, kes on toitumise professor Purdue ülikooli, kuid ei osalenud rott uuringud, vaadatakse teadus uurib mõju kunstlike magusainete kohta kaal.

Nad leidsid vähe toetust arvamusele, et ükski kalorsusega magusaineid stimuleerida isu või kaasa rasvumise mõnel muul viisil, kuid nad ütlevad rohkem uuringuid on vaja teada kindlasti.

Kui Purdue teadlased Susan Swithers, PhD ja Terry Davidson, PhD, avaldas oma esimese rottidel eesmärk on testida oma teooria, et kunstlikke magusaineid muuta keha võimet reguleerida kalorite tarbimist, nad ei olnud valmis ajakirjanduses tähelepanu oma uurimistöö saanud.

tervislik, maitsev retseptid, alates ja korralikult süüa ajakirja.

Kuigi teie füüsiline koormus, siis tuleb loota vahel …