karvrakkleukeemia ravi ja ravimid

Ravi ei ole alati vajalik inimestele karvrakkleukeemia. Kuna see vähk areneb väga aeglaselt ja mõnikord ei edene üldse, mõned inimesed eelistavad oodata, et vähi raviks ainult siis, kui see tekitab märke ja sümptomeid. Enamik inimesi karvrakkleukeemia lõpuks vajavad ravi.

Kui teie karvrakkleukeemia tekitab märke ja sümptomeid, siis võib otsustada sundravi. Hetkel ei ole ravi karvrakkleukeemiat. Aga ravi on efektiivne paneb karvrakkleukeemia Remissioonis aastaid.

keemiaravi

Arstid leiavad kemoteraapia ravimitega esimese rea ravi karvrakkleukeemia. Valdav enamik inimesi kogevad täielik või osaline tühistamine abil keemiaravi.

Bioloogiline ravi

Kaks kemoterapeutikumidest kasutatakse karvrakkleukeemiat

Kladribiinist. Ravi karvrakkleukeemiat algab tavaliselt Kladribiinravi. Saite pidevinfusioon ravimi veeni mitme päeva jooksul.

Enamik inimesi, kes saavad kladribiinist kogeda täielik remissioon, mis võib kesta mitu aastat. Kui teie karvrakkleukeemia naaseb, siis saab ravida Kladribiinravi uuesti. Kõrvaltoimeid kladribiinisisaldust võivad sisaldada infektsioon ja palavik.

Bioloogiline ravi üritab teha vähirakke rohkem äratuntav oma immuunsüsteemi. Kui teie immuunsüsteem tuvastab vähirakke kui sissetungijaid, siis on võimalik valida umbes hävitades oma vähki.

Kirurgia

Kahte tüüpi bioloogilise ravi kasutatakse karvrakkleukeemiat

Interferoon. Praegu rolli interferooni karvrakkleukeemiat ravi on piiratud. Sa võid saada interferoon kui keemiaravi ei ole olnud tõhus või kui te ei saa võtta keemiaravi.

Enamik inimesi kogeda osaline remissioon interferooni, mis on võetud aastas. Kõrvaltoimed on gripilaadsed sümptomid, nagu palavik ja väsimus.

Rituksimabiga (rituksaani). Rituximab on monoklonaalne antikeha heaks raviks mitte-Hodgkini lümfoomi ja kroonilise lümfoidse leukeemia, kuigi see on mõnikord kasutatakse karvrakkleukeemiat.

Kui keemiaravi ravimite korral ei töötanud olete või te ei saa võtta keemiaravi, võib arst pidada rituksimaabiga. Kõrvaltoimeid Rituksimabravil palavik ja infektsioon.

Operatsioon eemaldada oma põrn (Splenektoomiale) võib olla üks võimalus, kui teie põrn rebendid või kui see on laienenud ja põhjustab valu. Kuigi eemaldamist oma põrna ei saa ravida karvrakkleukeemia, siis saab tavaliselt taastada normaalne verepilt.

Splenektoomiale ei levinud ravimid karvrakkleukeemia, kuid see võib olla kasulik teatud olukordades. Iga operatsioon on oht verejooksu ja infektsioon.