karvrakkleukeemia

Karvrakkleukeemia on haruldane, aeglase kasvuga verevähi kus teie luuüdi teeb liiga palju B-rakud (lümfotsüüdid), teatud tüüpi valgete vereliblede, mis võitleb infektsiooni.

Need liigse B-rakud on ebanormaalne ja otsida “karvane” mikroskoobi all. Nagu mitmed leukeemiara suureneb, vähem tervete valgete vereliblede, punaliblede ja vereliistakute toodetakse.

Karvrakkleukeemia esineb rohkem meestel kui naistel ja seda esineb kõige sagedamini keskealistel või vanematel inimestel.

Karvrakkleukeemiat peetakse krooniliseks haiguseks, sest see võib kunagi täielikult kaduma, kuigi ravi võib viia remisssioon aastat.

Mõned inimesed on mingeid märke või sümptomeid: karvane leukeemia, kuid vereanalüüsi muu haigus või seisund võib kogemata paljastada karvrakkleukeemia.

Millal näha arsti

Teinekord inimeste karvrakkleukeemiat kogemus märke ja sümptomeid, mis on ühised paljude haiguste ja seisundite, nagu

Suurenenud risk teine ​​vähk

Leppida oma arsti, kui teil on mingeid püsivaid märke ja sümptomeid, mis häirib teid.

Ei ole selge, mis põhjustab karvrakkleukeemia.

Arstid teavad, et vähk tekib siis, kui rakud arenevad vigu oma DNA. Juhul karvrakkleukeemiat mutatsioonid DNA põhjustada luuüdi tüvirakkude tekitab liiga palju valgeid vereliblesid, mis ei tööta korralikult. Arstid ei tea, mis põhjustab DNA mutatsioone, mis viivad karvrakkleukeemia.

Teatud tegurid võivad suurendada teie risk haigestuda karvrakkleukeemia. Mitte kõik uuringud kokku leppida, millised tegurid suurendavad riski haigus.

Mida sa saad teha

Mõned uuringud näitavad, et teie risk karvrakkleukeemia suurendab põhineb teie

Karvrakkleukeemiat edenedes väga aeglaselt ja mõnikord jääb stabiilseks aastaid. Sel põhjusel paar selle haiguse tüsistuste tekkida.

Ravimata karvrakkleukeemia et edenedes võib välja tõrjuda terve vererakud, mis viib tõsiseid tüsistusi, nagu

Mõned uuringud on leidnud, et inimeste karvrakkleukeemiat võib olla suurem risk haigestuda teist tüüpi vähk. Ei ole selge, kas see risk on tingitud karvrakulisest leukeemia mõju organismile või kui esineb pärineb ravimiseks kasutatavad ravimid karvrakkleukeemia.

Teiseks vähkide esinevad inimestel, keda raviti karvrakkleukeemiat hõlmavad mitte-Hodgkini lümfoomi, teiste hulgas.

Mida ootate oma arsti

Sa oled tõenäoliselt alustada esimese nähes oma perearsti või üldarsti. Kui arst kahtlustab teil võib olla karvrakkleukeemia, siis võib nimetatud arst, kes ravib haigusi vere ja luuüdi (hematoloog).

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte, et olla valmis. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmis ja tean, mida oodata oma arsti.

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Karvrakulise leukeemia, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida teiste küsimuste ajal oma ametisse.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad rohkem aega hiljem katta teiste punktide soovite tegeleda. Arst võib teha

Diagnoosida karvrakkleukeemia, võib arst soovitada teste ja protseduure, mis hõlmavad

keemiaravi

Füüsiline eksam. Autor tunne oma põrn – ovaalne orel vasakul pool oma ülakõhus – arst saab kindlaks teha, kas see on laienenud. Põrna suurenemine võib põhjustada täiskõhutunne kõhus, mis muudab ta ebamugav süüa.

Arst võib kontrollida ka suurenenud lümfisõlmed, mis võivad sisaldada leukeemia rakud.

Bioloogiline ravi

Vereanalüüse. Arst kasutab vereanalüüsid, nagu täielik vereanalüüs, et jälgida vere rakud veres.

Inimesed, kellel karvrakkleukeemiat on madal kõigi kolme vererakud – punalibled valgete vereliblede ja vereliistakuid. Teine vereanalüüsi nimetatakse perifeerse vere mustamine näeb Karvrakulise leukeemiara proovis veres.

Ravi ei ole alati vajalik inimestele karvrakkleukeemia. Kuna see vähk areneb väga aeglaselt ja mõnikord ei edene üldse, mõned inimesed eelistavad oodata, et vähi raviks ainult siis, kui see tekitab märke ja sümptomeid. Enamik inimesi karvrakkleukeemia lõpuks vajavad ravi.

Kui teie karvrakkleukeemia tekitab märke ja sümptomeid, siis võib otsustada sundravi. Hetkel ei ole ravi karvrakkleukeemiat. Aga ravi on efektiivne paneb karvrakkleukeemia Remissioonis aastaid.

Arstid leiavad kemoteraapia ravimitega esimese rea ravi karvrakkleukeemia. Valdav enamik inimesi kogevad täielik või osaline tühistamine abil keemiaravi.

Kaks kemoterapeutikumidest kasutatakse karvrakkleukeemiat

Kirurgia

Kladribiinist. Ravi karvrakkleukeemiat algab tavaliselt Kladribiinravi. Saite pidevinfusioon ravimi veeni mitme päeva jooksul.

Enamik inimesi, kes saavad kladribiinist kogeda täielik remissioon, mis võib kesta mitu aastat. Kui teie karvrakkleukeemia naaseb, siis saab ravida Kladribiinravi uuesti. Kõrvaltoimeid kladribiinisisaldust võivad sisaldada infektsioon ja palavik.

Bioloogiline ravi üritab teha vähirakke rohkem äratuntav oma immuunsüsteemi. Kui teie immuunsüsteem tuvastab vähirakke kui sissetungijaid, siis on võimalik valida umbes hävitades oma vähki.

Kahte tüüpi bioloogilise ravi kasutatakse karvrakkleukeemiat

Interferoon. Praegu rolli interferooni karvrakkleukeemiat ravi on piiratud. Sa võid saada interferoon kui keemiaravi ei ole olnud tõhus või kui te ei saa võtta keemiaravi.

Enamik inimesi kogeda osaline remissioon interferooni, mis on võetud aastas. Kõrvaltoimed on gripilaadsed sümptomid, nagu palavik ja väsimus.

Rituksimabiga (rituksaani). Rituximab on monoklonaalne antikeha heaks raviks mitte-Hodgkini lümfoomi ja kroonilise lümfoidse leukeemia, kuigi see on mõnikord kasutatakse karvrakkleukeemiat.

Kui keemiaravi ravimite korral ei töötanud olete või te ei saa võtta keemiaravi, võib arst pidada rituksimaabiga. Kõrvaltoimeid Rituksimabravil palavik ja infektsioon.

Operatsioon eemaldada oma põrn (Splenektoomiale) võib olla üks võimalus, kui teie põrn rebendid või kui see on laienenud ja põhjustab valu. Kuigi eemaldamist oma põrna ei saa ravida karvrakkleukeemia, siis saab tavaliselt taastada normaalne verepilt.

Splenektoomiale ei levinud ravimid karvrakkleukeemia, kuid see võib olla kasulik teatud olukordades. Iga operatsioon on oht verejooksu ja infektsioon.

Mõned inimesed vähki leiavad, et täiendava ja alternatiivse ravi võib aidata neil toime tulla kõrvaltoimed vähiravi.

Täiendav ja alternatiivne meditsiin ei saa ravida oma karvrakkleukeemia, kuid see võib pakkuda kasulikke võimalusi, kuidas tulla toime ajal ja pärast ravi. Rääkige oma arstile, kui olete huvitatud üritab

Nõelravi. Praktik lisab pisikesi nõelad nahka juures täpsed punktid ajal nõelravi istungil. Nõelravi võib aidata leevendada iiveldust ja oksendamist keemiaravist põhjustatud.

Nõelravi võib olla ohutud teha sertifitseeritud praktik. Arst võib olla võimalik soovitada praktik oma kogukonnas.

Nõelravi ei ole ohutu, kui teil on madal vere vormelementide või kui te võtate verevedeldajaid.

Aroomi. Aroomiteraapia kasutab aromaatne õli, mis eritavad meeldivat lõhnu, näiteks lavendel. Õlid saab masseerida nahka, lisada vannivette või kuumutatud vabastama oma lõhnu.

Aroomiteraapia võib aidata parandada oma meeleolu ja stressi maandamiseks. Aroomiteraapia on ohutu, kuid õlid kohaldada nahale võib põhjustada allergilisi reaktsioone, et kontrollida koostisainete esimene.

Massaaž. Massöörina kasutab oma käed mudima oma lihaseid ja pehmeid kudesid. Massaaž võib aidata leevendada ärevust ja väsimus. Paljud vähi keskused on massaaž terapeudid, kes töötavad inimesed, kellel on vähk.

Inimesed, kellel on vähk ei tohiks olla massaaži kui nende verepilt on madal. Küsi massöörina vältida kasutades sügav surve. Massaaž ei tohiks haiget, nii et rääkida, kui tunnete valu ajal massaaži.

Keha ja vaimu ravimeetodid. Keha ja vaimu ravimeetodid võivad aidata teil lõõgastuda, ning see võib aidata vähendada valu. Keha ja vaimu teraapiate hulka meditatsiooni ja rahustamise võtteid, nagu giidiga kujundlikkus.

Keha ja vaimu ravi on üldiselt ohutu. Terapeut aitab teid nende ravimeetodite või saate teha neid ise.

Arstid leiavad karvrakkleukeemia krooniline vähivorm, sest ta ei ole kunagi täielikult kaob. Isegi kui sa remissiooni saavutamiseks, saate tõenäoliselt vaja järelevalvevisiidid oma arstiga, et jälgida oma vähki ja teie verepilti.

Teades, et teie vähk võiks tagasi tulla igal ajal võib stressi. Et aidata teil toime tulla, siis võiks kaaluda üritab

Uuri piisavalt mugav otsuste tegemiseks oma mure. Tutvuge karvrakkleukeemia ja selle ravi nii, et saate tunnevad end otsuste oma ravita.

Võttes parema ülevaate, mida oodata ravi ja elu pärast ravi saab teha te tunnete rohkem kontrolli oma vähki. Küsige oma arsti või muu tervishoiutöötaja soovitada mõnda usaldusväärset infoallikad võite alustada.

Suhtlemine teiste vähi üleelanute. Kuigi sõbrad ja perekond on oluliseks tugivõrgustik ajal oma vähki kogemus, nad ei saa alati aru, mida see on nagu nägu vähki. Muud vähi üleelanute annab ainulaadse võrgustiku toetamine.

Küsige oma arsti või muu liige oma tervishoiu meeskond umbes tugigrupid või organisatsioonid oma kogukonnas, mida saab ühendada teid teiste vähi üleelanute. Organisatsioonid nagu American Cancer Society ja leukeemia ja lümfoom Selts pakkuda jututubades ja vestlusringe.

Hoolitse enda eest. Sa ei saa kontrollida, kas teie karvrakkleukeemia tuleb tagasi, kuid saate kontrollida muid aspekte oma tervist.

Hoolitse enda poolt tasakaalustatud toitumine rohke puu- ja köögiviljade ning teostades regulaarselt. Terve keha saab kergemini tõrjuma välja infektsioonid ja peaks te kunagi vaja ravida vähki uuesti, siis saad paremini toime tulla kõrvaltoimeid ravi.

külastada oma arsti